Skocz do zawartości

Działalność gospodarcza czy nie?


fanta001

Rekomendowane odpowiedzi

Generał,

nie do końca tak jest,

przykład:

sprzedajesz TV, cena zakupu netto 1000 zł., brutto 1223 zł.

jesteś nievatowiec więc go kupujesz za 1223 zł. sprzedajesz za np. 1345 zł.

jesteś vatowiec to sprzedajesz za 1100 zł. netto, brutto 1345 zł.

a teraz klient:

klient nievatowiec - bez różnicy od kogo kupi, wrzuci w koszta od przychodu 1345 zł.

ale klient vatowiec już od nievatowca nie kupi bo od vatowca wrzuci w koszty przychodu 1100 zł. + w koszty vat 245 zł.

więc odliczy więcej :) nawet gdy nievatowiec obniży cęnę o 200 zł. to też mu się to nie bardzo opłaca, a nievatowiec by musiał sprzedać towar na stracie.

Więc decydując się na bycie vatowcem przede wszystkim trzeba brać pod uwagę komu się będzie sprzedawało towar, tak to działa.

MaxPan, każda firma działa tak aby jak najmniej płacić nie tylko podatków ale wszystkiego, po to są np. zatrudniani dobrzy księgowi, aby ograniczyć niepotrzebne koszty,

płacenie podatków których można tak naprawdę zgodnie z prawem nie płacić, to niepotrzebna strata. To nie chodzi o niepłacenie, ale o to aby płacić tyle ile musisz, czyli jak najmniej. Dlatego w zależności od działalności mamy prawo wyboru sposobu rozliczeń z fiskusem i każdy wybiera taki który wg niego jak najmniej go obciąży,

może dla pewności spokojnego snu płać jeszcze 100 zł. dodatkowo więcej od tego co księgowy wyliczy , hehe

W przypadku Fanty tak naprawdę nikt z nas nic konkretnego mu nie może doradzić bo podał za mało informacji,

jedyny plus jest taki że może poczytać trochę info i będzie wiedział na co zwrócić uwagę, za co każdemu kto pisze w tym wątku należą się podziękowania :)

Najlepszy

Tani hosting na Twoją www.

Bierz co potrzebujesz Hosting skrojony na miarę.

Ponad 500 adresów IP do wyboru do koloru ;) konta www od 19zł. brutto rocznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Więc decydując się na bycie vatowcem przede wszystkim trzeba brać pod uwagę komu się będzie sprzedawało towar, tak to działa.

Oczywiście

Twój przykład zresztą jest nieadekwatny bo po pierwsze przy takich obrotach przekroczysz limit bycia nieVATOWCEM w ciągu miesiąca; po drugie sprzedaż RTV na bank jest w liście działalności koniecznych na VAT :)

iDir - skrypt na katalog stron lub firm - następca projektu SEOKatalog, dostosowany do dzisiejszych standardów, w pełni responsywny, na nowoczesnym frameworku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słowo "reklama" pamiętam że odpowiedział wprost - VAT.

reklama ustawowo wyłączona z możliwości bycia na ryczałcie, wiec dobrze powiedzieli

sprzedaż RTV na bank jest w liście działalności koniecznych na VAT

tak

Ryczałt tak jak napisałem jest dobry na początki przygody z usługami informatycznymi kiedy obroty są małe, slawus o jakich RTV AGD piszesz jak autory topiku chodzi wyraźnie o USŁUGI INFORMATYCZNE

Więc decydując się na bycie vatowcem przede wszystkim trzeba brać pod uwagę komu się będzie sprzedawało towar, tak to działa.

ty chyba coś piles, jaki towary, on chce sprzedawać USŁUGI chodzi jemu o :

- ad-sense można rozliczać tylko jako vatowiec ?

- prolink, programy partnerskie, adtaily (nie wiem czy można jako ryczałtowiec?)

- sprzedaż bannerów na stronie ? ( tu chyba można zwykły rachunek)

- nie będę oferował pozycjonowania ani tym podobnych rzeczy (za słaby jestem tongue.gif )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaxPan,

jeszcze dziś nic nie piłem poza kawą :)

napisał że ma jeszcze sklep, i tu jest gwóźdź programu bo nie wiadomo co w tym sklepie jest i komu to sprzedaje,

więc trudno ocenić czy musi czy może być na vacie czy wręcz nie powinien

Najlepszy

Tani hosting na Twoją www.

Bierz co potrzebujesz Hosting skrojony na miarę.

Ponad 500 adresów IP do wyboru do koloru ;) konta www od 19zł. brutto rocznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danae ogólne zasady, złe napisałem pełna księgowość to księgi rachunkowe ( takie coś to w Sp. z .o.o) proszę cie nie porozdzieraj się do mojej ortografij.

Slawus z całym szacunkiem ale mylisz zupełnie pojęcia, mogę stwierdzić ze słabo się znasz jak to funkcjonuje. Ale ogólnie to nie musisz jak masz dobrych księgowych.

Wiec ja wycofuje się z dyskusji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z takim szczęściem i na wolności.... :)

wyobraź sobie że nie mam księgowego, ja nim jestem

właśnie dla tego w twoim hosting na odpowiedz suportu trzeba było właśnie czekac dniami, nie wiem jak teraz bo zrezygnowałem ( czytałem ze suport się poprawił). wiec pomysł czy to jest na prwde to czym trzeba się szczycić ze jesteś swoim księgowym, a ludzi na PIO pisali ze suport hostingu , usługi z jakiej zrzesz milczę?

Ale chyba mamy różne modele, i nie mam zamiaru cie uczyć robić pieniędzy. jak tobie dobrze tak jak jest to tak ma być D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu robię co muszę, korzystając z wszelkich zgodnych z prawem ulg by płacić jak najmniej i spać spokojnie,

bo w razie czego ja nie mam się gdzie ewakuować z kraju :)

Najlepszy

Tani hosting na Twoją www.

Bierz co potrzebujesz Hosting skrojony na miarę.

Ponad 500 adresów IP do wyboru do koloru ;) konta www od 19zł. brutto rocznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja to wszystko wiem i rozumiem, tylko że Fanta nie podał co to za sklep, więc trudno ocenić co dla niego lepsze,

bo może się okazać że weźmie ryczałt i zaoszczędzi na księgowości, a będzie miał 10 razy mniej klientów ze względu na brak FV.

co mi po oszczędności na księgowym jak klientów nie będzie ?

ja nie twierdze że lepszy jest vat czy ryczałt, po prostu w jego przypadku na podstawie tego co napisał nie wiadomo

Najlepszy

Tani hosting na Twoją www.

Bierz co potrzebujesz Hosting skrojony na miarę.

Ponad 500 adresów IP do wyboru do koloru ;) konta www od 19zł. brutto rocznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku bardzo dziękuję za tak wiele odpowiedzi. Wieczorem dokładniej się ustosunkuję do odpowiedzi. Teraz tak na szybko.

Sklep nie mam pojęcia jakie będzie miał obroty (liczę że około 80-10 tyś). Nie będą sprzedawane żadne usługi ale towar.

Koszty w zasadzie będę miał tylko na początku, później praktycznie ich brak. Sprzedaż będzie dla odbiorców detalicznych, więc im rachunek wystarczy.

Dlatego też pomyślałem że wszystkie dochody z reklam, programów partnerskich będą rozliczane nadal jako osoba prywatna. Dzięki temu będę mógł mieć sklep na ryczałcie. Dzisiaj dzwoniłem do US i na słowo reklama od razu Pani grzecznie powiedziała że absolutnie nie ma takiej możliwości :jezyk1: A może jest jeszcze jakiś inny sposób aby uciec w sposób legalny przed dużymi podatkami.

Raz jeszcze dziękuję za odpowiedzi.

Jeżeli szukasz ubranek niemowlęcych znajdziesz je w sklepie https://lencia.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności