Skocz do zawartości

Nowy skrypt katalogu! 1.1 pierwsze testy


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 554
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

juz posiadam nowa wersje :soczek: , tak sie zastanawiam po co te miniatury zeby skrypt sam je tworzyl to bez biblioteki gd nie ruszym , chyba ze damy userowi opcje dodawania miniatury (czytaj bedziemy sami robic 90 % miniatur i wgrywac na serwer )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adres na którym testuje twój skrypt https://katalog-stron.xorg.pl/otwarty_index.php

dzięki za info :soczek: dodałem Twój link na https://mini.otwarty.pl

Kiedy planujesz ukończenie prac nad modułem dodawania stron dla userów ?

ooo, a to wszystko zalezy od Was samych, prosiłem i kolejny raz proszę o testy testy testy tego co już jest dostępne aby finalnie otrzymać produkt bezawarjny.

po co te miniatury

nie wiem, pewnie po to aby było piękniej :)

chyba ze damy userowi opcje

to będzie wymagało dodania kilku opcji do konfiguracji, takich jak: czy się je chce czy nie, wielkość w px, wielkość w KB, możliwość uploadu, opcja zasysania miniatur z zewnatrz... Tak czy inaczej miniatury to bajer więc zostawimy je sobie dopiero na deser :piwo:

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sadzicie, ze komus bedzie sie chcialo robic miniature i wstawiac i wybierac tyle opcji ja proponuje miniature robiona przez skrypt moze byc na GD jak dla mnie . Wybor jesli bierzemy go pod uwage - raczej nie bedzie to potrzebne - powinien dotyczyc tak czy nie, a w panelu administracyjnym wielkosc miniaturki i rodzaj pliku w jakim bedzie zapisywana mminiaturka.

Giełda Domen Internetowych - najlepsze domeny w sieci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, opcje wybiera administrator i to tylko raz, natomiast sama obsługa uploadu nie jest wcale skomplikowana... ale jest to temat na dzień dzisiejszy marginalny i jeśli macie ochotę go kontynuować to proszę w nowym wątku

właśnie próbuję walidować https://demo.otwarty.pl wyrzuca trochę błędów, czy możecie w swoich katalogach też poświęcić chwilkę na walidację? chętnie naniosę do tego poprawki z góry dzięki...

P.S. strona główna chyba już nie wyrzuca błędów - wynik :soczek: pozmieniam w kodzie i Wam udostępnię zmiany przy najbliższej okazji

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sukces!

bomba! :P

o ile obcy serwer mi na to pozwoli

ale to zdaje się tyczy się wszystkich opcji połączenia, więc nie masz się co martwić

co do braku przecinków w słowach, to właśnie nie wiem jaki obrać separator, po słowach ma szukać wewnętrzna szukarka, może zostawimy spacje... najwyżej do meta keywords w szczegółach wpisu doda się jakieś str_replace żeby się przecinki wyświetlały

MMP - myślałem że This Page Is Valid HTML 4.0 Transitional! wystarczy :D ale nic zrobiłem następny test na: https://demo.valid.otwarty.pl/ czy chodzi Ci o to aby pojawiało się This Page Is Valid XHTML 1.0 Transitional! - wówczas będzie poprawnie?

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

str_replace żeby się przecinki wyświetlały

Wydaje mi się że jeśli nie wstawimy pierwotnie separatora to wtórnie nie osięgniemy za pomocą str_replace zamierzonego efektu w wyświetlaniu szczegółów wpisu

przykład:

pozycjonowanie stron, optymalizacja <> pozycjonowanie, stron, optymalizacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak prawdę mówiąc dla mnie meta keywords nie ma najmniejszego znaczenia, kompletnie nie przywiązuję do tego wagi dlatego napewno nie będę upierał się przy swoim :P słowa kluczowe mogą iść dokładnie tak jak wystepują na stronie www z której sa pobierane

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MMP, przy XHTML 1.1 rzeczywiście 13 błedów to nie tak dużo, pewnie będzie ich mniej gdy wprowadzę wiecej sterowania przez css...

ale w 1.1

there is no attribute "target".

walidator podpowiada

you must use the "Transitional" document type to get the "target" attribute

a z tego co wiem w 1.1 nie wystepuje "Transitional" zatem w przypadku skryptu katalogu musi wystarczyć walidacja xhtml 1.0 Transitional

Wydaje mi się że zdecydowana większość właścicieli katalogów opartych o "otwarty.pl mini" będzie chciała aby strony były otwierane w nowym oknie :P

Pewnie że jako opcja, dla bajeru można dodać opcję "otwieraj w tym samym oknie" :D

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności