Skocz do zawartości

Wspierajcie orkiestrę i WY


donlupak

Rekomendowane odpowiedzi

A co? on to robi za darmo? Pewnie jeszcze na zasiłku siedzi...

No kurde.. wiem, bardzo dziwne że ludzie którzy mają rodzinę i zaiwaniają ostro przez parę miesięcy aby dograć całą akcje pobierają sobie pensje.. Dorośnij...

a co mnie to obchodzi? nikt im nie karze tego robić, można zrobić zbiórkę po mszy świętej ministranci za darmo by zebrali tyle samo albo i więcej, bo starszych osób nie interesują fajerwerki na pieniądze z urzędów (czyli naszych) itp...

ale co tam: ło jejku raz na rok dałem 1zł i dajcie mi serduszko (za darmo jego produkcja nie była..)

są lepsze i wiarygodniejsze metody pomocy niż sponsorowanie owsika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

słuchajcie nie wierzę, że ktoś może myśleć o Owsiaku jako o oszuście. NIkt nikomu nie każe na siłe wpłacać kasy. Z resztą poza samymi pieniędzmi WOSP robi coś dużo bardziej cenniejszego: integruje ludzi, uwrażliwia i pewnie możnaby tak wymieniać bardzo długo. Malkontentom współczuję

wywóz gruzu - dla tych co remontują....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J/w - nie doszukiwałbym się rentowności tego przedsięwzięcia i liczenia kosztów jakie ponoszą samorządy i ministerstwa. Głównie tu chodzi o aspekty wspomniane przez piomoo.

Co do wynagrodzenia organizatora - nie zdziwiłbym się jakby sobie wziął 100 tyś. zł co rok z tego co zebrali, ale przecież nie o to tu chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie WOŚP pokazuje, jak tyle ludności może się zjednoczyć i być wrażliwym na szkody innych. To taki tak naprawdę jedyny rok, w którym widać, jak prawie wszyscy polacy się integrują i wspierają się nawzajem.

Bo nawet na tym forum widać, jak wielu użytkowników (którym nie podobają się innych opinię), od razu negują i atakują a tak nie powinno być.

LUDZIE POWINNI BYĆ MILI I WYROZUMIALI DO SIEBIE. PRZY CZYM WSPIERAJĄC SIĘ!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu do orkiestry jest doczepionych kilka firm które wykonują różne zlecenia.

Zgadza się, np. Złoty Melon, który prowadzi szkolenia z udzielania pierwszej pomocy. Ale kasa z Orkiestry idzie każdorazowo na to, co w danym roku jest przedmiotem zbiórki.

Argument z tym, że mnóstwo kasy miasta wydają na imprezy w ramach WOŚP jest niezbyt trafiony. Przecież koncerty na rynkach miast organizowane są nie tylko ten jeden dzień w roku, a tu po prostu przy okazji można wrzucić grosza do puszki bądź zalicytować na aukcji. Za to chyba wszędzie można bawić się za darmo, nikt nie jest zmuszany do wspierania akcji. Często sponsorzy dają scenę, nagłośnienie, itp., więc wydatek ze strony miasta może być nawet mniejszy, miasto ma dodatkową atrakcję kulturalną dla mieszkańców, a przy okazji dzieciaki zyskują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli kradną kasę to lipa bo dałem dzisiaj 4 zł - akurat na piwo ;/

Chciałem 2 nalepki a dał mi jedną - powiedział, że to głównie dla dzieci bo najbardziej się cieszą. W sumie sam bym się cieszył gdybym miał nalepkę WOŚP by reszta wolontariuszy nie atakowała mnie szturmem.

SKLEPY INTERNETOWE PRESTASHOP

Skórki PrestaShop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich malkontentów zapraszam na sale porodowe i do szpitali, gdzie co dnia sprzęt zakupiony przez WOŚP diagnozuje różne schorzenia i pomaga ludziom wygrać z chorobami, a nie raz ratuje życie.

@Noupe - masz dziecko? Jeśli nie, to wiedz, że jak nadejdzie ta najszczęśliwsza dla Ciebie i Twojej Rodziny chwila dziecko będzie miało od ręki zrobione kilkanaście badań, między innymi diagnozy słuchu, wzroku itp właśnie sprzętem z WOŚP.

Jeśli Tobie się to nie podoba, zawsze możesz za te badania zapłacić prywatnie.

Co roku wystawiam na aukcje WOŚP jakieś swoje produkty. Nie raz zebrało się z tego parę tyś zł. Dzieciak od końca gimnazjum stoi jako wolontariusz. Nie widzę w tym nic złego a wręcz widzę dobre rzeczy.

Poza tym nie wymyślajmy, że WOŚP to ZUUO bo jakieś tam nieodpowiedzialne dzieciaki wyciągają z puszek parę zł. Jak zawsze nie jest winny WOŚP ale ludzie, którzy to robią.

Sprawa Owsiaka - niech zarobi! A co mnie to?! Ważne, żeby zrobił to zgodnie z prawem i żeby pomagał ludziom jak do tej pory.

Ciekawe ile osób już "uratował" swoją akcją? Kto by im pomógł zamiast niego?

Ciekawe ile ludzi udało się uratować dzięki jego szkoleniom z pierwszej pomocy?

Szukajmy dobrych stron ale widźmy także złe. Miejmy cały obraz tego przedsięwzięcia. W mojej ocenie jest 99/1 na dobre.

Jak już to czytasz to zobacz moje PUFY, może coś dla siebie wybierzesz ;)

Napisz, że jesteś z PIO a wysyłkę masz gratis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noupe ale pitolisz głupoty.. weź odpal sobie jakąś gierkę i żyj dalej w wirtualnej rzeczywistości nastolatka.

radoslaus nikt nikogo nie zmusza. organizowanie koncertów przez samorządy wspierane jest finansami sponsorów. nawet jeśli któryś samorząd musi dorzucić kilka kzł na fajerwerki, to wolę aby właśnie na to poszła kasa niż na kolejne "nagrody" dla darmozjadów. Ponadto Owsiak również "działa" cały rok - jak każda inna fundacja. Możesz nawet przekazać swój 1%

schollu nie o nalepkę chodzi. ja wrzuciłem (jak co roku) i nie wziąłem nalepki. Niech będzie dla następnych albo nawet zostanie na przyszły rok.

szanowni malkontenci, fundacja Jurka, jak każda inna, co roku musi przedstawić bilans. Wszystkie te dane są ogólnodostępne i każdy z Was może przysiąść z liczydłem w ręku (o ile nie jesteście za młodzi, żeby wiedzieć co to liczydło) i sprawdzić czy wszystko się zgadza. Były już na Jurka nagonki różnego rodzaju - nawet NIK zajmował się kiedyś sprawdzeniem czy w WOŚP wsio w pariadke. Nie wynalazł (z posiadanej przeze mnie wiedzy) żadnych wałków.

W mojej okolicy, był sobie pewien burmistrz, który myślał tak jak Wy. Obiecał lokalną imprezę, w terminie WOŚP, gdzie zbierał będzie na lokalne fundacje, domy dziecka itp. Zebrał podczas tej imprezy.. mniej niż wydał. Sponsorów nie znalazł bo ranga nie taka, zespoły nie bardzo chciały grać bo wolały grać dla Jurka, ludzie olali miasto i pojechali do ościennych miejscowości - wyszła kaszana.

Jurek to nie tylko zbiórka kasy na szczytny cel. WOŚP to przede wszystkim jednoczenie Polaków i udane imprezy. A że przy okazji uda się wyposażyć dzięki temu choćby jeden szpital w sprzęt do ratowania życia ludzkiego..

Życzę wam abyście nigdy nie musieli korzystać ze sprzętów kupionych przez Jurka Owsiaka.

[edyta]

co do pobieranego przez Owsiaka wynagrodzenia, to polskie prawo przewiduje dla organizacji pożytku publicznego przeznaczenie części dochodu na utrzymanie fundacji. utrzymanie to także prąd, woda, gaz, paliwo i pensje.

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekopiuje to co napisałem na innym forum

"xxx, podam Ci bardzo śmieszny przykład na czasie. Ostatnio moje 20 miesięczne dziecko wylądowało w szpitalu. Miało gorączkę podchodzącą pod 40 stopni. Żeby zmierzyć mu gorączkę dostałem termometr rtęciowy. Powodzenia w 5 minutowym mierzeniu temperatury takiemu dziecku (choremu, rozdrażnionemu, pod kroplówką i nie dającemu się dotknąć). Kupiłem sobie sam termometr mierzący w 3 sekundy. Koszt 120 zł. Dlaczego nasz cudowny NFZ nie zaopatrzył w takie termometry wszystkich oddziałów dziecięcych? Może czekają jak im Owsiak kupi. To tylko powiedzmy 2-3 tysiące na szpital. Jednak gdyby powiedzmy ogłosili że WOŚP zbiera na szybko mierzące termometry to już widzę jak byście tu ze śmiechu umierali. Mnie stać na wydanie 120 zł na termometr, wielu nie będzie stać.

Pomóż mojej córce - 1% z podatku dla Oli. Wypełniając PIT wpisz w rubryki:

KRS: 0000050135 CEL SZCZEGÓŁOWY: BORI Ola na Fecebooku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie chodzi o to, że ta akcja jest zła w swoim sensie tylko, że jest bezensowna jako taka... Te zebrane pieniądze to są grosze w budżecie, w dodatku zebrane zostały ogromnym nakładem środków pochodzących z innych źródeł których nikt nie liczy. Niech program drugi zrobi dzień reklam, zasuwa czas przeznaczony na Owsiaka reklamami. Zarobi więcej czy mniej? Policzcie ile kosztuje minuta reklamy... Przed świętami stacje robią bloki reklamowe przeznaczone na różne cele - spójrzcie jakie pieniądze są zbierane i porównajcie z tym całodniowym cyrkiem.

Wy widzicie jakiś sprzęt, który jest znikomym procentem corocznie tego kupowanego przez służbę zdrowia. Ta akcja jest przedstawiana tak jakby Polska była afrykańskim bantustanem a Owsiak zapewniał opiekę zdrowotną dzięki jednodniowej akcji. Litości, zacznijcie myśleć trochę rozsądniej.... Akcja szczytna ale nieefektywna. To przelewanie pieniędzy z jednego worka do drugiego z udziałem wielu pośredników którzy biorą za to procent. Tyle.

Po prostu taki z nas głupi narodek, lubimy krótkotrwałe zrywy, które na pierwszy rzut oka nic nie kosztują a realnie płacimy na ten jeden dzień cały rok - wyprowadza się policję, poświęca ramówkę ogólnopolskiej stacji - tak to nic nie kosztuje.

Brawa dla Owsiaka za pomysł, niestety/stety gdybyśmy mieli gospodarkę wolnorynkową (jęczycie za nią na tym forum co drugi dzień, właśnie dlatego nie rozumiem tych zachwytów nad tą akcją) taka akcja nie miałaby racji bytu. W normalnym kraju nikt nie zaprzągłby całej administracji i struktur państwa po to żeby zebrać kilkadziesiąt milionów złotych... Może na Litwie czy Słowacji byłaby to jakaś realna suma, dla 40-milionowego kraju to są drobniaki które nie robią różnicy. Odnośnie tego sprzętu to on jest, to prawda - on jest wyróżniony/podpisany dlatego go widzicie. Jednocześnie obok niego stoją setki innych urządzeń, których już pewnie nie dostrzegacie a które zostały kupione bezpośrednio z naszych podatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Jednocześnie obok niego stoją setki innych urządzeń, których już pewnie nie dostrzegacie a które zostały kupione bezpośrednio z naszych podatków.

Tylko te urządzenia, które tak chwalisz i kupione zostały za "wspólne pieniądze" to bardzo często wspomniane wyżej termometry rtęciowe lub inne relikty przeszłości, które kosztowały realnie więcej niż nowoczesny sprzęt kupiony przez Owsiaka.

głęboki PZPR, który wciąż nawiedza nasz kraj, niestety tak działa, że to co dla ogółu i finansowane z budżetu musi kosztować 10x tyle co dla zwykłego śmiertelnika. Zobacz ile w PL kosztuje zbudowanie 1 km chodnika przez miasto. Później zapytaj brukarza za ile Tobie, osobie fizycznej, zbuduje taki chodnik. Gwarantuję Ci, że zdziwisz się o ile więcej zapłaciło miasto za ten sam chodnik, wykonany tą samą technologią, przez tych samych pracowników.

Powiem Ci więcej. W szpitalu, w którym rodziliśmy nasze potomstwo, Pani Doktor podczas wykładów na szkole rodzenia powiedziała "Gdyby nie fundacja Jurka Owsiaka nie mielibyśmy najmniejszych szans na zdobycie sprzętu do Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków z prostego powodu - w budżecie nie było na to nigdy kasy".

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jest tu paru kretynów na PiO ale przez litość o was nie wspomnę - szkoda mi czasu na takich debilnych małolatów.

Jeśli faktycznie jesteście małolatami, to już widać, że nic z was dobrego nie będzie, ot taki pasożyt społeczny, co to będzie szukał wszędzie intrygi i łączył się z innymi podobnymi do siebie kretynami w akcji "Nie pomagam Owsiakowi", a raczej akcji "Odłączmy chorych od respiratorów".

Jeśli jesteście tacy mądrzy i uważacie, że WOSP jest do d... i nieekonomiczny to weź sam du**ę w obroty i zorganizuj lepszy WOSP.

Chętnie wrzucę pare groszy do innych puszek. Do jednej wrzuciłem to i do drugiej mogę.

Pomysł z ministrantami też jest przedni. Ksiądz z pewnością by się ucieszył, bo jak na razie to tak samo piszą głupoty o WOŚP ale nie dziwne.

Jedna z najstarszych sekt na świecie chętnie za takie pieniążki by się za chore dzieci pomodliła - raz do roku można.

Na szczęście na PiO są też rozsądni ludzi i tych pozdrawiam, a reszta niech spier!@#$@#la...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mcmagik

Wiem z dobrych źródeł (szpital w Białej Podlaskiej, podobno jeden z lepszych w kraju), że ten sprzęt jest tanio kupowany właśnie dzięki Owsiakowi ale późniejsza jego eksploatacja pochłania olbrzymie/większe pieniądze. Sprzęt jest w szpitalu i już dalej nikogo nie obchodzi kto za niego płaci... Szpital jest zmuszony ciąć wydatki na innych oddziałach. W ten sposób powstają nowoczesne oddziały ale dzieje się to kosztem innych.

Żebyście zrozumieli (chyba nie rozumiecie) o co w tym chodzi. Mamy enklawy względnej nowoczesności na którą nas nie stać kosztem standardowej ochrony. Jeśli w danym roku Owsiak (czytaj producenci sprzętu) wymyśli sobie, że zbiera na noworodki to w kilkunastu szpitalach będzie super sprzęt na tych odziałach. Niestety, normalnie NFZ nie kupiłby tego sprzętu ale nie dlatego, że to partacze (ogólnie to nimi sa ale nie w tym przypadku), po prostu muszą liczyć realnie. Sam zakup danego urządzenia to nie problem, problemem jest jego późniejsza eksploatacja. Po prostu nasz system w standardzie stać na starszy technologicznie sprzęt (biorąc pod uwagę cały okres jego żywotności) a nie na jnowszy. Owsiak wrzuca do systemu nówki które dodatkowo obciążają budżet. Pieniędzy więcej nie ma więc... dopiszcie sobie sami.

Tak, wiem, że to brutalna prawa ale niestety tak to wygląda. Rozumiem, że Wy myślicie, że jest jakaś lista fajnego sprzętu na który brakuje kasy i dobry Owsiak go kupuje i jest cacy. Niestety, tak nie jest. Kasy brakuje nie tylko na sam zakup ale również na eksploatację, rozsądny gospodarz myśłi ekonomicznie. Szczerze, to dziwię się, że ludzie prowadzący firmy, działający aktywnie nie łapią tego... Jednak media robią sieczkę i wymuszają pewne myślenie. Smutne ale co zrobić.

Żeby nie było, że mam coś przeciw itp. Nie, idea jest słuszna, kto chce niech wrzuca pianiądze, mnie to nic nie obchodzi, podziwam Owsiaka za jego energię. Po prostu mam świadomość, ze jest to nieefektywne, wośp to taka wydmuszka naszego systemu, tych zusów, podatków itp. Wszystko jest z założenia potrzebne ale nie działa prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech program drugi zrobi dzień reklam, zasuwa czas przeznaczony na Owsiaka reklamami.

Ale nie zrobiłby, tylko w tym czasie leciałby serial - wiec jest kwesita - albo będzie czas dla Owsiaka a dzięki temu wpadnie te kilka milionów, albo będzie kilka seriali i nie wpadnie nic.

Tak samo z pieniędzmi od miasta - albo pójdzie na premie dla radnych, bądź jak jest już to w budżecie rozrywki - koncert no-name, to chyba lepiej by był to koncert gdzie przy okazji się coś zbiera.

Co do pieniędzy jakie niby są wydawane na tą akcje - to w dużej mierze idzie to od sponsorów kórzy po prostu wykładają to z własnej kieszeni.

Czy te XX milionów to dużo czy mało, nie mnie osądzać - ale na pewno lepiej niż one są niż gdyby ich nie było. Pomijając, że ludzie przy okazji WOŚP mają okazję się pobawić coś pooglądać itd.

@ radoslaus :D

W ogóle po co kupować jakikolwiek sprzęt, lepiej każdemu dawać aspiryne a to co zostanie przeznaczyć do innych budżetów i co lepsze będzie mniej ludzi którzy będą dożywać emerytury.

https://www.punktseo.pl/darmowe-bonusy/ << rozdaje: kody do katalogów firm, kody rabatowe, szablony ZennoPoster ! |---| Moje strony: https://www.s90.pl/pozycjonowanie/ | https://www.seo-stat.pl - zapraszam.                                                                                                                                                                                          

seo-stat-logo.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radoslaus idąc Twoim tokiem rozumowania w szpitalach powinno się używać igieł sterylizowanych i pieluszek tetrowych a do oświetlania sali operacyjnej halogenów budowlanych - bo tak będzie Twoim zdaniem taniej.. przepraszam - ekonomiczniej.

Człowieku, świat idzie do przodu, rozwija się i dobry zarządca potrafi się w tym odnaleźć - żyje razem z tym a nie siedzi na stołku jak za PZPR.

Wszystkie urządzenia w szpitalach, które pamiętają czasy Gierka są starymi rupieciami, których realny koszt utrzymania jest wyższy od utrzymania nowoczesnych urządzeń. Czemu? bo wpie*dalają więcej prądu, bo są mniej wydajne w przeliczeniu na roboczogodziny, bo części zamienne do tych rupieci produkowane są na zamówienie (bo bardzo często producenci już nie istnieją), bo są mniej dokładne i powodują konieczność powielania badań, bo często nie są 'bezobsługowe' itp. dlatego właśnie z ekonomicznego punktu widzenia powinno się je jak najszybciej wymienić

[edyta]

jakim samochodem jeździsz? starym rupieciem palącym 12L diesla kupionym za 1000 zł czy może mieścisz się w 6L ale najpierw wydałeś 10x tyle??

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności