Skocz do zawartości

Dysk sieciowy na cele kopii bezpieczeństwa


przemeks

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

już od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie zatomatyzowanie tworzenia kopii bezpieczeństwa mojego notebook'a. Wczoraj znajomy powiedział mi, że najlepiej do tego sprawdzają się dyski sieciowe + odpowiednie oprogramowanie, które obsługuje to zadanie w tle. Macie może jakieś doświadczenie w tej kwestii i bylibyście w stanie polecić mi jakieś urządznie i ewentualnie adekwatne oprogramowanie do tego?

Z góry dziękuję za dobre rady :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałem kupić dysk SAS ale stwierdziłem, że lepiej kupić komputerek z zasilaczem takim jak do laptopa. Dużo większe możliwości.

Możesz rozwinąć temat?

Zerknij tutaj:

https://www.synology.com.pl/

W mojej ocenie bardzo dobre urządzenia.

Tzn. polecasz firmę Synology, jako producenta takich dysków. A czy któryś z nich mógłbyś mi polecić do skromnych domowych celów, jak backupowanie jednego lapka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o platformę nVidia ION albo VIA Epia w standardzie Mini-ITX. Są modele z zasilaczami 12V, tylko że kurcze chyba producenci wycofali to z rynku, bo zostało już tylko kilka modeli w nie najniższych cenach.

Ale ogólnie sprawa ciekawa, bo instalujesz sobie na tym prawdziwy system operacyjny, podpinasz duże dyski i możesz tego używać jako serwer, backup czy cokolwiek potrzebujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że na początek skorzystałbym z jakiegoś w miarę prostego rozwiązania, dlatego myślę o zwykłym dysku NAS i jakimś oprogramowaniu, które to obsłuży. Chyba będę musiał coś poszukać na własną rękę =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności