Skocz do zawartości

Izba Skarbowa zaczyna ścigać nielegalnie handlujących


Marches

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie powiedzcie mi ku.....a czy ja do h....a chcąc aby ludzie nie byli śmiećiami,żeby dac im pier......ą bułke i zupę i jakis kat 1m na 1m kwadratowy jestem pieprzonym mesjaszem czy co bo ja chyba się kur ..... urodziłem w jakimś matrixie??????????????????
Coś takiego kosztuje ze 300 zł miesięcznie. Więc jedno pytanie: skoro komuś nie chce się zarobić tych nędznych 300 zł to czemu miał by mu ktoś to dać z moich podatków?
(...)Korwinistyczne Państwo minimum (które na samym starcie chce Cie okraść na 20% PKB).
A to jest ciekawe. Rozwiń tą myśl w jaki sposób Korwin chce mnie okraść na 20% PKB, bo tego jeszcze nie słyszałem ;)
Przez 262 lata wolnego rynku nie mieli czasu zbudować dobrobytu ?. Czemu tam nie wyjedziesz ? Lepiej marnowac czas na forum i narzekać ? Lepiej dawać się okradać ? Lepiej się dusić w tym socjaliźmie ? Jesteś masochistą ? Aaaa...netu tam nie ma ? Przecież jest wolny rynek. Wolny rynek nie lubi próżni. Będzie net :)
Nie wiem czy wiesz, ale sądownictwo, prawo własności, zapewnienie bezpieczeństwa obywateli jak i kraju, czyli to żeby ktoś nie ograniczał mojej wolności osobistej są częścią wolnego rynku. Przytoczony przez Ciebie Korwin też o tym mówił. Oczywiście wygodniej jest na siłę wyciągać tylko pewne argumenty niż ogarniać problem jako całość.

I nie wiem czy wiesz, ale w tych krajach co tam Cejrowski jeździ to jest tak, że za Polską pensję to byś tam przez rok przeżył. Przecież on mówił, że jadąc tam w ogóle ciuchów nie bierze, bo taniej i łatwiej kupić na miejscu :) Widzisz to wszystko co się dzieje w tzw. krajach rozwiniętych jest dokładnie tym co przewidział Marks. Socjalizm powstaje z kapitalizmu. Jeśli mówimy o wolnym rynku to dobrym przykładem są Stany Zjednoczone z przed wielkiego kryzysu (który oczywiście został wywołany przez interwencjonizm państwa, tak jak obecny kryzys). Socjalizm kończy się tylko w jeden sposób: upadkiem/odejściem od niego.

Na samym początku świata był libertarianizm. Tylko upadł , nie sprawdził się. Nigdzie na świecie ani w kosmosie. Kropka.
Mylisz się :) elementy libertarianizmu istnieją od zarania świata i zawsze się sprawdzają :) pewnych podstawowych praw nie zmienisz :) Handel i gospodarka były zawsze. Tylko pokaż mi w historii świata czas i miejsce gdzie podatki podatki większe niż obecnie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 130
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
więcej jest normalnych ludzi często wykształconych którym się nie udało

No inter im się nie udało właśnie dzięki ludziom takim jak TY. Którzy ciągle wołają aby podnosić obciążenia, tak, że już mało komu się w ogóle opłaca pracować. Mogę dać te 20 PLN na miesiąc... mogę nie jęczeć nawet o 2000, tylko, że coraz więcej daję a efekty to jedynie rosnący dług i podupadanie państwa. Z resztą jeśli moja kasa ma iść do Greków którzy zarabiają 3x więcej od nas na ich 13 i 14 pensje to dawać mi się odniechciewa bo skoro mamy na takie coś to znaczy, że nam zbywa pieniędzy.

Tacy ludzie jak ty zamiast obniżyć podatki i ułatwić zatrudnienie to dali by normalnemu 20 czy 30 paro letniemu zdrowemu facetowi 2 bułki i pół kilo kiełbasy i niech sobie wegetuje przed TV i do końca życia będzie biednym pasożytem. No bo biedakowi "się nie udało"... to najlepiej dać mu stówkę jałmużny niech do końca życia nic nie robi, jakby to rozwiązywało cokolwiek.

Później mamy sytuację, że nikt nie zatrudnia, bo przecież jak już biedak się załapał na pracę to trzeba zrobić wszystko, żeby przedsiębiorca nie mógł go zwolnić. Więc nieroby sobie "siedzą" na stanowiskach a uczciwi ludzie dostają po du**e, bo muszą za nich pracować.

Z resztą widać jakie to przynosi efekty. Dzięki socjalizmowi bezrobocie w EU jest najwyższe od lat. Wzrostu gospodarczego praktycznie nie ma a cały przemysł wynosi się jak najdalej. Zamiast pomóc tym biednym ludziom poprzez odbiurokratyzowanie i unowocześnienie gospodarki, co tworzy konkurencję na rynku pracy to tacy komunistyczni mesjasze rozdaliby im jakieś resztki jedzenia, żeby nie zdechli z głodu i ty to nazywasz wielką łaską i sposobem na cokolwiek innego niż kradzież pieniędzy czy obsadzenie rodzinki w ciepłym urzędzie który będzie te ochłapy rozdawał. To jest właśnie najgorsze, że socjaliści wykorzystują nieszczęście innych pod pretekstem dobroczynności i robią wszystko co tylko mogą, żeby zwiększać populację ich wyborców - czyli biedaków których głosy można kupić obietnicą kilkusetzłotowej ulgi albo darmowego przedszkola.

Zabrać ludziom połowę pensji, potem od czasu do czasu rzucić ochłapy w postaci 100 na internet czy 1000 na dziecko i udawać jakim to się jest dobrym... jeszcze rodzinka ma pracę przy rozdawaniu kieszonkowego ;)

Z resztą u mnie w firmie też ostatnio nie najlepiej. Zwolnili 1/3 ludzi. Trudna decyzja, bo tak samo mieli dzieci, rodziny, etc. ale gdyby ją prowadził taki czarnoksiężnik jak ty to do dzisiaj trzymałby 1/3 zbędnego balastu a za 2 miesiące pracy nie miałby nikt a sam czarnoksiężnik zasiliłby szeregi tych "którym się nie udało". I jeszcze raz podziękuj socjalistycznemu rządowi za wzrost kosztów i to, że zatrudnianie coraz mniej się opłaca, do mnie to nie wiem o co masz pretensję. Co rok płacę więcej i więcej podatków, składek, obciążeń, danin, sranin...

https://www.youtube.com/watch?v=UXaTJfIjJeQ...player_embedded

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korwin mówi o poszanowaniu dla praw własności oraz praw nabytych - a więc prawa emerytalne nabyte w zus i poza zus.Mowi o 2-3 krotnym zwiększeniu wydatków na wojsko , oraz policje. Jako że szanuje prawa nabyte będzie spłacłał obligacje skarbu państwa , funduszu drogowego , powiatów , miast , gmin. A więc liczymy:

wojsko = 1,95 % PKB *2,5 (uśredniam) = 4,875 % PKB

policja = 0,60 % PKB *2,5 (uśredniam) = 1,500 % PKB

prawa nabyte zus = = 11,000 % PKB

spłata odsetek i rat od długu = 2,800 % PKB ( z sympatii dla JKM nie licze samorzadow)

SUMA = 20,175% PKB (przy założeniu że nie ma innych wydatków). Samo wojsko , policja , prawa nabyte klientów zus. Nie liczyłem takich wydatków jak: obowiązkowe składki do UE, odsetek i rat kapitałowych które płacą samorządy , zgodnych z prawem odpraw dla zwolnionych urzędników ,odszkodowań wypłacanych przez skarb państwa i kilkunastu innych wydatków z których raczej by się nie wywinoł. Więc wychodzi dużo więcej niż 20% PKB. Sorry pomyliłem się:) - co niezmienia faktu że bezczelnie kłamie że ograniczy wydatki o (6/7). Więc na dziś dzień powinno być to 6,21% PKB. Prawie 3,5-krotna różnica. 350%. Nawet Tusk nikogo o tyle nie oszukał.

Poczytaj sobie o podstawie libertarianizmu. Aksjomat o nieagresji - to jest absolutna podstawa. Korwin nie jest libertarianem. Chce mi zabrac moje ponad 20% dochodu. Jest zwolennikiem państwa minimum. Nie nazywaj go liberałem. Odpowiedz mi na pytanie czemu ludzie tak nie walą drzwiami i oknami do tego wolnego rynku ? ZERO podatków. ZERO kontroli.Klimat super. Czemu ten wolny rynek nie wytworzył przez blisko 300 lat żadnego zaawansowanego technologicznie produktu (oczywiście oprócz Stana Tymińskiego - który przyjechał tam z socjalistycznej Polski) i nauczył ich kraść sygnał z satelity). To że Polsk przeżyje tam ileś miesięcy to żaden argument. W krajach w których żyje się za mniej niż dolara dziennie przeżyje jeszcze dłużej.

I przestańcie Pie*** o tych super zasiłkach z Waszej kasy ? Ile wynosi zasiłek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korwin mówi o poszanowaniu dla praw własności oraz praw nabytych - a więc prawa emerytalne nabyte w zus i poza zus.Mowi o 2-3 krotnym zwiększeniu wydatków na wojsko , oraz policje. Jako że szanuje prawa nabyte będzie spłacłał obligacje skarbu państwa , funduszu drogowego , powiatów , miast , gmin. A więc liczymy:

wojsko = 1,95 % PKB *2,5 (uśredniam) = 4,875 % PKB

policja = 0,60 % PKB *2,5 (uśredniam) = 1,500 % PKB

prawa nabyte zus = = 11,000 % PKB

spłata odsetek i rat od długu = 2,800 % PKB ( z sympatii dla JKM nie licze samorzadow)

Tu zapomniałeś uwzględnić wszystkie wydatków, które by obciął :) Likwidacja wszystkich ministerstw, pozostawienie 100 urzędników w całym kraju :P. To jest co najmniej kilkaset tysięcy osób, które można tanio zatrudnić w przemyśle i które wreszcie zaczną wytwarzać realne produkty, a nie zamieniać papier w papier. Poza tym na początku nawet jeśli stracisz te 20% PKB to będzie to inwestycja. Po kilku latach zwróci się wielokrotnie.

Odpadają wszystkie wydatki na:

-rolnictwo

-naukę

-szkolnictwo

-opiekę społeczną

i milion innych rzeczy, które ludzie sami mogą sobie zapewnić dużo taniej niż państwo. Co więcej w kieszeniach ludzi zostanie dużo więcej pieniędzy, które zainwestują (bo będą musieli żeby mieć jakąś przyszłość).

Poczytaj sobie o podstawie libertarianizmu. Aksjomat o nieagresji - to jest absolutna podstawa. Korwin nie jest libertarianem. Chce mi zabrac moje ponad 20% dochodu.
Nie Twojego, państwa. Mój dochód to mi teraz zabiera państwo.
Jest zwolennikiem państwa minimum. Nie nazywaj go liberałem. Odpowiedz mi na pytanie czemu ludzie tak nie walą drzwiami i oknami do tego wolnego rynku ? ZERO podatków. ZERO kontroli.Klimat super. Czemu ten wolny rynek nie wytworzył przez blisko 300 lat żadnego zaawansowanego technologicznie produktu (oczywiście oprócz Stana Tymińskiego - który przyjechał tam z socjalistycznej Polski) i nauczył ich kraść sygnał z satelity). To że Polsk przeżyje tam ileś miesięcy to żaden argument. W krajach w których żyje się za mniej niż dolara dziennie przeżyje jeszcze dłużej.
No widzisz, uczepiłeś się tego przykładu, a mówię cały czas żebyś zainteresował się stanami sprzed wielkiego kryzysu.
I przestańcie Pie*** o tych super zasiłkach z Waszej kasy ? Ile wynosi zasiłek ?
No właśnie o tym mówimy, że gdyby nie urzędnicy, którzy dostają pensje, to bezpośrednio oddając te pieniądze biednemu miał by on kilka razy więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie rzeczy są pewne:

- nie ma systemu idealnego

- czym większa ingerencja urzędników w sprawy obywateli tym jest gorzej

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie rzeczy są pewne:

- nie ma systemu idealnego

- czym większa ingerencja urzędników w sprawy obywateli tym jest gorzej

Ja mam podobne zdanie. Nie rozumiem tych klotni bo moim zdaniem wprowadzenie i jednego i drugiego systemu skonczy sie zle. Brak jakiejkolwiek kontroli zakonczy sie szybko uzyskaniem znacznej przewagi przez nielicznych. Idealisci od wolnego rynku zapominaja o takich dzialaniach jak monopole, oligopole czy kartele. Jakikolwiek brak interwencjonizmu szybko doprowadzi do ich powstania. Zwolennicy Korwina nie potrafia spojrzec na to z szerszej perspektywy.

Z drugiej strony tak znaczna ingerencja w sprawy obywateli jaka jest teraz prowadzi do marnotrawienia srodkow, ktore obywatel wydalby lepiej. Moim zdaniem jest to niedopuszczalne. Regulacja kazdej sfery zycia, a do tego teraz zmierzamy, szybko odbije sie nam czkawka. Bo nigdy urzednik nie bedzie wiedzial lepiej ode mnie na co chce wydac swoje pieniadze. Zdaje sobie sprawe, ze na podstawowe rzeczy podatki musza byc (np. drogi bo nie wyobrazam sobie zebym mial sam biegac i wylewac asfalt) ale to co sie teraz dzieje jest przegieciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne zostanę za chwilę zakrzyczany, ale... Dziwię się bardzo, że zwolennicy socjalu i interwencjonizmu państwowego po doświadczeniach Europy z ostatniej dekady (o Grecji to nawet nie warto wspominać) mają jeszcze odwagę patrzeć ludziom w oczy i przekonywać ludzi do swoich "racji"...

VEX Media - w przygotowaniu.

Mój płatny katalog SEO - w przygotowaniu.

Online-24.pl - w przygotowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kosztach społecznych Korwinizmów już powiedziane zostało wiele. Płatne szkoły podstawowe itp. To nie przejdzie. Ja mówię tylko że facet z jednej strony mówi że obetnie podatki o 6/7 , a z drugiej strony mówi że będą wynosić tylko 20-25% PKB. A więc ktoś tu ma problem z liczeniem.

USA i tak rozwijało się zbyt słabo co to jest wzrost na poziomie 11-12% PKB w takich warunkach ? Nawet socjalistyczna Polska prawie do 8% dobijała w połowie lat 90tych . Biorąc pod uwagę niespotykany wcześniej i później na skale świata wzrost wydajności pracy spowodowany dalszymi efektami rewolucji przemysłowej , oraz niezwykle tanią siłę roboczą (za niewolników chyba zusu nie płacili co ? :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że wszelkie docinki ze strony użytkowników na JKM wynikają z faktu, że boją się nieznanego. Gorzej już być nie może stąd jest oczywiste głosować na JKM, który najbardziej się wyróżnia z wszystkich partii opozycyjnych. Jeśli chcemy radykalnych zmian to trzeba tak samo głosowac ale Polacy twierdzą, że lepszy znany diabeł stąd takie poparcie dla PO. Tak samo jakbyśmy powiedzieli alkoholikowi, że ma problem tak samo Polacy oburzają się na Korwina, że mówi prawdę i jako mechanizm obronny podają same błędy. Korwin popełnia dużo błędów - oczywiście, ale to dlatego, że nie ma tabun ludzi odpowiedzialnych za PR i czasem faktycznie coś głupiego palnie. Najdziwniejsze, że pamiętamy pomyłki a zapominamy o tym co najważniejszego przekazuje.

Wg mnie to jest jedyny polityk, który ma konkretne poglądy i nie boi się ich wyrażać. A większość polityków owija w bawełnę tak, że po debacie nie wiem o co im chodziło. Zazwyczaj zajmują się jakimiś pierdołami i tematem głównym kampanii jest w konsekwencji kot albo hodowca pomidorów.

Jednakże ja już straciłem wiarę w ludzi bo forum PiO ostoja polskiego kapitalizmu ;) ... zastanawia się nad zwiększeniem podatków aby naśladować Szwecje to załamuje ręce po prostu...

forum zdrowotne - dodaj ogłoszenie za darmo!

naprawiasz elektronikę? - dodaj ogłoszenie za darmo!

masz kwiaciarnię? - dodaj ogłoszenie za darmo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Jednakże ja już straciłem wiarę w ludzi bo forum PiO ostoja polskiego kapitalizmu

Nie wydaje mi się, ktoś kto ma firmę nigdy nie pisałby bredni w stylu, że obecne obciążenia są za niskie a recepta na biedę sztucznie stworzoną przez socjalizm to jeszcze więcej socjalu i biurokracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owsiak ma dużo wolnego, lubicie wspierać jego akcje, do dzieła. Proponuję jeden dzień z każdego miesiąca przeznaczyć na cyrk przez niego prowadzony. 12 dni w roku = 12 różnych celów zbiórek. Skoro kilkadziesiąt mln utrzymuje naszą służbę zdrowia to kilkaset zrobi z nas potęgę jeśli chodzi o jakość życia. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności