Skocz do zawartości

Nowy skrypt katalogu! 1.1 pierwsze testy


Rekomendowane odpowiedzi

Saint, dzięki za odpowiedź na PM, u Ciebie jest ogólnie problem importu, pliki txt także się nie ładują. Hasło zmieniasz w dwie sekundy w pliku config.php na upartego można dodać zmianę hasła w menu administracyjnym ale zostawmy to na później.

Jedno mnie mocno zastanawia, jeśli wina lezy po stronie serwera to dlaczego Saint nie może zaimportować pliku do https://demo.otwarty.pl ?

Jesli na home.pl jest jakieś ograniczenie serwera to najpradwopodobniej problem tkwi tu:

if ($f = @fopen($url, 'r')) { 
	$tresc = ''; 
	while (!feof($f)) { 
	$tresc .= fgets($f, 40960); 
	} 
	fclose($f); 

} else { // error } 

Czy ktoś ma pomysł czym to zastąpić? Może fsockopen albo CURL?

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 554
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Saint, zastosuj tak jak pisze MMP file_get_contents

a mianowicie otwórz do edycji plik xml_import.php i zamień w nim istniejące (coś w okolicy 38-40 linii)

if ($f = @fopen($url, 'r')) { 
	$tresc = ''; 
	while (!feof($f)) { 
	$tresc .= fgets($f, 40960); 
	} 
	fclose($f); 

na

if ($tresc = @file_get_contents($url)) { 

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma pomysł czym to zastąpić? Może fsockopen albo CURL?

Urzywam czegoś takiego do pobierania plików xml z innych serwerów:

//otwarcie liku zdalnego xml za pomocą funkcji curl
$uri = "https://www.adres.pl/plik.xml";
$cobj=curl_init($uri);
curl_setopt($cobj,CURLOPT_RETURNTRANSFER,1);
$tresc=curl_exec($cobj);
curl_close($cobj);

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubomir, wiem, że ogónie curl spisuje się dobrze jednak sporo serwerów zwróci taki oto komunikat:

Fatal error: Call to undefined function curl_init() in ......
To ja podaje swoj : Sprytny Pioter

wow! :) piknie! :) już dopisałem do listy https://mini.otwarty.pl

A zaraz bede mial milion pytan i wiecej.

nie ma sprawy, ale proszę przeczytaj wpierw ten wątek bo wszystko co działa w skrypcie jest tu opisane ;)

chyba zwrrot "no to "

zdadza się, ale po wszystkich testach jakie tu wspólnie przeprowadziliśmy słowa te powinieneś skierować do swojego hostingodawcy. chociaż nie jest tak strasznie źle bo jest jeszcze jeden myk na import... zawsze mozna tak przerobić exporter aby zwrócił dump bazy i zamiast .xml otrzymasz .sql z zapisami insert into :) a potem już w phpmyadmin z górki

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saint, zanim napiszesz do admina zrób tak jak pisze MMP

spróbuj na tym

if ($f = fopen($url, 'r')) { 
	$tresc = ''; 
	while (!feof($f)) { 
	$tresc .= fgets($f, 40960); 
	} 
	fclose($f); 

oraz na tym

if ($tresc = file_get_contents($url)) { 

usunięte są małpy przed funkcjami i teraz PHP powinno zwrócić jakieś błędy, zobaczmy jakie to będą błędy.

a jak będziesz pisać do admina to mu wyślij te dwa przykłady i napisz że wszystkim to działa tylko Tobie nie ;)

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też przyłączyłem sie do testów i wgrałem katalog na moje stare konto w boo.pl (hosting płatny przez SMS ;)). Prezentuje się tak:

https://a4.boo.pl/o/

Przerobiłem troche sortowanie - przykład:

https://a4.boo.pl/o/index.php?a=pod&id=17&min=80

Do importu wykorzystałem jeden z udostępnionych tutaj plików xml wszystko poszło bez problemów. Jedyny problem to niedziałające pobieranie meta-tagów przy ręcznym dodawaniu stron, pojawia się taki błąd:

ERROR: 0 - Success

Błąd! Nie mogę się połaczyć ze stroną aby pobrać jej tytuł, opis i słowa kluczowe. Jeśli koniecznie chcesz możesz dodać tę stronę ale musisz uzupełnić dane ręcznie.

Kiedy mniej więcej można sie spodziewać wersji final?? To kwestia tygodni, czy miesięcy??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie przewiduję aż miesięcy na wersję na tyle finalną aby nie trzeba było się jej wstydzić ;) zobacz że minęło dopiero kilka dni a podstawową mechanikę skryptu mamy za sobą. Działają tez praktycznie wszystkie opcje z konfiguracji! :)

i piknie :)

Przerobiłem troche sortowanie

raczej porcjowanie :) ale docelowo trzeba to zrobić troszkę inaczej bo tu masz listę od 1 do 31 a to już wygląda nieciekawie :)

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcz sobie wygenerowałem Site Map dla katalogu i wyszło 5.000 podstron (Czyli maks).

Tylko się teraz googleeb18b8dc22431084.html je się z otwarty_errormod.html

We've detected that your 404 (file not found) error page returns a status of 200 (OK) in the header.

Ale jeszcze pomyśle co by tu zrobić aby to ominąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie:

ze swojego qlweba zrobilem export na xhtml ... i w tym katalogu mam 9500 wpisow ... po zaimportowaniu do mini mam Wpisów (razem: 6730). Fakt ze import troche trwal. I pytanie do tego pytania jezeli zrobie jeszcze raz import to nadpisze mi sie wszystko czy dopisze tylko brakujace wpisy. Dodam ze dla mnie PHP i BHP to zadna roznica ;):)

...nic nie dzieje się bez przyczyny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności