Skocz do zawartości

Nowy skrypt katalogu! 1.1 pierwsze testy


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 554
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Ale jeszcze pomyśle co by tu zrobić aby to ominąć.

tym ominiesz error, zresztą wkróce będzie to wbudowane w skrypt

czy dopisze tylko brakujace

dopisze brakujące kategorie, podkategorie i wpisy, ale powinien wciągnąć całość albo nic. Już na etapie importu skrypt sprawdza czy nie dodajesz przypadkiem dwa razy tej samej strony www

Dodam ze dla mnie PHP i BHP to zadna roznica

otwórz coś czym zarządzasz bazami np. phpmyadmin, znajdź w nim tabelę qlweb'a o nazwie katalog i zobacz ile dokładnie masz rekordów

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pytanie do tego pytania jezeli zrobie jeszcze raz import to nadpisze mi sie wszystko czy dopisze tylko brakujace wpisy.

Z moich doświadczeń wynika że wpisy nie są powielane, tych których nie było w poprzednim exporcie są dodawane.

Swoją drogą troche tego nazbierałeś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MMP Ale 2 razy do tej samej podkategori qlWeb ci nie pozwoli przecież ;)

Lekko odbiegne od temaciku na chwilkę:

Piotrze ten kod odnośnie site map dla google:

if ($_SERVER[REQUEST_URI]=="/googleeb18b8dc22431084.html") {

die();

} else if (eregi("^\/google(.*)\.html$", $_SERVER[REQUEST_URI])) {

header("HTTP/1.0 404 Not Found");

die();

}

W którym miejscu wstawić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otwórz coś czym zarządzasz bazami np. phpmyadmin, znajdź w nim tabelę qlweb'a o nazwie katalog i zobacz ile dokładnie masz rekordów

Rekordow mam 9810 .... zrobie raz jeszcze moze serwer mial czkawke..

nie dodajesz przypadkiem dwa razy tej samej strony www

W QlWebie można wiele razy dodać strone, przewidziałeś to? ;)

Strona wielokrotnie dodana traktowana jest jako 1 rekord ... w bazie ... chyba

...nic nie dzieje się bez przyczyny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak działa ten konwerter ale może Piotrek zapomniał o tym i sprawda tylko adresy stron a nie adresy i kategorie? ;)

W sumie wpisow mam 13750 ... ale unikalnych adresow 9810 ... i nie da sie dopisac adresu dwukrotnie do tej samej podkategorii.

...nic nie dzieje się bez przyczyny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem po prawej stronie nie ma, że pozostało nieaktywnych wpisów XXX ?

U mnie na 2 bazy które wgrywałem zostało chyba 45 linków nieaktywnych i trzeba ręcznie włączać.

Nie nie ... juz mam wszystkie aktywne troche bylo z tym roboty tak jak piszesz wszystko recznie.

Aktualnie jest tak: Wpisów (razem: 6729)

* aktywnych: 569

* nieaktywnych: 6160

* relacji wpis / podkat: 10992

...nic nie dzieje się bez przyczyny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrek: efektow nie bylo wyslalem do admina z home.pl maila i spodziewam sie jutro odp.

jezeli ci sie udalo zaladowac moj plik mozesz mi podeslac zrzutu bazy i ja sobie go juz zaladuje i nie bedzie problemu przynajmniej na ta chwile.

Giełda Domen Internetowych - najlepsze domeny w sieci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostępna jest kolejna poprawka która zawiera już wbudowane mapy stron

w konfiguracji doszły nowe opcje:

Przyjazne URLe - mod_rewrite:

Forma przepisywania: RewriteRule | ErrorDoc

w Mapy Stron XML dla Google:

Ilość linków w jednym pliku map:

Nazwa pliku weryfikacyjnego Google: .html

Typ generowanych plików: .xml | .gz

Tutaj drobna uwaga, jak najbardziej można sobie wprowadzić nazwę pliku weryfikacyjnego Google ale zadziała wyłacznie z uruchomionym mod_rewrite, co więcej jesli używacie przepisywania na RewriteRule to do reguł należy dołączyć jeszcze jedną, dotyczącą Google.

RewriteRule ^/google([[:alnum:]]+)\.html$ /index.php [L]

jeśli używacie ErrorDocument to nie ma żadnego problemu wystarczy zapis

ErrorDocument 404 /otwarty_errormod.php

na logikę rzecz biorąc przy korzystaniu z przepisywania za pomocą ErrorDocumetnt 404 weryfikacja map w Google powinna zwracać błędy, kto ma przepisywanie na Errorach to niech testuje, zobaczymy ;)

Menu podstawowe

W górnym menu doszedł link "Mapy Stron", jest to wbudowany GSMaster, skonfigurowany do pracy z "otwarty.pl mini", główne informacje takie jak format (xml, gz) i ilość urli w linku pobiera sobie z konfiguracji. Mapy trzaska jednym klikiem ;)

screen-10.gif

Warunek zapisu plików map to odpowiednio ustawione chmod

importy i pobieranie meta dodawanych stron

wszędzie ustawione jest teraz file_get_contents() i na moich serwerach działają wszelkie importy teksotowe, import xml oraz dodawanie urli z poziomu menu administracyjnego więc i na Waszych powinno ;)

upgrade bez instalacji

Tym razem nie pamiętam dokładnie w ilu plikach robiłem zmiany więc zostawiamy sobie tylko config.php w katalogu /otwarty_inc/ a resztę wywalamy, następnie wrzucamy nowe pliki na serwer. Po umieszczeniu plików koniecznie należy wejść w konfigurację i (choćby bez żadnych zmian) ale trzeba ją zapisać

To już teraz tylko poczekam zobacze jak googlbote zaindeksuje katalog

°K°, googlebot już u Ciebie był i widać kopię ;)

jezeli ci sie udalo zaladowac moj plik mozesz mi podeslac zrzutu bazy

mogę - baza_otwarty_mini.zip przy czym warto abyś podmienił także pliki skryptu na dzisiejsze

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W module mapy strony przy wybranym typ generowanych plików: .gz , zanim stworzyłem mapę wystąpił błąd:

Mapy Stron dla Google
Lista plików:	
Warning: Division by zero in /home/.../katalog/otwarty_admin/xml_export.php on line 80
Warning: Division by zero in /home/.../katalog/otwarty_admin/xml_export.php on line 94
otwarty_map_indexmap.

po kliknieciu na "wykonaj zestaw map, mam taki błąd:

Warning: Division by zero in /home/.../katalog/otwarty_admin/xml_export.php on line 201

Warning: Division by zero in /home/.../katalog/otwarty_admin/xml_export.php on line 246

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/.../katalog/otwarty_admin/xml_export.php on line 379

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/.../katalog/otwarty_admin/xml_export.php:201) in /home/.../katalog/otwarty_admin/xml_export.php on line 403

skrypt tworzy w katalogu głównym tylko jeden plik bez rozszeżenia "otwarty_map_indexmap."

Dla typu generowanych plików: xml wszystko u mnie działa poprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności