Skocz do zawartości

Nowy skrypt katalogu! 1.1 pierwsze testy


Rekomendowane odpowiedzi

mam już przygotowany moduł o którym wspominałem czyli "generowania pełnej kopii" danych z "otwarty.pl mini", jeszcze go dopieszczę, i może w nocy uda mi się udostępnić poprawkę

no to czekamy :) , tak sie zastanawiam co jeszcze moglo by sie przydac :) ale głownie dodawanie !!! ciekawe jaka masz wizje rozwiazania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 554
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

poprawka dotycząca zabawy w export danych wymaga dodania do tabeli prefix_wpisy nowego pola "moje", na wyrost dodajemy też pole "ocena".

po co pole "moje"? po to aby móc korzystać z exportu wybranych wpisów... poprawka będzie obejmować możliwość oznaczenia wpisu jako "mój", nastepnie wyexportowania listy "moich wpisów" ;)

zapytanie do MySql'a:

ALTER TABLE `otwarty_wpisy` ADD `moje` INT NOT NULL ,
ADD `ocena` INT NOT NULL;

to prosta operacja do wykonania z phpMyAdmin, przygotujcie sobie bazki, poprawka już tuż tuż :)

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie poprawka w bazie gotowa.

W przypadku zbiorowego importu wpisów z xml-a, może pojawić sie np. taki problem:

importowana kategoria z wpisami to SPORT ( i jakieś podkategorie + kilka wpisów w każdej) a my mamy w katalologu kategorię SPORT I TURYSTYKA i nie zamierzamy wprowadzać kategorii SPORT.

Proponuję, aby nie przepinać każdego wpisu z osobna, dodać możliwość:

- przepinania podkategorii z wpisami z jednej kategorii do drugiej (ułatwi to również tworzenie architektury całego katalogu)

- lub przepinania całości (grupowo) wpisów z proponowanej podkategorii do podkategorii aktywnej w naszym katalogu

Możliwości dostosowania grafiki z poziomu admina są duże, jestem słabym grafikiem więc tego nie udowodnię ale ktoś kto potrafi na pewno nie będzie musiał grzebać w kodzie.

Czy istnieje możliwość dorobienia na zasadzie edycji i tworzenia bloków wyświetlania dokumentów w strukturze katalogu, np. robię w menu link informacje o katalogu albo moja oferta i chce aby pojawiały się centralnie w oknie katalogu (powiązać z tym można również regulamin katalogu).

Obecnie można użyć RewriteRule ^nazwa_pliku\.html$ otwarty_index.php?a=zmienna [L]

ale na pewno wygodniej by było to robić z poziomu admina.

To takie moje przemyślenia, trzymam kciuki Piotrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed kolejną poprawką jest jeszcze jedna rzecz do załadowania do bazy, z poziomu phpMyAdmin

INSERT INTO `prefix_ilosci` ( `nazwa` , `ilosc` ) 
VALUES (
'moje', '0'
);

w export / import sprzątam jeszcze sprawy htmlspecialchars, o którym na poczatku wspominał MMP, kurka, do przerobienia są jeszcze wszystkie exportery z katalogów zewnętrznych - ale to wszystko na korzyść - po to aby dane były spójne

***

Proponuję, aby nie przepinać każdego wpisu z osobna, dodać możliwość:

Przepinanie z osobna to podstawa i póki co tylko takie jest dostępne. O tym, że będą przesunięcia zawartości podkategorii z jednej do drugiej jakoś wcześniej już wspominałem, temat niestety jest dość złożony (więc musi chwilke odczekać) a chciałem jak najszybciej wdrożyć menu "Wygląd".

Możliwości dostosowania grafiki z poziomu admina są duże,

zgadza się, za pomocą kilku formularzy można stworzyć naprawdę unikalny layout ;)

Czy istnieje możliwość dorobienia[...]

Jeśli dobrze zrozumiałem ideę, to przyznaję że to bardzo dobry pomysł i chętnie spróbuję go z czasem wdrożyć :) hihihi... obawiam się tylko, że mogą pojawić się głosy aby dodać coś w stylu "dodaj news", "dodaj tekst" a wówczas wychodzimy na poletko phpnuke czy mambo ;)

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprawka z dziś wnosi trochę użytecznych elementów :)

(link)

Konfiguracja

screen-12.gif

teraz to macie do wyboru do koloru :D przy wybranym CURL import XML z serwera poprzez https:// powinien działać bez najmniejszych problemów (tak samo dodawanie wpisów). Niestety przy wybranym CURL znikają wszelkie inne importy tzn ładowanie plików txt czy xml z dysku domowego komputera, ale to chyba nie przeszkadza :)

Import XML

xml-screen-07.gif

tak teraz wygląda import jeśli jest wybrane get_file... lub fopen :) (jak wspomniałęm wyżej przy CURL nie jest osiągalny import z dysku) doszło tu kilka opcji, możliwość załadowania danych tak jak są, wpisów i podkategorii do kategorii !tmp, lub samiutkich wpisów prosto do !tmp / !tmp

Pełna kopia danych

xml-screen-08.gif

dostępne z poziomu "XML Export" -> "Pełna kopia danych". Skrypt zapisuje plik XML na serwer zawierający całą strukturę katalogu i wpisy.

Kopia moich wpisów

xml-screen-09.gif

dostępne z poziomu "XML Export" -> "Kopia moich wpisów ". Skrypt zapisuje plik XML na serwer zawierający tylko "moje wpisy" :) To narzędzie jest na wyrost... warto potestować jak się oznacza wpisy jako "moje" itp... ale zajmować się nim szerzej teraz nie ma sensu :)

upgrade bez instalacji

- do podmiany idzie zawartość katalogów /otwarty_admin/ i /otwarty_disp/

- do bazy dodajemy zapisy wspomniane w poprzednich postach

ALTER TABLE `twojprefix_wpisy` ADD `moje` INT NOT NULL , ADD `ocena` INT NOT NULL;

oraz

INSERT INTO `prefix_ilosci` ( `nazwa` , `ilosc` ) VALUES ('moje', '0');

- finalizujemy upgrade poprzez wejście do Konfiguracji i naciśnięcie "Zapisz zmiany"

w poprawce ująłem też jakieś drobiazgi: w "Wygląd" okno tekstu powitalnego było wcześniej opisane "zestaw styli", w "Konfiguracja" przy wybraniu "ErrorDocument (wersja 2)" generował się przykład zawierający RewriteRule, w samym generowanym przykładzie RewriteRule zdjąłem domyslnie ukośniki więc może łatwiej się będzie odpalać to z htaccessa, w objętości katalogu doszła pozycja "moich: XX" oznaczająca ile ma się swoich wpisów w swoim katalogu, poprawione są też exportery więc nie powinny wywalać krzaczków przy exporcie/imporcie... to chyba tyle poprawek... w każdym razie zapraszam do dalszych, intensywnych testów :)

dzięki uprzejmości Michała mamy całe subforum na dyskusje dotyczące skryptu :) dzieki Michał :)

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sukces! dane zostały zaimportowane

:D Dzięki za import w curlu, dla mnie to jedyna dozwolona przez serwer metoda.

ale przy właczonej opcji curl przy dodawaniu nowej strony z poziomu admina wystąpił błąd:

Jeszcze moment... sprawdź czy treść tytułu, opisu i słów kluczowych nie wymaga korekty
Warning: get_meta_tags(): URL file-access is disabled in the server configuration in /home/.../otwarty_admin/index.php on line 1068

Warning: get_meta_tags(https://www.lubomir.pl/): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in /home/.../otwarty_admin/index.php on line 1068

Tytuł wpisany prawidłowo, rozumiem że w moim przypadku na opis i słowa kluczowe nie mam szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow, super że i Ty masz już importy :D

dobrze że od razu piszesz o tym get_meta_tags(); ja się raczej tego całkowicie pozbędę a z desc i keywords poradzimy sobie wyrażeniami regularnymi, skoro <title> daje radę to te dwa meta też się wyciągnie :)

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrek: zobacz :)TO :) kuhfa jaki efekt :) obys szybko skonczyl dodawanie wpisow przez ludzi.

dziwne gdziekolwiek wpisuje na fraze katalog stron adres www.katalogstron.com to pokazuje sie, ze jest na pozycji nr. 1 ale potem okazuje sie ze jest tam com.pl

Giełda Domen Internetowych - najlepsze domeny w sieci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrek: zobacz TO

ja od dawna widzę tam com.pl :)

fajnie by bylo gdyby katalog mial dynamiczne title i metatagi

title, description oraz keywords zawarte są w skrypcie od 28 stycznia... Ty masz najnowsze wersje więc wystarczy, że pooglądasz sobie swoje własne katalogi :)

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saint, ok pomyślimy o miniaturkach, jeśli trafisz w necie na dobry opis jak to zrobić to podrzuć linki to poczytam. Coś mi się wydaje że przy okazji generowania miniaturek musi być uruchomiony moduł GD.

Póki co czekam na kolejne adresy na których testujecie skrypt :) chyba, że nikt więcej już nie testuje :)

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kolejnej poprawce pozbyłem się zbędnego tutaj get_meta_tags(); w zamian poszły pikne wyrażenia regularne wyjmujące meta description oraz meta keywords

upgrade bez instalacji

dla osób które posiadają wersję z wczoraj pod adresem https://mini.otwarty.pl/pub2/otwarty_admin_index_06.02.05.zip dostępny jest luzem plik /otwarty_admin/index.php do podmiany

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności