Skocz do zawartości

Aktualizacja XannStata i baza na innym hostingu


Elegant

Rekomendowane odpowiedzi

Swego czasu podpiąłem sobie darmową wersję xannstata i teraz zakupiłem wersję 2.0. Chciałbym zaktualizować starą darmową wersję do 2.0 zachowując dotychczasowe statystyki. W jaki sposób mogę to uczynić?

Dodam, że pisałem do xannstat ale nie uzyskałem odpowiedzi, w faq też ten temat nie jest poruszany tylko instalacja.

Poza tym chciałbym bazę danych przenieść na inny host i zrobić coś takiego, by statystyki działały tak jak działają ale dane zapisywały by się do tej bazy, będącej już na innym hoście. Jak to zrobić? Czy będą jakieś negatywne konsekwencje takiego rozwiązania.

Najtańsze domeny i tani dobry hosting www (e-poradnik o domenach i hostingu). Kupuj najtańsze domeny!

Cennik odnowień domen z VAT: .PL - od 42 do 50 zł (IDN 15 zł), .EU - 25 zł, .COM, .NET, .INFO, .BIZ, .ORG - 30 zł, REGIONALNE- 18,45 zł.

ipHosting.pl - kup domenę na hosting seo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Niestety struktura bazy wersji 1.0 diametralnie różni się od wersji 2.0 tym samym niestety nie ma możliwości zaimportowania wartości z wersji 1.0.

Najlepszym wyjściem jest pozostawienie starej wersji w folderze tak jak była np domena.pl/xannstat, wersję 2.0 wgrac do folderu np domena.pl/xannstat2/ i kodzie strony podmienić kod, który odpowiada za zliczanie wejść i ruchu na stronie na ten z wersji 2.0.

Przy takim rozwiązaniu zawsze będziesz mógł zalogować się do starej wersji w celu popatrzenia na archiwalne wejścia z poprzednich miesięcy :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest taka możliwość, żeby tworząc folder domena.pl/xannstat2 statystyki były połączone z bazą na innym hostingu a jeśli tak, to jak to zrobić i czy takie rozwiązanie, będzie miało jakieś wady np. gorsze zliczanie statystyk itp?

Najtańsze domeny i tani dobry hosting www (e-poradnik o domenach i hostingu). Kupuj najtańsze domeny!

Cennik odnowień domen z VAT: .PL - od 42 do 50 zł (IDN 15 zł), .EU - 25 zł, .COM, .NET, .INFO, .BIZ, .ORG - 30 zł, REGIONALNE- 18,45 zł.

ipHosting.pl - kup domenę na hosting seo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności