Skocz do zawartości

Nowy skrypt katalogu! 1.1 pierwsze testy


Rekomendowane odpowiedzi

brawo :) doskonale, dokładnie o to chodziło!

https://www.katalog.newfiles.pl/ - 200 OK, strona główna

https://www.katalog.newfiles.pl/googlelala.html HTTP404

https://www.katalog.newfiles.pl/googleeb18b8dc22431084.html 200 OK a zarazem pusta

Ja na weryfikację nigdy nie czekałem dłużej niż sekundę. Więc skoro musisz czekać, to proponuję Ci usunięcie mapy z Googla, przelogowanie się i dodanie mapy jeszce raz.

Swoją drogą jeśli mógłbyś opisać co dokładnie zmieniałeś i w któych plikach że udało Ci się osiągnąć ten efekt to byłoby miło z Twojej strony :P

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 554
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Piotrek tylko własnie mi się wydaje, że poszedłem troche innym krokiem ( i zastanawiam się czy efekty będą takie same).

1)Utworzenie site map

2) Wrzucenie jej na ftp

3) w skrypcie katalogu, nie ustawiałem nic (zostawiłem domyslnie googlenumerweryfikacyjny.html). (Gdyż jak tam ustawiałem numer podany mi przez google) To on automatycznie ładował do pliku google......html

if ($_SERVER[REQUEST_URI]=="/googleeb18b8dc22431084.html") {

die();

} else if (eregi("^\/google(.*)\.html$", $_SERVER[REQUEST_URI])) {

header("HTTP/1.0 404 Not Found");

die();

}

( komendę ktora wyświetlała się za 1 razem).

4) Dodanie site map do google.com/webmaster/

5) I w sumie tylko to

Teraz zastanawiam się czy to zadziała ? Bo opis który mi dałeś tyczył się jak dobrze zrozumiałem wykonania mapy google przez GsMastera.

Więc tak jak tutaj zrobiłem to jakby wielkie pojście na skróty i ominiecie prawie wszystkiego. Tylko czy to da ten sam efekt ?

Mam nadzieję, że nie namieszałem za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalezy rozgraniczyć dwie sprawy:

- GSMaster w wersji podstawowej to niezaleznie działający skrypt który opisywany jest w innej części forum.

- GSMaster dla "otwarty.pl mini" jest wbudowanym modułem pracującym na identycznych zasadach jak wersja podstawowa. Zasadnicza różnica jset taka że aby mieć mapy w "otwarty.pl mini" nie trzeba nic doinstalowywać, ani przygotowywać zapytań do baz. Wystarczy wybrać czy jest gz czy xml i określić ilość linków w jednym pliku map a potem jednym klikiem wykonać cały zestaw.

Nie bardzo rozumiem tego że tworzysz mapy a potem wrzucasz je na FTP. Obie wersje GSMastera mają tworzyć mapy i zapisywać je bezpośrednio na Twoim serwerze.

edit: aaaaa :) już kumam chyba że robisz mapy jakimś np. windowsowym crawlerem dlatego musisz wrzucać je na FTP :P

Mam nadzieję, że nie namieszałem za bardzo.

najlepiej zrobisz jak pokaż mi swoje mapy ;) bo coś mi się teraz wydaje że nad opcją przepisywania za pomocą ErrorDoc będzie trzeba jeszcze mocno popracować

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak to plik sitemap tutaj:

https://www.katalog.newfiles.pl/sitemap.xml

Wygenerowane jest 3276 podstron.

Po tym jak ustawiałem w Konfiguracji adres pliku google....html i ilośc podstron.

To wtedy w pliku google....html tworzył się ten zapis w/w

Tak: a dokładnie tym:

https://sitemap.xmlecho.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadal kompletnie nie rozumiem po co Ci zewnętrzny crawler albo zewnętrzny skrypt skoro "otwarty.pl mini" ma wbudowanego i sprawnego generatora, który zapisuje wprost na FTPie?

jesli możesz to wejdź do zakładki "Mapy Stron" i wykonaj zestaw map, a potem podaj mi do nich linki, tylko nie zmieniaj nic w swojej konfiguracji... chciałbym coś sprawdzić

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa jejku nie zauważyłem :) tej opcji.

Myślałem, że to odnośnik do GsMastera.

Ok wykonałem mapy:

otwarty_map_kat-0.xml

otwarty_map_pod-0.xml

otwarty_map_wpi-0.xml

otwarty_map_indexmap.xml

Teraz to już ładnie będzie można do google wrzucić.

To jak już sprawdzisz to zabiorę się za wrzucenie do googla tych map.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie weryfikacja google z ustawień w konfiguracji działa bez problemu, ale oczywiście musiałem dostosować .htaccess do mojego serwera:

RewriteRule ^google([[:alnum:]]+)\.html$ index.php [L]

Mapy generują się prawidłowo i wszystko śmiga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa jejku nie zauważyłem tej opcji. Myślałem, że to odnośnik do GsMastera.

nie, nie... zdecydowanie nie :) kilka postów wyżej opisując aktualizację napisałem że "otwarty.pl mini" ma już wbudowaną funkcję generowania map stron.

Na moje oko wszystko z mapami wszystko jest OK, ale chyba coś jednak zmieniłeś więcej ;) zatem:

- w okienku "Nazwa pliku weryfikacyjnego Google:" daj dokładnie "google123"

- stwórz pusty plik o nazwie googleeb18b8dc22431084.html i umieść go na FTPie

Mapy generują się prawidłowo i wszystko śmiga

Aż miło czytać :P Ty jednak lecisz po RewriteRule co sam testowałem na wiele sposobów, natomiast °K° jedzie po ErrorDocument dlatego tyle wynika kombinacji. Dla katalogów któe zostaną na linakch z parametrami przypominam że jest bug który wykrył Pavel (tu jest opis zmian) Nie miałem okazji jeszcze podmieniać plików do pobrania więc trzeba sobie samemu podmienić dosłownie jedną linijkę.

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra dodałem w konfiguracji:

google123

Wrzuciłem plik na ftp.

I teraz mamy tak:

katalog.newfiles.pl działa

katalog.newfiles.pl/google123.html 404

katalog.newfiles.pl/googleeb18b8dc22431084.html pusta www zwraca czyli ok :)

I teraz do google site map dodać rozumiem 1 pliki które mi wygenerował program:

otwarty_map_indexmap.xml

I wszystko powinno śmigać.

No i poszło:

Google zatwierdziło plik:

otwarty_map_indexmap.xml

otwarty_map_kat-0.xml

otwarty_map_pod-0.xm

otwarty_map_wpi-0.xmll

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo widzisz! o to właśnie chodziło :)

otwarty.pl mini = mapy od kopa + weryfikacja map od kopa

Dzięki Twoim testom dopóki nie uda mi się nic innego wymyśleć mamy dokładny schemat postepowania w przypadku przepisywania opartego o ErrorDocument :P

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawki omawiane w ostatnich postach są już do pobrania jako paczka z mojego serwera (link).

- poprawione & na & w mapach XML z parametrami

- dodane pokaż / ukryj w konfiguracji (dużo tych przycisków więc na przykład jeśli ktoś nie włącza przepisywania to nie musi oglądać 7 parametrów, które są z tym związane)

- poprawione przepisywanie dla ErrorDocument... dla testów przewałkowałem temat od A do Z na https://katalog.goTv.pl i wszystko mi tam działa bez zarzutu zresztą sami zobaczcie:

w konfiguracji w polu "Nazwa pliku weryfikacyjnego Google" wpisałem googleNumerTestowy dzięki czemu otrzymuję:

https://katalog.gotv.pl/googleNumerTestowy.html 200 OK i pustą stronę

https://katalog.gotv.pl/googlebla.html HTTP404

https://katalog.gotv.pl/ prawidłowo home i przepisywanie

Dzięki temu jeśli wygeneruję mapy i podam Googlowi index (niezależnie czy mam przepisywanie za pomoca RewriteRule czy ErrorDocument) nie muszę wrzucać pliku weryfikacyjnego na serwer aby Google poprawnie zweryfikował podane mu mapy.

Dokładna rozpiska jak, mając przepisywanie w RewriteRule oraz ErrorDoc, przygotować mapy w "otwarty.pl mini" pomijając umieszczanie pliku weryfikacyjnego Google na serwerze znajduje się tutaj

update bez instalacji

I tym razem najprościej będzie wykopać wszystko oprócz katalogów /otwarty_img/ oraz /otwarty_inc/ następnie umieścić brakujące katalogi wraz z zawartością /otwarty_admin/ i /otwarty_disp/. Warto także podmienić pliki otwarty_index.php otwarty_errormod.php

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno powiedzieć czemu tak jest, spróbuj przy imporcie ustawić Zestaw znaków dla pliku: latin2, ewentualnie może ktoś inny wystawi Ci lepszego sql'a

wiem już chyba na czym polega bug importu danych na serwerach w home, ale najpierw zerknij czy z poziomu menu administracyjnego (o ile masz aktualne pliki) dasz radę dodać adres www, tzn czy pobierze meta z dodawanej strony

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności