Skocz do zawartości

Jaka stawka ryczałtu ?


Cosariush

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od kilku lat prowadzę jednoosobową DG, w której główne źródło dochodu jest niezwiązane z internetem i komputerami - forma opodatkowania ryczałt, stawka 8,5%;

dodatkowo hobbystycznie bawię się w pozycjonowanie i powoli zaczyna to nawet przynosić jakieś tam skromne dochody z PP.

W zeszłym roku wystawiłem tylko jeden rachunek na udostępnienie powierzchni na stronie www na cele reklamowe na kilka tys. złotych, i jak co miesiąc, odprowadziłem za niego zaliczkę na podatek - wg pań z biura podatkowego, które zajmuje się moimi finansami - jest to stawka cały czas 8,5%.

Teraz przy zeznaniu rocznym chciałbym się upewnić czy mają one rację, czy nie podlega to jakiejś wyższej stawce - panie księgowe nie miały do tej pory czynienia z tego typu zagadnieniami i mimo szczerych chęci wydaje mi się, że trochę zgadują.

Proszę o pomoc forumowiczów, którzy już mieli okazję to przerabiać.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do VAT dobrowolnie możesz się zgłosić w każdym momencie. Wypełniasz zgłoszenie ( nie pamiętam jaki nr druku to jest - 3 szt), dajesz do okienka i od 01.0x.2012 masz już załatwione. Ja właśnie jedna firmę tak zgłaszałem w styczniu. Ale w wstecz to nie działa i dobrowolne zgłoszenie nie działa na tych miast a tak jak pisałem z pierwszym dniem następnego miesiąca. Wiec zapłacenia VATu nic nie da bo nie jesteś zarejestrowanym plątnikiem tego podatku. Najlepiej by było zmienić treść rachunku, NR zostawić ten sam, sumę tez, ale po prostu wpisać usluga informatyczna.

i mimo szczerych chęci wydaje mi się, że trochę zgadują.

polecam zmienić księgowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności