Skocz do zawartości

Sprzedaż domeny - serwisu poprzez aukcje ?


halohalo

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym wystawić jedeną ze swoich domen - serwisów na allegro na sprzedaż. O ile wiem jak sprzedać jakiś typowy przedmiot i co dalej o tyle w przypadku domeny i serwisu była by to moja pierwsza taka próba i zastanawiam się czy wszystko przebiega dokładnie tak samo....?

Czy ktoś doświadczony w tym temacie mógłby mi krok po kroku napisać czy na pewno?

Chodzi mi szczególnie o kwestie cesji na domenę, dane, hasła do serwera, czy bedzie konieczna jakaś dodatkowa umowa, i kwestie podatkowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

1. Umowa kupna-sprzedaży serwisu (może być, lecz nie musi) , skoro w aukcji opiszesz dokładnie co sprzedajesz (loginy, hasła, cesja, grafika, baza danych)

2. Cesja domeny (po wpłacie kasy), przeniesienie praw do domeny na kupujacego. Zazwyczaj robisz papierkową cesję u rejestratora domeny.

3. Po wpłacie kasy, przesyłasz loginy i hasła :)

- jeżeli niie, to przesyłasz kopie plików czy treści.

4. Czekasz na zmiane danych abonenta domeny.

rozliczasz się tak samo jak z innych sprzedawanych rzeczy przez internet ;)

proste :)

a9177b36246d7ce96fa698c9971dd36b.png

Sprzęt akwarystyczny kupuj w moim - sklep akwarystyczny.

adwokat częstochowa - Radca prawny Grzegorz Ledwoń. Pomoc w sprawie odszkodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a to sorki, generalnie za dużo niewiadomych aby w kilku zdaniach temat zamknąć, ale:

sprzedajesz to trzeba zapłacić dochodowy,

jak przedmiot ma wartość powyżej chyba 1000zł., to dodatkowo kupujący powinien zapłacić podatek 2% od czynności cywilno prawnych, czy cóś takiego.

a tu masz link, abym Cię nie miał na sumieniu ;)

klik

Najlepszy

Tani hosting na Twoją www.

Bierz co potrzebujesz Hosting skrojony na miarę.

Ponad 500 adresów IP do wyboru do koloru ;) konta www od 19zł. brutto rocznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności