Skocz do zawartości

Jak odzyskać domenę z zakupionego serwisu?


Seen88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pewien problem. 2 miesiące temu kupiłem niewielki serwis na allegro. Wszystko było świetnie, kontakt ze sprzedającym dobry i udało nam się prawie wszystko pozałatwiać do końca. Prawie, bo do tej pory nie przetrasferowaliśmy domeny na mnie. Sprzedający cały czas odkładał termin transferu domeny tłumacząc, że to nie ma czasu, że jakiś wyjazd, że ma dużo pracy, później, że przecież święta są, w końcu, że po nowym roku, aż tu kontakt nagle się urwał. Sprzedający nie odpisuje mi na e-maile oraz na gg.

Trochę zaczyna mnie denerwować ta sprawa, zrobiłem screeny z aukcji allegro itp, co by się zabezpieczyć, ale co dalej mam robić? Minął prawie miesiąc od ostatniego kontaktu. Chciałbym podjąć jakieś konkretne kroki. Nie mówię ,że zostałem oszukany, skoro kontakt tak nagle się urwał, może sprzedającemu się coś stało? Nie mniej serwis zaczyna przynosić już pewne korzyści, rozwijać się, a domena nadal nie jest moja i martwi mnie ta sprawa. Ma ktoś jakieś doświadczenia w takich sprawach?

Bardzo proszę o pomoc.

Dodam jeszcze ,że w treści aukcji jest wyraźne zaznaczone, że przedmiotem jest równiez ta domena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że możesz to zgłosić do allegro jako towar niezgodny z umową ale pewnie niewiele to pomoże. Jeśli kupowałeś od firmy to możesz o pomoc poprosić rzecznika praw konsumentów, działa w każdym większym mieście. Jak od osoby fizycznej to może być problem.

Najtańsze domeny i tani dobry hosting www (e-poradnik o domenach i hostingu). Kupuj najtańsze domeny!

Cennik odnowień domen z VAT: .PL - od 42 do 50 zł (IDN 15 zł), .EU - 25 zł, .COM, .NET, .INFO, .BIZ, .ORG - 30 zł, REGIONALNE- 18,45 zł.

ipHosting.pl - kup domenę na hosting seo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to tak, jest to umowa zawarta drogą elektroniczną za pośrednictwem Allegro. Możesz też spróbować gościa postraszyć, kierując do niego oficjalne pismo listem poleconym za dowodem doręczenie, takie wezwania i postraszenie, że w przeciwnym wypadku wystąpisz na drogę sądową.

Najtańsze domeny i tani dobry hosting www (e-poradnik o domenach i hostingu). Kupuj najtańsze domeny!

Cennik odnowień domen z VAT: .PL - od 42 do 50 zł (IDN 15 zł), .EU - 25 zł, .COM, .NET, .INFO, .BIZ, .ORG - 30 zł, REGIONALNE- 18,45 zł.

ipHosting.pl - kup domenę na hosting seo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wszelkich form kontaktu, włącznie z listem informującym, że skierujesz sprawę do prokuratury. Allegro w przypadku dochodzenia na

pewno poda wszystkie dane i informacje. A jeśli to nie poskutkuje to idź na policje nie ma innego wyjścia.

TestyPozycjonera.pl Testy SEO - Białe, czarne i wszelkie inne odcienie SEO w praktyce.

KsiegaPozycjonera.pl Pozycjonowanie i Optymalizacja - Twoja baza wiedzy.

NarzedziaPozycjonera.pl Narzędzia Pozycjonera - Zleć nam czarną robotę pozycjonera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej poinformuj o sprawie administrację Allegro i idź z tym od razu na Policję. O ile nie porwało go UFO to na 99% tak długi brak kontaktu wskazuje, że robi Cię w balona...

VEX Media - w przygotowaniu.

Mój płatny katalog SEO - w przygotowaniu.

Online-24.pl - w przygotowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cena domeny była mniejsza niż 500zł to policja może wyśmiać.

Skąd masz takie super info?

Seen88 - zgłoś sprawę do Allegro i czekaj na odpowiedź. Aukcja wygrana za pośrednictwem ich serwisu, więc to tam powinieneś kierować pierwsze kroki, aby rozwiązać problem.

Konto współdzielone. Kup teksty przez GT i z fakturą VAT.

Potrzebujesz tekstów? Pisz na PW albo zajrzyj, a na pewno coś wymyślimy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności