Skocz do zawartości

Działalność gospodarcza czy nie?


fanta001

Rekomendowane odpowiedzi

skoro towar to jeszcze sobie przelicz marżę w tym sklepie,

bo jeżeli będziesz miał np. 15% to będąc na ryczałcie podatek dochodowy Ci wyjdzie z 50%, więc się nie opłaca,

jeżeli marża będzie np. 100% , to ryczałt się opłaci, podatek na ryczałcie od handlu jest o ile pamiętam mniejszy niż 8,5%,

Najlepszy

Tani hosting na Twoją www.

Bierz co potrzebujesz Hosting skrojony na miarę.

Ponad 500 adresów IP do wyboru do koloru ;) konta www od 19zł. brutto rocznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

A więc tak:

Jeżeli chodzi o sprzedaż w sklepie internetowym + allegro:

- średnia marża wyjdzie około 20-25% (według wszelkich danych, które posiadam)

- pierwsze miesiące oczekuje obrotu około 7-10 tyś pln, później mam nadzieję że więcej, ale i te 7-10 tyś na początek może być przesadzone

Jeżeli chodzi o dochody z reklam:

- średnio około 1tyś pln miesięcznie na dzień dzisiejszy

Koszty jednorazowe:

- skrypt pod sklep + grafika indywidualna ok. 5-8 tyś

Koszty roczne (około) - poza tym co napisałem wyżej:

- 3-4 tysiące (tak przynajmniej uważam na dzień dzisiejszy) - to się może zmienić

Co w takiej sytuacji najlepiej zrobić? Ryczałt na sklep + reklamy jako osoba fizyczna czy wszystko jako vatowiec?

Jeżeli szukasz ubranek niemowlęcych znajdziesz je w sklepie https://lencia.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danae ogólne zasady, złe napisałem pełna księgowość to księgi rachunkowe ( takie coś to w Sp. z .o.o) proszę cie nie porozdzieraj się do mojej ortografij.

Spoko i tak super z ortografią u Ciebie ;) Zdziwiłabym się po prostu gdyby ktoś pchał się dobrowolnie (nie mając zoo :) w pełną księgowość - jak to mówi moja księgowa jeśli nie trzeba to bronić przed tym.

Wg mnie bycie na vacie poza kosztem rejestracji (teraz chyba 170 zł) to same zalety w przypadku firm generujących duże koszty. Owszem VAT odpowadzasz, ale też odpisujesz.

Wiem, że kobieta to rzadkość na forum PiO... niemniej jednak zwracaj się do mnie w rodzaju żeńskim ;)

Jeśli posiadasz psa to polecam Ci dla niego szelki Guard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności