Skocz do zawartości

Wspierajcie orkiestrę i WY


donlupak

Rekomendowane odpowiedzi

@Ptaq

Na serio tego nie łapiesz czy się tylko zgrywasz? Po co robisz zaplecze na regionalkach skoro możesz rejestrować domeny pierwszego rzędu? Jedna firma robi tak inna inaczej, Szwajcarię stać na plki, nas stać na regionalki. Smutna rzeczywistość ale tego nie da się przeskoczyć. Przykład dokładnie ze służby zdrowia. Dlaczego nie są refundowane najnowsze leki które mają potwierdzone lepsze działanie/mniej skutków ubocznych? Po prostu nas na nie nie stać, biorąc pod uwagę dobro całego systemu lepiej jest refundować tańsze... To samo z tym srzętem - widzisz go kiedy problem dotyczy Ciebie bezpośrednio, na drugim oddziale ktoś może w tym momencie umiera ponieważ kasę na specjalistę przeznaczono na szkolenie w zakresie obsługi tej nówki lub odczynniki/podzespoły potrzebne do jej działania.

@mcmagik

W pełni się zgadzam ale przedstawiłeś trochę wypaczoną sytuację. To nie wygląda tak, że wymieniany jest sprzęt i już, mam nowoczesny oddział. Gdyby wośp działał w ten sposób, że corocznie buduje, remontuje jeden szpital na 100%, na tyle ile starczy kasy i dodatkowo pokrywa w okresie przejściowym koszty wdrożenia sprzętu. Tak nie jest, budżety szpitali są nagle obciążane tym i muszą ciąć gdzieś indziej. W rezultacie ten sprzęt zazwyczaj miesiącami stoi bezużyteczny... poczytajcie trochę więcej, zainteresujcie się tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Tylko, że Ty patrzysz krótkowzrocznie - stawiasz spam na regionalkach bo Cie nie stać na porzadne zaplecze, dostajesz bana i po chwili znów stawiasz spam na regionalkach sytuacja powtarza się wielokrotnie. A stawiając raz coś porządnego na PLkach masz to na dłużej (zawsze).

W skrócie mówiąc: "nie stać mnie na tanie zaplecze" tak samo jest z służbą zdrowia: "nie stać nas na tanie, stare archaiczne urządzenia". Nie będę pisał tego co w sumie napisał już mcmagik

EDIT:

Może dodam w skócie coś jednak od siebie - często diagnoza czegoś dużo wcześniej i wylecznie od razu będzie z pozoru droga. Ale może oszczędzić chorób które stają się potem przewlekłymi i zamiast na początku na porzadna diagnostykę + wyleczenie wydać 1000, potem za 5 lat jak choroba sie ujawni co rok trzeba wydawać bedzie na pacjenta 200 juz do konca jego zycia czyli przez jakieś powiedzmy 50 lat daje to nam kwote 10000. Ale racja lepiej bylo zaoszczedzic te 1000 na poczatku - bo stac nas potem na 10000 i oczywiscie "dyskomfort" pacjenta przez cale zycie.

https://www.punktseo.pl/darmowe-bonusy/ << rozdaje: kody do katalogów firm, kody rabatowe, szablony ZennoPoster ! |---| Moje strony: https://www.s90.pl/pozycjonowanie/ | https://www.seo-stat.pl - zapraszam.                                                                                                                                                                                          

seo-stat-logo.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doczytałem, ale czy wyzwano już ludzi, którzy nie padają plackiem przed Owsiakiem, mordercami malutkich dzieci? Bardzo prosiłbym o dopełnienie tego corocznego rytuału.

nie każdy kto ma pisaka jest Dostojewskim,

nie każdy kto ma siusiaka jest Casanovą

i nie każdy kto ma rumaka - pozycjonerem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radoslaus jakby Jurek od podstaw robił rocznie tylko 1 szpital, co moim zdaniem byłoby zaje*iste, narodziłaby się nowa nagonka na WOŚP, że to niesprawiedliwe, że pewnie w łapę wziął itp. itd. a wszelkiej maści 'obrońcy krzyża' szukaliby w tym drugiego dna.

domains z deka przesadzasz :D

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z ministrantami też jest przedni. Ksiądz z pewnością by się ucieszył, bo jak na razie to tak samo piszą głupoty o WOŚP ale nie dziwne.

Jedna z najstarszych sekt na świecie chętnie za takie pieniążki by się za chore dzieci pomodliła - raz do roku można.

Popieram w całej rozciągłości :) Kościół na pewno chętnie widziałby te pieniądze u siebie :D

Co do Owsiaka i jego wypłaty, to chyba logicznym jest że z czegoś żyć musi przez cały rok. Przecież nie pójdzie na etat, bo takiej akcji nie zorganizuje się "po godzinach". Założę się, że taka ogromna, ogólnopolska akcja to jest na prawdę cały rok ciężkiej pracy. Weźcie pod uwagę, że to nie jest impreza organizowana tylko w kilku największych miastach - praktycznie wszędzie coś się dzieje i jest to naprawdę skomplikowane przedsięwzięcie logistyczne. Trzeba odbyć tysiące spotkań, czasem gdzieś jakąś wódkę postawić a czasem kogoś zaprosić na obiad - to wszystko są koszty i czas.

Ktoś tu zarzuca, że to niepotrzebna impreza i wydatek, ale nie ma racji. Gdyby nie to, że zorganizowana jest impreza, to ludzie nigdy nie wyszliby z domu i nie wrzucili tej kasy do puszki. Każdy by to olał i gó**o by wyszło z całej akcji.

Poza tym, to wcale nie są jakieś kolosalne znów koszty jak ktoś tam mówił. Wiadomo, że zwyklego Kowalskiego wynajęcie placu/rynku pod jakąś komercyjną imprezę będzie kosztować, ale założę się że przy takiej akcji Owsiak nie płaci za wynajem żadnych pieniędzy. Kapele grają za friko.

Czas antenowy dwójki? A myślicie, że gdyby nie ta akcja to oni daliby ten czas za friko? Dwójka też chce się pokazać to włączają się w akcję.

Ktoś tutaj chyba nie może zrozumieć, że przecież te pieniądze nie idą gdzieś do Afryki na paszę dla krów, tylko do waszych przychodni i szpitali, w których na codzień się leczycie. Te pieniądze zostają w Waszej najbliższej okolicy i dlatego samorządom także zależy na tym, aby imprezy się udały i aby uzbierana suma była jak największa.

Wy widzicie jakiś sprzęt, który jest znikomym procentem corocznie tego kupowanego przez służbę zdrowia

Czytałem ostatnio w którejś z gazet wypowiedzi kilku dyrektorów dużych szpitali, którzy szacowali że sprzęt przekazany przez WOŚP stanowi od 40% do 70% całkowitej ilości "grubszego" sprzętu, jakim dysponują, więc nie pieprz głupot. Jak bywasz czasem w szpitalu to otwórz oczy - gwarantuję Ci, że na sprzętach wokół siebie zobaczysz więcej czerwonych serduszek niż jesteś sobie w stanie wyobrazić.

Tak, wiem, że to brutalna prawa ale niestety tak to wygląda. Rozumiem, że Wy myślicie, że jest jakaś lista fajnego sprzętu na który brakuje kasy i dobry Owsiak go kupuje i jest cacy. Niestety, tak nie jest. Kasy brakuje nie tylko na sam zakup ale również na eksploatację, rozsądny gospodarz myśłi ekonomicznie. Szczerze, to dziwię się, że ludzie prowadzący firmy, działający aktywnie nie łapią tego... Jednak media robią sieczkę i wymuszają pewne myślenie. Smutne ale co zrobić.

@radoslaus, smutne to jest Twoje myślenie. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale nikt nikomu sprzętu na siłę nie wciska. To szpitale zgłaszają zapotrzebowanie do fundacji WOŚP i to fundacja podejmuje decyzję. Skoro szpital zgłasza zapotrzebowanie na konkretny sprzęt, to chyba jego dyrekcja razem samorządem zdaje sobie sprawę z kosztów eksploatacji i ocenia, czy ich na nie stać.

Reasumując: Każdy może mieć swoje własne zdanie i wrzucać lub nie wrzucać. Ja osobiście uważam, że Owsiak robi dobrą robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ptaq

Nie łapiesz tego... My nie mamy kasy na inwestycje w najnowszy sprzęt, rozumując w ten sposób to kraj powinien wziąść kredyt i odnowić wszystko na cacy a później go spłacać? Tak? W tym przypadku kupowany jest sprzęt ponad stan, wrzucany do szpitali i dalej róbcie sobie co chcecie. Oczywiście, poziom na danym oddziale podnosi się (kosztem innych) ale trzeba przeszkolić ludzi, kupić odczynniki, materiały eksploacyjne itp. Tych pieniędzy gdzies brakuje i trzeba mieć tego świadomość.

@Darq

Powielasz bzdury odnośnie tego sprzętu. Postawią przed kamerą dyrektora powiatowego szpitala, gdzie nic nie ma, więc kilka sztuk robi różnicę, piszemy o systemie jako całości. Poczytaj - https://lukaszfoltyn.salon24.pl/149805,wosp...twardych-danych

Owsiak robi dobrą robotę ale ta robota jest nieefektywna. Rozumiecie znaczenie tego słowa? Działacie w swoich firmach efektywnie czy nieefektywnie? Uważacie, że ten jeden dzień i kilkadziesiąt mln złotych to działanie efektywne? Serio? Jeśli tak to nie mam argumentów, mam tylko nadzieję, że nie działacie w swoich firmach tak jak Owsiak (zakładam, że nikt wam domen i narzędzi nie sponsoruje). :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radoslaus odnoszę wrażenie, że pracujesz w budżetówce. Tylko tam jest taki tok myślenia, że jak trzeba zainwestować i spojrzeć na 'przedsiębiorstwo' z szerszej perspektywy czasu to zaczyna się marudzenie, że to, że tamto i trzęsie się dup* o 13 pensję.

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, poczytajcie co Wy wypisujecie... Przecież to Wy popierając wośp wspieracie biurokratyczne myślenie, żeby przelewać z jednego wora w drugi z udziałem pośredników. Wspieracie mobilizację całej administracji dla kilkudziesięciu mln złotych które nie są nawet 1% budżetu naszej służby zdrowia... Na serio myślicie, że w takich Stanach czy Anglii nie znalazłby się Owsiak który poprowadziłby taką akcję? Problem w tym, że w normalnym kraju władze na to nie poszłyby, koszty uzyskania tych pieniędzy kilkukrotnie przekraczają tąsumę. Nie pojmuję waszego rozumowania, szczerze to jestem zaskoczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[..]

Uważacie, że ten jeden dzień i kilkadziesiąt mln złotych to działanie efektywne? Serio? Jeśli tak to nie mam argumentów, mam tylko nadzieję, że nie działacie w swoich firmach tak jak Owsiak (zakładam, że nikt wam domen i narzędzi nie sponsoruje). :D

No ja Cię proszę.. sprawdź ile przez 21 lat istnienia zebrała PAH (i ile to kosztowało), ile w ciągu roku uzbiera Anna Dymna, ile udaje się zebrać w ciągu roku POLSATowi razem z Vizirem, wszystkim TVNom itp. itd. Każda ta fundacja ponosi koszty, tylko się o tym nie mówi, bo nie robią "wielkiego, pozytywnego halo 1x w roku" tylko działają sobie w cieniu.

Te wszystkie dane są jawne - weź liczydło i policz. No chyba, że już policzyłeś i masz dowody tego, że działanie fundacji Owsiaka jest nierentowne i całe społeczeństwo dopłaca do biznesu.

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. publiczna tv (ktoś wyliczył czas antenowy na grube pieniądze, swego czasu Polsat odmówił Owsiakowi i ten do dzisiaj ma do Solorza uraz, może słyszeliście o skandalu na gali odebrania jakiś nagród, Solorz dostał a Owsiak dlatego się obraził)

2. policja pilnująca małolatów z puszkami (zalecenia są takie żeby wzmacniać patrole w miejsach gdzie stoją, skoro są tam brakuje ich gdzieś indziej lub są ściągani ludzie dodatkowo)

3. straż zabezpieczająca ochronę ppoż (organizowałeś coś większego kiedykolwiek?)

4. służby miejsce sprzątające syf po koncertach

5 różnego rodzaju pokazówki, np. w zeszłym roku był chyba przelot f16 czy coś takiego, to kosztuje, ktoś za to zapłaci

W zależności od miasta samorząd stara się zapewnić atrakcje, trudno to wszytko wyliczyć ale na pewno orientujecie się jak to wygląda w okolicy.

OK, nie rozumiemy się najwidoczniej, może na serio jestem z budżetówki (w życiu nie przepracowałem na etacie nawet minuty). :) Z mojej perspektywy reprezentujecie typowe socjalistyczne podejście, 90% społeczeństwa tak ma, więc to nic wyjątkowego. Z Waszej ja jestem oszołomem zapewne i niech tak zostanie. Szczerze, to te posty tylko przekonały mnie do tego, że mam rację i jakoś udało mi się uchować w tej komunie. :D

P.S. W dyskusji o podatkach przypilnuję Was. Możecie spodziewać się tekstu w stylu - nie narzekajcie, przecież płacicie abonament i podatki na Owsiaka. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że się chyba i tak nie zrozumiemy, więc nie chce mi się rozkładać Twoich argumentów (dla mnie bezsensownych) na czynniki pierwsze ;)

Czytam ten Twój rachunek kosztów i naprawdę nie mogę wyjść z podziwu, że mógł to napisać myślący człowiek, bo takie argumenty są co najmniej idiotyczne. Gdybyś się zastanowił, to zrozumiałbyś że te nawet ewentualne koszty, to nikły procent w całości zebranej sumy a gdybyś próbował ich uniknąć, to w efekcie nic byś nie zebrał.

To właśnie mi się wydaje, że Twoje podejście jest typowo socjalistyczne. Łudzisz się, że państwo samo się Tobą najlepiej zaopiekuje a każdy przejaw przedsiębiorczości i kreatywności trzeba piętnować, no bo przecież nikt oprócz państwa nie wie lepiej, czego obywatelom potrzeba :) Gratuluję podejścia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

policja pilnująca małolatów z puszkami (zalecenia są takie żeby wzmacniać patrole w miejsach gdzie stoją, skoro są tam brakuje ich gdzieś indziej lub są ściągani ludzie dodatkowo)

Jak jesteś taki dociekliwy to policz ile razy z Twoich podatków zapłaciłeś za pilnowanie manifestacji mniejszości kulturowych i seksualnych, ile razy w roku zabezpiecza się mecze piłki nożnej podwyższonego ryzyka, ile wydaliśmy z naszych podatków na ułomnych obrońców krzyża i powiedz nam jaki to wszystko miało pozytywny wkład w dobro ogółu. Bo trzeba pamiętać, że normą jest ogół - nie margines.

straż zabezpieczająca ochronę ppoż (organizowałeś coś większego kiedykolwiek?)

Tak, miałem tą przyjemność organizować wraz z organizacją pożytku publicznego coś dużego i jakimś dziwnym trafem OSP zrobiła to za free - w imię lepszego jutra, chęci pomocy i lansu bycia strażakiem ochotnikiem.

służby miejsce sprzątające syf po koncertach

OK, zgodzę się, że tutaj samorząd musi zorganizować dodatkowe fundusze. Ale może zamiast wypłacić sobie kolejną nagrodę za pierdzenie w stołek lepiej wydać te kilkanaście tysi na posprzątanie miasta.

różnego rodzaju pokazówki, np. w zeszłym roku był chyba przelot f16 czy coś takiego, to kosztuje, ktoś za to zapłaci

sponsorzy - bo chcą, bo mają ochotę, bo im się nudzi, bo nie mają na co forsy wydać, bo budują sobie PR

[edyta] byłbym zapomniał - "byłem tak głupi" i w tym roku też sponsorowałem "uciechy dla uczestniczących w największej żebraninie roku"

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.WOŚP jest prywatną fundacją -Obecnie Prezesem Fundacji do roku 2013 jest prof. Piotr Burczyński.

W Zarządzie Fundacji zasiadają trzy osoby:

Jerzy Owsiak – Prezes Zarządu Fundacji WOŚP

Bohdan Maruszewski – Wiceprezes Zarządu

Lidia Niedźwiedzka-Owsiak – Członek Zarządu

2. :) Rydzyk ze swoim imperium pewnie spać nie może znowu wośp lepsza od poprzedniej.

3.Gdzie ten kryzys w kraju jak takie rekordy wośp :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności