Skocz do zawartości

Izba Skarbowa zaczyna ścigać nielegalnie handlujących


Marches

Rekomendowane odpowiedzi

przede wszystki szara strefa jest dla tych, którzy bez niej staliby w kolejce po zasiłek. Jest ryzyko ale ludzie często są pod ścianą. niestety system zabija ludzką przedsiębiorczość, która jest naturalna dla każdego człowieka. Musi spełnić pierdyliard wymogów, standardów i kij wie czego. To są koszty, które w szarej strefie nie obowiązują. Wyobraźcie sobie, że nie ma nagle ZUSu, Sanepidu, norm unijnych, homologacji i kij wie czego. Styknie wypełnić jeden kwit i DG założona. Ilu ludzi by się skusiło na DG wtedy? A tak masz sanepid i musisz mieć oobne pomieszczenie na zmywarkę, osobne na mopy, osobne do obierania kartofli, pomieszczenie socjalne chociaż u ciebie w firmie nikt się nie przebiera, odpowiednio wysokie schody i kij wie co jeszcze. :/ Dlatego jest szara strefa.

Integracja Sensoryczna | Góra Kalwaria | Integracja Sensoryczna Piaseczno

"Mam wielką łatwość w mówieniu innym co mają robić" - król Julian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 130
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

sanepid to mistrzostwo świata w Polsce jest,

byle knajpa a zlewów jak w sklepie ze zlewami, heh,

ciekawostką jest że lokal np. musi mieć odpowiednio duże okna, bo za małe pewnie wpływają na kubki smakowe klientów,

ale wystarczy napisać podanie o "odstępstwo od normy", dokonać wpłaty :) i już wielkość okien nie wpływa na smak potraw, można otwierać.

rozbój w biały dzień jak dla mnie i tyle

Najlepszy

Tani hosting na Twoją www.

Bierz co potrzebujesz Hosting skrojony na miarę.

Ponad 500 adresów IP do wyboru do koloru ;) konta www od 19zł. brutto rocznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźmy jakiegoś freelancera, który zarobi 3000zł miesięcznie. Z tego przyjdzie mu zapłacić ZUS i dochodowy, przez co zostanie mu tyle samo ile teraz zarabia Krystyna w mięsnym. Wniosek będzie taki, że nie opłaca się prowadzić własnej działalności.

Może narobić 6 dzieci, rozwieść się i dostanie m.in. z funduszu alimentacyjnego ponad 3000 miesięcznie + jedzienie, ubrania, węgiel, mieszkanie komunalne z mopsu. Pytanie po co się tyle lat uczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystki szara strefa jest dla tych, którzy bez niej staliby w kolejce po zasiłek. Jest ryzyko ale ludzie często są pod ścianą.

Apropo tego co napisał @zeki przyszła mi do głowy taka myśl. Czy przypadkiem nie jest tak, że ktoś może i zaczyna w szarej strefie ale po czasie i tak 90% z tych, którym się udało legalizuje działalność?

Przynajmniej ja bym tak zrobił - skoro wystartowałem 'na szaro', po czasie już nieźle zarabiam to wolę spać spokojnie, wyjść z cienia i zarejestrować firmę. Przecież w takim wypadku, legalna i działająca stabilnie firma powinna tylko zyskać, bo otworzą się przed nią nowe możliwości rozwoju.

Po zastanowieniu dochodzę do wniosku, że nie znam nikogo, kto działa w szarej strefie już od lat. Znam ludzi którzy tak zaczynali, ale wszyscy którym wypaliło porejestrowali firmy i dzisiaj powodzi im się jeszcze lepiej.

Oczywiście nie dysponuję żadnymi danymi statystycznymi - napisałem tylko o tym co myślę i widzę wokół siebie :jezyk1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sprawdzałem pakiety w prywatnej klinicie, najdrozszy kosztował 300 zł.

W pakiecie miałeś wszystkie możliwe badania, proste zabiegi hirurgiczne oraz prywatny szpital.

Teraz popatrzmy na swoje paski z wypłatą, czy przelewy do zusu ile co miesiąc płacimy. Nasuwa się jedno pytanie, jeśli prywaciaż za 300 zł jest w stanie od ręki zrobic badania z usmiechem na ustach i jeszcze na tym ładnie ZAROBI, to nie chce myśleć ile kasy wyparowuje z NFZ.

To teraz sobie odpowiedz na pytanie czy nadal bedziesz placil 300 zl jak nie daj boze bedziesz mial zdiagnozowana powazna chorobe, ktorej leczenie bedzie kosztowac 5000 miesiecznie. W ubezpieczeniach spolecznych jestes przed tym zabezpieczony.

Oczywiscie nie w naszym kraju, w ktorym notorycznie na cos brakuje pieniedzy a i sam system w Polsce jest strasznie nieefektywny. Niemniej jednak uwazam ze ubezpieczenia spoleczne same w sobie sa dobrym rozwiazaniem.

E: powtorzenie slowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez masz odpowiedz w moim poprzednim poscie. Bo stale brakuje na to pieniedzy miedzy innymi dlatego ze sa przejadane przez mase urzednikow i posrednikow. Wez jeszcze pod uwage, ze wiekszosc lekarstw i sprzetu medycznego jest produkowana przez zachodnie koncerny po zachodnich cenach a my nadal zarabiamy znacznie mniej niz oni.

Myslisz ze dostaniesz prywatne ubezpieczenie w takiej samej cenie jak bedziesz mial np. raka? Mozesz sprobowac.

Co do samej organizacji NFZ to sie nie bede wypowiadal bo nie mam o niej zbyt dobrego zdania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslisz ze dostaniesz prywatne ubezpieczenie w takiej samej cenie jak bedziesz mial np. raka?

A czy ZUS podnosi składki chorym na raka?

Najpierw zapoznaj się z konkretnymi OWU a dopiero później dywaguj, jaki zakres ma dana polisa.

Poza tym nie myl pojęć - abonament medyczny to coś innego niż polisa zdrowotna i jeszcze coś innego niż ubezpieczenie na wypadek choroby krytycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, widzę, ze zostałem zjechany po całości za moją opinię. Ja też nie jestem zadowolony, że muszę płacić ZUS, podatki, ale w takim systemie żyjemy, czy nam się to podoba czy nie. I jeżeli wszyscy przejdą do szarej strefy, skoro to jest takie fajne jak mówicie, to cały system padnie na łeb i będzie totalna anarchia.

Pierwsza kwestia jaka mnie zastanawia: osoba z szarej strefy nie wystawi Ci faktury itd. W niektórych przypadkach to problem, ale ok - do obejścia

Druga kwestia jest taka co jak Cię oszuka, nie wywiąże się z umowy itd? Pozwiesz go do sądu? I wtedy wyjdzie na jaw, ze gościu jest w szarej strefie, którą tak chwalicie i narobicie mu problemów.

I trzecia kwestia: jeśli wszyscy by byli w szarej strefie, żeby nie płacić haraczu państwu, to racja upadła by cała administracja, która przejada pełno pieniędzy, ale upadną tez, policja, sądy itd. Co zrobicie jak przyjdzie do Was 3 osiłków weźmie Wasze zabawki (laptopy, kompy, komórki serwery, samochody) i sobie pójdą. Zgłosicie to na policje i pójdzie z tym do sądy, a nie ich nie ma bo przez szarą strefę nie było ich z czego utrzymać. Zostaniecie za to z Waszym postanowieniem, że szara strefa jest ok i niech wygra silniejszy, sprytniejszy, bardziej zaradny lub ten co ma broń.

profesjonalne stoliki pod laptopa to wygoda

użyj stolik pod laptopa i podaj żonie śniadanie do łóżka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslisz ze dostaniesz prywatne ubezpieczenie w takiej samej cenie jak bedziesz mial np. raka?

A czy ZUS podnosi składki chorym na raka?

Chodzilo mi o ubezpieczenie w prywatnej klinice a nie o powszechne.

Caly czas staram sie wyltumaczyc jedynie, ze prywatny ubezpieczyciel, do ktorego przychodni sie uczeszcza jest w stanie pobrac oplate 300 zl, poniewaz w tej oplacie nie zawieraja sie najdrozsze formy leczenie, ktore NFZ (w wiekszosci wypadkow tylko w teorii) pokrywa. Tym samym porownanie prywatnego ubezpieczenia w prywatnej przychodni do ubezpieczenia powszechnego nie ma za bardzo sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, widzę, ze zostałem zjechany po całości za moją opinię. Ja też nie jestem zadowolony, że muszę płacić ZUS, podatki, ale w takim systemie żyjemy, czy nam się to podoba czy nie. I jeżeli wszyscy przejdą do szarej strefy, skoro to jest takie fajne jak mówicie, to cały system padnie na łeb i będzie totalna anarchia.

I tak będzie, system jest na tyle niefektywny, że trzyma się tylko dzięki długowi. Już dzisiaj na same odsetkiod polskiego długu idzie więcej niż wpływy z podatku PIT. System jest nie do utrzymania na dłuższą metę.

I trzecia kwestia: jeśli wszyscy by byli w szarej strefie, żeby nie płacić haraczu państwu, to racja upadła by cała administracja, która przejada pełno pieniędzy, ale upadną tez, policja, sądy itd. Co zrobicie jak przyjdzie do Was 3 osiłków weźmie Wasze zabawki (laptopy, kompy, komórki serwery, samochody) i sobie pójdą. Zgłosicie to na policje i pójdzie z tym do sądy, a nie ich nie ma bo przez szarą strefę nie było ich z czego utrzymać. Zostaniecie za to z Waszym postanowieniem, że szara strefa jest ok i niech wygra silniejszy, sprytniejszy, bardziej zaradny lub ten co ma broń.

Naprawdę jesteś przekonany że policja jest po to, żeby dbać o twoje bezpieczeństwo? To czemu spotykam ich tylko jak chowają się po krzakach z suszarkami? :D

Natomiast posiadanie broni powinno być podstawowym prawem każdego obywatela.

Jak myślisz - kogo okradnie opisanych przez ciebie 3 osiłków - mnie, wiedząc że pod biurkiem trzymam dobrze naoliwiony ak47 czy ciebie rzucającego groźbą "jak stąd nie pójdziecie to dzwonie na policję"? ;)

zrób to jeszcze raz pożegnasz się z forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast posiadanie broni powinno być podstawowym prawem każdego obywatela.

Amerykańce też tak myśleli i teraz się szybko z tego wycofują. Nie powielajmy idiotycznych schematów.

Naprawdę jesteś przekonany że policja jest po to, żeby dbać o twoje bezpieczeństwo?

Tak - po to właśnie jest policja.

To czemu spotykam ich tylko jak chowają się po krzakach z suszarkami?

Powinieneś być wdzięczny, że nie musisz mieć z nimi do czynienia częściej - to tak na marginesie.

A Tak poważnie - pojedyncze, negatywne przypadki nie świadczą o słabości całego systemu i nie mówię tutaj tylko o policji - tak po prostu jest.

Wytłumaczę Ci to na dość świeżym przykładzie: skoro w Polsacie ostatnio powiedzieli, że pozycjonowanie nie przynosi efektów, to czy rzeczywiście nie przynosi?

Ludzie mają ogromną skłonność do narzekania i powtarzania negatywnych opinii a z drugiej strony, bardzo ciężko przychodzi im chwalenie właściwych działań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę jesteś przekonany że policja jest po to, żeby dbać o twoje bezpieczeństwo? To czemu spotykam ich tylko jak chowają się po krzakach z suszarkami? :D

Jesteś pewien, że w pełni uczciwie możesz powiedzieć, że przez ostatni miesiąc nie widziałeś policjanta na patrolu? Pozazdrościć bardzo bezpiecznej okolicy (albo nie zazdrościć ciągłego siedzenia w domu/biurze) ;) Tak jak Darq napisał - to takie polskie narzekać, pieprzyć w kółko że jest źle i jest kryzys, a jakby zapytać jednego z drugim co mają na myśli mówiąc o kryzysie, albo jak go odczuwają to mogą albo rozłożyć rączki albo powiedzieć "w telewizji tak powiedzieli" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast posiadanie broni powinno być podstawowym prawem każdego obywatela.

Amerykańce też tak myśleli i teraz się szybko z tego wycofują. Nie powielajmy idiotycznych schematów.

Naprawdę jesteś przekonany że policja jest po to, żeby dbać o twoje bezpieczeństwo?

Nie tylko w ameryce można posiadać broń. Prawie każdy facet ma w szwajcarii ma karabin i roczny przydział amunicji. Co bardzo dziwne, ludzie nie strzelają do siebie na ulicach.

Broń to pewien element wolności i niezależności. Nie zdziwiłbym się specjalnie gdyby w ameryce zaczęli zabraniać jej posiadania, bo coraz bliżej im w polityce zewnętrznej i wewnętrznej do dyktatury. ;)

Tak - po to właśnie jest policja.
To czemu spotykam ich tylko jak chowają się po krzakach z suszarkami?

Powinieneś być wdzięczny, że nie musisz mieć z nimi do czynienia częściej - to tak na marginesie.

A Tak poważnie - pojedyncze, negatywne przypadki nie świadczą o słabości całego systemu i nie mówię tutaj tylko o policji - tak po prostu jest.

Wytłumaczę Ci to na dość świeżym przykładzie: skoro w Polsacie ostatnio powiedzieli, że pozycjonowanie nie przynosi efektów, to czy rzeczywiście nie przynosi?

Ludzie mają ogromną skłonność do narzekania i powtarzania negatywnych opinii a z drugiej strony, bardzo ciężko przychodzi im chwalenie właściwych działań.

Państwo w ten czy inny sposób zabiera od pracujących "w białej strefie" jakieś 70% ich dochodów, w takiej sytuacji możnaby oczekiwać przynajmniej stwarzania pozorów, że służby tego państwa są po twojej stronie. :D

zrób to jeszcze raz pożegnasz się z forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę jesteś przekonany że policja jest po to, żeby dbać o twoje bezpieczeństwo?

Tak - po to właśnie jest policja.

Oj Ty naiwny. ;)

To ci panowie, którzy spisują młodzież pijącą piwko w parku, są też by dbać o bezpieczeństwo? :D Jakoś widząc policjanta mam wręcz przeciwnie, zawsze mam wrażenie, że szuka powodu, by mi za coś mandat przywalić.

NoteFighter.net - gra uczaca czytania nut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności