Skocz do zawartości

Mały magazyn a sklep internetowy czy warto?


Davi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam do was pytanie takie pytanko czy jest sens zlecenia tworzenia sklepu od podstaw + zlecenia pozycjonowanie go , przy konkurencyjnych frazach - przy posiadaniu małego magazynu.

Już kiedyś was pytałem o taki jeden sklep i czy jest z optymalizowany odpowiedzieliście , że nie bardzo a w tym roku chciałbym od podstaw pomóc tacie przy biznesie w internecie.

Ale po zastanowieniu się nie wiem czy to ma sens czy przy posiadaniu małego magazynu czyli też posiadaniu mniej towarów opłaca się konkurować ze sklepami które mają duże magazyny i dobre sklepy internetowe?

Pozdrawiam

Dav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

To zależy od branży. Nie ilość produktów świadczy o sklepie. Jeśli klient znajdzie u Ciebie to czego szuka, to kupi to bez względu na to ile innych produktów oferujesz.

Ważne aby dobrze dobrać frazy kluczowe. Mocny target pozwoli do sklepu ściągać w większości potencjalnych klientów.

boxnaprezent.pl - wyjątkowe BOXy prezentowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie że się opłaca bo jeśli będziesz na wysokich pozycjach i będziesz miał coraz więcej zamówień to normalną rzeczą będzie powiększenie magazynu i większej ilości produktów które będziesz mógł wysyłać bez zbędnych opóźnień.

Jeśli szukasz wiecej informacji na temat handlu w sieci zapraszam: sklep w internecie

Finanse bez tajemnic. Nie masz rachunku bankowego? Tylko najlepsze konta osobiste dla ciebie lub konto firmowe jeśli prowadzisz działalność gospodarczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie otwórz sobie sklep na iStore.pl ceneo masz w pakiecie więc jakiś start bez pozycjonowania masz, a pozatym Nie można żałować czegoś, czego się nie zrobiło więc najpierw spróbujcie :olaboga:

Jakub Jaworowicz

Zobacz mój Blog o WordPress i Marketingu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruje stworzenie takiego magazynu np po krótkim czasie gdy będziesz widzial co najszybciej zchodzi i to mieć zawsze na stanie. ew może otwarcie jakiegoś punktu stacjonarnego.

Co do samego skryptu polecam https://www.gekosale.pl/ dość nowy i bardzo dobrze zapowiadający się skrypt - damowy.

Pozdrawiam, (-;

www.topposition.pl - Top Position

tp468x60_banerrr.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo głównie o co mi tu chodzi , że jak jest towar dostępny na magazynie to sklep jest go wstanie wysłać do 24h , a jeśli nie ma to musi zamówić na hurtowni i klient musi czekać przez co opinia spada.. Przy czym sprzedawanie na allegro to tylko odpowiednio konkurencyjna cena + komentarze ale za to jest prowizja. A przy prowadzeniu sklepu to pozycjonowanie + opinie + unikalne opisy no i właśnie większy magazyn(?) (bo z allegro,ceneo taki sklep to raczej nie ma szans co konkurować)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allegro a sklep internetowy to dwie inne bajki. A Ceneo to już w ogóle inny dział w bibliotece.

Wcale nie musisz z nimi konkurować ;)

Ważne, abyś od razu informował klienta ile musi poczekać na towar. Ogólnie dużo zależy od branży.

Jak sobie zamówię drzwi to mogę na nie poczekać te 3-4dni. Ale np. perfumy czy buty chce mieć jak najszybciej.

boxnaprezent.pl - wyjątkowe BOXy prezentowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allegro a sklep internetowy to dwie inne bajki. A Ceneo to już w ogóle inny dział w bibliotece.

Wcale nie musisz z nimi konkurować :)

Ważne, abyś od razu informował klienta ile musi poczekać na towar. Ogólnie dużo zależy od branży.

Jak sobie zamówię drzwi to mogę na nie poczekać te 3-4dni. Ale np. perfumy czy buty chce mieć jak najszybciej.

Butów nie zamawiam przez net

Perfumy tylko na ebayu od jednego sprzedawcy reszte w mieście

ale ja mogę poczekać do 3-4 dni (w tym weekend) ale nie ukrywam dużą rolę odgrywa dla mnie fakt że coś przyjdzie na drugi dzień

Jakub Jaworowicz

Zobacz mój Blog o WordPress i Marketingu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli magazyn już istnieje i macie klientów w realu to warto mieć sklep w necie moim zdaniem. Ino pytanie jak konkurencyjne frazy będzie trzeba wypozycjonować? Ciężko ocenić ile jesteście w stanie zainwestować kasy i/lub czasu na doprowadzenie sklepu do top 10 choćby. Ale IMHO warto pokombinować.

Integracja Sensoryczna | Góra Kalwaria | Integracja Sensoryczna Piaseczno

"Mam wielką łatwość w mówieniu innym co mają robić" - król Julian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli magazyn już istnieje i macie klientów w realu to warto mieć sklep w necie moim zdaniem. Ino pytanie jak konkurencyjne frazy będzie trzeba wypozycjonować? Ciężko ocenić ile jesteście w stanie zainwestować kasy i/lub czasu na doprowadzenie sklepu do top 10 choćby. Ale IMHO warto pokombinować.

No taki sklep stacjonarny mamy 20 lat , od 5 lat na allegro. Sam za bardzo nie znam budżetu wiadomo chce sie narazie z orientowac czy warto .

Jezeli podam tematyke to bedzie mozna konkretnie okreslic czy warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli podam tematyke to bedzie mozna konkretnie okreslic czy warto?

no to 5 lat na allegro to duże doświadczenie. Tobie zdecydowanie łatwiej będzie określić czy warto czy nie. Wiadomo, że na alle masz prowizję. Im więcej sprzedasz tym więcej zapłacisz. Można spróbować zagonić ludzi z alle do sklepu. Zamówić szablonik, wkomponować ładnie logo (najlepiej z adresem) i dać w sklepie niższe ceny (wiadomo nie ma prowizji + na alle możesz ciut podnieść cenę przesyłki) i jak sklep pójdzie do top to chyba źle nie będzie. Reguły nie ma. Są tacy co zakupów w sklepie nie zrobią bo nie potrafią i tyle. Jak masz artykuły dla starców to w necie nie zajedziesz daleko :P

Integracja Sensoryczna | Góra Kalwaria | Integracja Sensoryczna Piaseczno

"Mam wielką łatwość w mówieniu innym co mają robić" - król Julian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie można w szablonie allegro wkomponowywać adresu sklepu internetowego bo za to usuwaja aukcje

można jednak w sprytny sposób budowac markę sklepu internetowego poprzez aukcje allegro, ty jako że już posiadasz stacjonarny sklep oraz doświadczenie na allegro masz już łatwiej teraz tylko przekuj to na sukces sklepu internetowego WARTO SPRÓBOWAĆ

Zobacz ten artykuł: Promocja sklepu internetowego na allegro a może coś ci to pomoże.

Finanse bez tajemnic. Nie masz rachunku bankowego? Tylko najlepsze konta osobiste dla ciebie lub konto firmowe jeśli prowadzisz działalność gospodarczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J/w - ogólnie nie zaszkodzi spróbować, zawsze masz powiększenie potencjalnego rynku zbytu.

Grunt, aby w sklepie były dobre opisy produktów - sklep bez ładnie przedstawionej oferty nie budzi zbytnio zaufania -> co oznacza, że użytkownik opuści stronę www i kupi w innym.

Przed ruszeniem czegokolwiek radzę przejrzeć ihmo najlepsze sklepy internetowe, mające siedziby w terenie wraz ze sprzedażą wysyłkową, np. https://www.euro.com.pl

Co prawda stronka trochę zamotana, ale łatwo jest wybrać produkt dostosowany do potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Przy małym asortymencie i niewielkiej skali finansowej, absolutnie nie ma sensu inwestować we własny soft. Należy bazować na gotowych rozwiązaniach (padły już wcześniej). Możesz się złapać na tym, że włożone x miesięcy pracy (która nie jest za darmo), po prostu Ci się nie zwróci.

Pozdrawiam, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności