Skocz do zawartości

Brak polskich znaków po przeniesieniu bazy danych MySQL forum


fahofiec

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdzie nie mogłem uzyskac pomocy, więc zapytam tutaj. Otóż przeniosłem bazę danych forum na inny serwer i zamiast polskich znaków pojawiają się jakieś dziwaczne krzaczki, znaki zapytania. Próbowałem już wszystkiego, zmieniałem kodowanie, systemy porównan i nie udało się tego naprawić. Może ktoś jest w stanie mi pomóc... :)

Bardzo płatny katalog stron oparty na WordPressie.


Naukowo o kulturystyce i fitness w serwisie FitnessLab.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ten dział. Było na tym forum kilka razy, a co dopiero w Internecie... poszukaj. Jak nie dasz rady znaleźć, to opisz, jak wrzucałeś bazę na nowy serwer.

Dała matka rozum? To kombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SET NAMES="latin2" czy co tam masz, use google luke.

powiem ci tylko ze od zmian w 4.1 wszyscy non stop maja jakies z tym problemy. ja tez. normalnie k*** czlowieka strzela jak musi sie gdzies przeniesc. na szczescie swoj serwer poprawnie przystosowalem do latin2 i wszystko gra.

edit

@mrtn: nowe wersje maja domyslne UTFy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fahofiec najprawdopodobniej się już tego nie da naprawić musisz zaimportować jeszcze raz a na początek importowanego danych z wyższych wersji powoduje że masz taki ładny nagłówek dodany

/*!40101 SET @OLD_CHARACTER_SET_CLIENT=@@CHARACTER_SET_CLIENT */;
/*!40101 SET @OLD_CHARACTER_SET_RESULTS=@@CHARACTER_SET_RESULTS */;
/*!40101 SET @OLD_COLLATION_CONNECTION=@@COLLATION_CONNECTION */;
/*!40101 SET NAMES utf8 */;
/*!40014 SET @OLD_UNIQUE_CHECKS=@@UNIQUE_CHECKS, UNIQUE_CHECKS=0 */;
/*!40014 SET @OLD_FOREIGN_KEY_CHECKS=@@FOREIGN_KEY_CHECKS, FOREIGN_KEY_CHECKS=0 */;
/*!40101 SET @OLD_SQL_MODE=@@SQL_MODE, SQL_MODE='NO_AUTO_VALUE_ON_ZERO' */;
/*!40111 SET @OLD_SQL_NOTES=@@SQL_NOTES, SQL_NOTES=0 */;

Kluczowym najprawdopodobniej jest SET NAMES o czym pisał normanos.

IE to taki program, który pozwala na oglądanie internetu z Twojego komputera i odwrotnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wlasnego doswiadczenia wiem, ze dla MySQL 4.1.x trzeba:

1. ustawienia serwera baz danych miec np na latin2

2. ustawic takie samo kodowanie przy inicjowanu polaczenia z baza danych (wlasnie to SET NAMES bodajrze na poczatku zaraz po nawiazaniu polaczenia)

3. Ustawic odpowiednie kodowanie w przegladarce :D ale to wiadomo

po kilkugodzinnej walce mi sie udalo to zrobic, ale apacha z php i mysql'a mialem lokalnie u siebie (bezposredni dostep do php.ini, my.cnf i inne takie). Ale i bez tego bezposredniego dostepu powinno sie udac. Polecam przeszukac polski usenet pod tym kontem.

pozdr!

rysunek, malarstwo, nauka rysunku, szkoła rysunku, kurs, architektura

usługi dla firm, doradztwo, uslugi doradcze, consulting, biznes

katalog stron WWW, Katalog stron, katalog SEO, linki bezpośrednie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie przed chwila walczylem z tym problemem u siebie na localhoscie, dokladnie chcialem zmusic do wspolpracy z polskimi znaczkami MySQL 4.1.11 oraz PhpMyAdmin 2.6.4-pl4. No coz, udalo sie, jesli bedzie ktos zainteresowany hintami, niech daje znac

rysunek, malarstwo, nauka rysunku, szkoła rysunku, kurs, architektura

usługi dla firm, doradztwo, uslugi doradcze, consulting, biznes

katalog stron WWW, Katalog stron, katalog SEO, linki bezpośrednie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

Identyczny problem jak opisany wyżej. Prosiłbym małymi kroczkami mi opisać :yes:

Sytuacja obecna:

mój phpMyAdmin 2.6.4-pl3

MYSQL Client API version 4.0.24

mam do zaimportowania baze ktora ma nagłowek:

-- MySQL dump 10.9

--

-- Host: localhost Database: baza

-- ------------------------------------------------------

-- Server version 4.1.10a

/*!40101 SET @OLD_CHARACTER_SET_CLIENT=@@CHARACTER_SET_CLIENT */;

/*!40101 SET @OLD_CHARACTER_SET_RESULTS=@@CHARACTER_SET_RESULTS */;

/*!40101 SET @OLD_COLLATION_CONNECTION=@@COLLATION_CONNECTION */;

/*!40101 SET NAMES utf8 */;

/*!40014 SET @OLD_UNIQUE_CHECKS=@@UNIQUE_CHECKS, UNIQUE_CHECKS=0 */;

/*!40014 SET @OLD_FOREIGN_KEY_CHECKS=@@FOREIGN_KEY_CHECKS, FOREIGN_KEY_CHECKS=0 */;

/*!40101 SET @OLD_SQL_MODE=@@SQL_MODE, SQL_MODE='NO_AUTO_VALUE_ON_ZERO' */;

tabele tworzone sa w ten sposob

CREATE TABLE `tabela` (
tralala
) ENGINE=MyISAM DEFAULT CHARSET=latin1; 

Plik niestety jest zbyt duży żeby wgrać go przez phpmyadmina, więc napisałem prosciutki skrypcik ktory wgrywa go z pliku uprzednio spreparowanego w notatniku.

Nie mam zielonego pojecia jak poustawiac kodowanie :) czy zmieniajac cos w zrzucie bazy przez notatnik przekodawalem to na coś innego niż było oryginalnie i teraz nie mogę przez to dojść do ładu?

Byłbym niesamowicie wdzięczny za pomoc, bo jak dzis tego nie zrobie to może coś się złego przytrafić mojemu komputerkowi ;)

Mocny link za złotówę!

Dodaj wpis do Katalogu Frets.pl PR3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mihauu jeśli nie masz dostępu do shella to podrzuć go adminowi niech zaimportuje tak jest najszybciej ewentualnie możesz to obejśc przez crona u mnie na jednym koncie pomogło druga możliwość to exec z php a do uruchomienie jest jedna linijka i przy dobrze przygotowanym pliku chwila moment i sic cieszysz zaimportowaną baza :(

a swoją drogą MMP tez doszedłem do takiego wniosku ze utf-8 jest lepsze przynajmniej mniej problemów choć to problemy powodują że człowiek się dokształca :D

IE to taki program, który pozwala na oglądanie internetu z Twojego komputera i odwrotnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli baza nie jest kobylasta - spórbujcie w phpmyadmin zamiast ładować plik tekstowy za pomocą "Przeglądaj" i "wykonaj" zrobić Ctrl+C z jakiegoś edytora (wyświetlać powinny się prawidłowe znaczki) i Ctrl+V do pola tekstowego i "wykonaj".

Nie wiem, czy zawsze tak działa ale mi pomagało ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności