Skocz do zawartości

zlecenie softu...


SilverT

Rekomendowane odpowiedzi

...

Z tą prędkością masz rację, ale jak przyjdzie Ci rozwijać projekt, to zaczną się schody, szczególnie jeśli programista jest średni i zacznie pisać "po swojemu" i bez komentowania kodu.

Poza tym nie sądzę, żeby omawiany projekt miał od razu ruch wielkości facebooka, więc nie przesadzajmy...

No i FW używa się do na prawdę dużych projektów a nie jakichś popierdółek.

Tyle z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PHP - język interpretowany przy każdym odpaleniu skryptu

JAVA - język interpretowany podczas uruchomienia aplikacji

Co do tych dobrych i złych programistów - proponuję napisać sobie decaptcher'a np. do captchy phpBB 3 wykorzystując do tego [???] w PHP oraz przepisać go "słowo w słowo" w JAVIE. Odpalić na tej samej maszynie i porównać średni czas odczytu 1 tokena.

Co do zabawy w cachowanie, optymalizację itp. w PHP - oczywiście można się bawić, ale czy rzeczywiście jest to warte zachodu przy dużych portalach, większych aplikacjach sieciowych?

Pod uwagę warto również wziąć to, że aplikacje webowe w JAVIE to tylko malutka cząstka tego, co oferuje nam ten język.

Jedyny plus po stronie PHP to łatwość instalacji go na serwerze klienta, relatywnie mniejsza inwestycjach przy mniejszych projektach... Resztę dopowiedzcie sobie sami.

Z mojej strony EOT - robi się tutaj mało produktywna wojenka, a zdań i tak będzie tyle ile programistów dobrych jak i tych złych...

Dodawarka do SEOKatalogów OnLine! · Projekt Quernbiter już wkrótce...

Nowy interfejs, obsługa WordPress, ulepszony mechanizm dodawania... Już wkrótce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony EOT - robi się tutaj mało produktywna wojenka, a zdań i tak będzie tyle ile programistów dobrych jak i tych złych...

Zaczyna się po prostu zwykła wojna o wyższości jednego języka/FW/itp nad drugim :)

Ja też nie mam zamiaru w tym uczestniczyć.

EOT z mojej strony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chłopaki jak macie prawie 10 lat doświadczenia w PHP i gadacie, że FW są szybkie to nie wiem coście podczas tych 10 lat robili.

https://leftblank.nl/php-framework-benchmar...akephp-481.html

https://www.sellersrank.com/web-frameworks-...arking-results/

https://www.sheldmandu.com/php/php-mvc-fram...formance-part-1

https://www.karolnowicki.pl/zend-framework/...iecznie_-cz-1/#

Baseline PHP ~2300 req/s

Każdy z testowanych FW < 230 req/s => 10 RAZY wolniej (w kilku przypadkach różnice dochodzą do 3000%)

Cytując ze strony, na której było porównanie baseline vs frameworks:

"During each testrun the benchmark fires away requests for 5 times 1 minute at the different pages set. The frameworks were set up to load the framework and simply display ‘Hello World’. As a comparison a regular PHP script is also included, which merely contains <? echo ‘Hello World’;?>."

Porównaj już bardziej skomplikowaną stronę, a nie hello world.

Porównaj serwis pisany od zera przed przeciętnego programiste (jakoś zakładam, że autor nie zatrudnia kogoś za 8k netto z wieloletnim doświadczeniem i obyciem) z jego wszystkimi błędami do lekkiego frameworka rozwijanego przez społeczność od lat. :)

Jeśli ktoś nie korzysta z frameworka to najczęściej pisze jakieś jego elementy sam - pewnych rzeczy się nie uniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chłopaki jak macie prawie 10 lat doświadczenia w PHP i gadacie, że FW są szybkie to nie wiem coście podczas tych 10 lat robili.

....

Baseline PHP ~2300 req/s

Każdy z testowanych FW < 230 req/s => 10 RAZY wolniej (w kilku przypadkach różnice dochodzą do 3000%)

Powyższe porównanie nie ma większego sensu w realnym świecie. Równie dobrze mógłbym sobie rozpatrzyć następującą sytuację: mam do kiosku 50m. Po gazetę mam iść piechotą czy jechać samochodem ?

Z reguły "aplikacje" mają trochę więcej funkcjonalności niż wyświetlenie "hello world", a do gry wchodzą inne czynniki jak szybkość tworzenia appki, bezpieczeństwo, standaryzacja, itd.

PS. sugeruję przestawienie się na memcached. Memcache jest już nieco stary

A dla leniwych: sprzątanie białystok ;]

A dla relaksu możesz zapalić kadzidełka

faceplus_banner_234x60_black.png Punkty FanCop od 3pln / 1k

SPRZEDAM: Volvo S40 1.9D, 2002; 220k przebiegu. Lokalizacja: Białystok; Tel 724-148-596

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz opcode cache, poza tym, decaptcher pisze się w C czy w Javie i podczepia do PHP. Kiepsko u was z zarządzaniem zasobami. Jak masz do zrobienia skrypt i katalogowanie to nie zatrudniasz najlepszego programisty po to, żeby 4h dziennie pisał skrypt a przez resztę czasu dodawał wpisy do katalogów :)

Jeśli musisz przenieść wymagające obliczeniowo zadania do Javy to nie widzę powodów abyś tą samą Javę wykorzystywał do sklejania stringów i przetwarzania formularzy... to po prostu marnowanie talentu programisty. Niech decaptche napisze pro a formularzami się zajmą dzieciaki po studiach.

https://php.webtutor.pl/en/2011/05/17/drupa...-apc-benchmark/

Jak dla mnie to biadolenie, jakoś Allegro czy FB potrafią.

@Hubert: czepiasz się liter właśnie to miałem na myśli.

Już pisałem, że skomplikowana aplikacja w PHP która ma 500-1000k req/s przy odpowiednim doświadczeniu to żaden problem. Jak chcesz osiągnąć taki wynik jeśli przez inicjalizację FW masz 1/4 tego co zakładasz zanim jeszcze cokolwiek zrobiłeś? Dajmy na to taki Drupal, realna wydajność na poziomie 40-100req/s per server. Kiedy w większości przypadków wszyscy użytkownicy widzą to samo. Mógłbyś mieć bez problemu 20-40 razy więcej tylko trzeba byłoby niestety skrypt przeprojektować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym przypadku ta jedna literka sprawia że to są 2 różne zabawki :)

A dla leniwych: sprzątanie białystok ;]

A dla relaksu możesz zapalić kadzidełka

faceplus_banner_234x60_black.png Punkty FanCop od 3pln / 1k

SPRZEDAM: Volvo S40 1.9D, 2002; 220k przebiegu. Lokalizacja: Białystok; Tel 724-148-596

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór czy framework czy też napisanie aplikacja od A-Z nie ma większego znaczenia jeśli zostaną spełnione takie warunki jak:

- poprawność kodu;

- zakładana wydajność;

- dokumentacja techniczna;

- skalowalność i możliwość rozbudowy;

W każdym bądź razie nie brał bym w ogóle pod uwagę JAVY jako języka w którym będzie pisana chyba, że są ku temu konkretne powody np wielowątkowość, aplikacja o działaniu serwera do której aplikacje klienckie wykonywały by żądania itd...

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności