Skocz do zawartości

Czy ta strona/brakma sms


horcyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dzisiaj przez drobne problemy z Orange (fakturę opłaciłem a mimo to połączenia wychodzące zostały zablokowane) byłem zmuszony skorzystać z braki sms w celu wysłania wiadomości do innej sieci.

Wybór padł na: mojabramka.pl

Z racji tego, że sprawa była pilna nieprzeczytałem regulaminu tylko na szybko wklepałem wiadomość i kliknąłem: "Wyślij wiadmomość i darmową grę". Po kliknięciu przeniosło mnie na kolejną stronę gdzie pojawił się komunikat, że aby wysłać sms trzeba wpisać otrzymany PIN co też zrobiłem.

Jak się okazało wpisanie otrzymanego numeru PIN oznaczało zapisanie się do subskrypcji usługi "prezent" - dziennie będą mi przysyłać jednego sms'a za co będzie pobierana określona opłata z mojego konta.

W regulaminie jest punkt, który mówi, że do subskrypcji tej usługi można się zapisać wpisując otrzymany PIN w odpowiednim formularzu. I teraz moje pytanie treść formularza wygląda następująco:"Dziękujemy za skorzystanie z bramki By wiadomość została wysłana wpisz jednorazowo kod PIN przesłany pod Twój numer". I na samym dole strony pod reklamami jest podana krótka informacja, że wpisanie PIN'u oznacza zostanie subskryptentem płatnej usługi.

Czy taka metoda łapania klientów jest do końca zgodna z prawem ??

PS.

Z subskrypcji już się wypisałem.

O tym jak ważne jest skuteczne pozycjonowanie stron internetowych. Usługi remontowo budowlane i instalacje sanitarne Tarnów i okolice. O tym dlaczego ludzie wybierają chwilówki zamiast pożyczek w banku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zaznaczyłeś opcję, że akceptujesz regulamin a w regulaminie była podana taka informacja... o subskrypcji itd no to mogę Ci powiedzieć to samo co mnie ktoś kiedyś powiedział: "Widziały gały co brały" (

).

Masz layout do pocięcia? Wynajmij mnie! Koder XHTML, CSS ---> turbohtml.pl

Darmowe plusy google!! google+1 Zobacz, wejdź: faceplus_banner_88_31.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taka metoda łapania klientów jest do końca zgodna z prawem ??

Załóżmy, że kod PIN jest 4-cyfrowy i mam zmienne IP (Jeśli jest potrzebne). Mogę docelowo podawać inny nr telefonu i PIN brać z kosmosu. Szansa, że trafię (przy 3-4h wolnego czasu) wynosi jakieś 5%, więc nie jest już pomijalnie mała.

Dodatkowo, właściciel serwisu może sam wpisywać PIN-y na różne nr telefonu.

Po przeczytaniu tego tematu jestem wstrząśnięty - albo mijasz się z prawdą i poza podaniem PIN-u, musiałeś wysłać darmowego sms (celem autoryzacji - za który zapłacił odbiorca - czyli w/w serwis), albo ktoś może mnie wpisać na dowolną listę subskrynentów i ciągnąć z mojego konta do woli (w co nie do końca chce mi się wierzyć).

Pozdrawiam.

SYGNATURKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności