Skocz do zawartości

Nowy skrypt katalogu! 1.1 pierwsze testy


Rekomendowane odpowiedzi

MMP, w sumie mogłaby to być też jedynka, a wtedy szło by tylko zwariować :) nie dawałem info, ale rzeczywiście można dodać, że w obrazku występują znaki 2 do 9 i małe a do z :D

plik z tokenem jest wyodrębniony więc kazdy będzie mógł sobie przygotować coś własnego na własne potrzeby, a może ktoś się podzieli własnym kodem fajnego tokena, nie wiadomo :D

na dziś kończymy kolejną możliwością - czyli dodawanie podkategorii :vava: na jutro zostaje tylko dodawanie wpisów, oznaczamy wersję jako beta 1.0 i... mamy finał! ;)

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 554
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

betka 1.0 jest wciąż tylko u mnie na https://demo.otwarty.pl - testuj, szukaj dziur im więcej ich teraz znajdziesz tym dłużej później ta wersja będzie pracować u Ciebie bez potrzeby aktualizacji

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do najbliższej poprawki będą potrzebne korekty w bazie, zatem dla tych Ci co nie będą instalować od zera już teraz podaję zmiany, zanim udostępnię plik zip

dokładamy dwa rekordy w tabeli prefix_ilości

INSERT INTO `prefix_ilosci` VALUES ('seslasttime', 0);

INSERT INTO `prefix_ilosci` VALUES ('sescount', 0);

nowa pusta tabela z sesjami

CREATE TABLE `prefix_sesje` (

`ip` varchar(255) NOT NULL default '',

`host` varchar(255) NOT NULL default '',

`ua` varchar(255) NOT NULL default '',

`czas` varchar(10) NOT NULL default '',

`gdzie_jest` varchar(255) NOT NULL default '',

`sesref` text NOT NULL,

`ident` varchar(255) NOT NULL default '',

`token` varchar(255) NOT NULL default '',

KEY `ip` (`ip`),

KEY `host` (`host`),

KEY `ua` (`ua`),

KEY `czas` (`czas`),

KEY `gdzie_jest` (`gdzie_jest`),

KEY `ident` (`ident`),

KEY `token` (`token`)

) TYPE=MyISAM;

będzie nam też potrzebmy jeden nowy rekord w tabeli prefix_template

INSERT INTO `prefix_template` VALUES ('center', '473');

i na zapas

ALTER TABLE `prefix_wpisy` ADD `platny` INT( 1 ) NOT NULL ;

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jest już do pobrania wersja beta 1.0 (link) wersja beta jest dopracowana do standardów XHTML 1.1 :)

w adminie w menu "Wygląd" popowiększałem okna i wydzieliłem do osobnej zakładki "Style" aby było wygodniej

komplet uzywanych styli jest dostępny w dyskusji o sterowaniu wyglądem

tabele pozostały zdaje się tylko w dwóch miejscach, reszta to divy, skrypt posiada praktycznie pełne sterowanie wyglądem za pomocą CSS

można zrobić też upgrade do wersji 1.0 (stosujac zapytania z poprzedniego postu, i podmieniając właściwie wszystkie pliki) ale polecam instalację od zera i zabawę ze stylami :)

jeśli ktoś już ma dane w poprzedniej wersji może zrobić sobie export a potem import do nowej więc nie ma problemu

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem mały błąd. Kożystam z przepisywania adresów url (ErrorDocument wersja 1) i przy przemieszczaniu się po katalogu tworzy się wiele sesji (jedna sesja moja a reszta to sesje utworzone przez serwer tzn w panelu konfiguracyjnym w zakładce 'sesje' tam gdzie powinien byc ip/host usera jest ip/host serwera na którym jest katalog).

Nie wiem czy występuje to tylko u mnie czy również u innych ??

Edytka:

I zmień czcionke w tokenie bo czasem tych kulfonów nie można rozczytać :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pavel, ja nie widzę u siebie takiego zachowania się sesji :) jeśli chodzi o ścisłość to:

- do zliczania gości on-line wykorzystywany jest czas 60 sekund

- do wygaśnięcia sesji potrzeba 180 sekund braku aktywności

jeśli np. otwierasz podstrony w nowym oknie to stare sesje nie znikają z bazy od razu

edit: teraz sobie przypomniałem, przecież przepisywanie po ErrorDoc korzysta z fopen :) czyli najwyraźniej Twój serwer chodzi po Twoim własnym serwerze... kurcze nie wiem czy to się w ogóle będzie zgrywać z sesjami, póki co zostaw sobie linki z parametrami a może coś się z czasem wymyśli

I zmień czcionke w tokenie bo czasem tych kulfonów nie można rozczytać

eno, takie fajne kulfony dałem :) ale z czasem dorobię listę tokenów graficznych do wyboru

Tymczasem sam napotkałem na mały zgrzyt w CSS :) nie mogę sobie poradzić ze zlikwidowaniem efektu paddingu: https://demo.layout4.otwarty.pl/

W IE jest ok, ale w Opera i FF wyświetla się czerwona pozioma linia - jest to kolor tła w klasie top, wygląda jak padding-bottom:3px; - jek się tego pozbyć?

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Piotrze gratulacje :) stworzyłeś wspaniały katalog...

Przebrnąłem cały topic… trochę to czasu zajęło, żałuję troszkę że nie włączyłem się wcześniej do dyskusji/testów ale czasami brakuje czasu nawet na oddech.

Zaraz zasysam mini i odpalę go na koncie :) , jak tylko zacznie działać podam adres :)

Z tego co widziałem i wyczytałem to już nie jest mini :P ale jeszcze raz gratuluje pomysłu/podejścia i wykonania jest świetny :)

Pozdrawiam

Truavti

;)

brak sygnatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze gratulacje stworzyłeś wspaniały katalog...

dzięki :) jeszcze jest jakaś kreseczka w Operze i FF ale mam nadzieję że spece od CSS coś poratują i rzeczywiście będzie się wszystkim wspaniale zarządzać :)

Pavel, ErrorDoc jeszcze raz - pytanie: czy dodawanie kategorii, podkategorii wpisów z tokenem działa? jeśli nie to do czasu znalezienia rozwiązania sugeruje wyłaczyć samego tokena żeby zostawić przepisywanie, reszta powinna działać

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak działa, widocznie ten błąd z sesjami jest tylko u mnie, pewnie dlatego że musiałem zmodyfikować nieco otwarty_errormod.php ze względu na ograniczenia hostingu.

Edytka

A co do tej kreski w layout4 to spróbuj dać height:210px; w klasie .top :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mozesz napisać co zmodyfikowałeś i dlaczego i gdzie masz hosting? Jest ErrorDoc 1 i ErrorDoc 2, nic nie stoi na przeszkodzie aby dodać ErrorDoc 3

pomoc z CSS nieaktualna :) poradziłem sobie z kreseczką na https://demo.layout4.otwarty.pl wreszcie w FF, Opera i IE wygląda identycznie :)

Edit: Pavel, widzę że w tym samym momencie doszliśmy do tego samego wniosku z topem, dzięki :)

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem o co chodzi ale wywalalo bledy zwiazane z sesjami

dopoki recznie nie zrobilem katalogu tmp

- mała uwaga optymalizacyjna:

zamiast

padding: 0px 0px 0px 0px;

daj

padding: 0;

i analogicznie

zamiast

padding: 5px 5px 5px 5px;

padding: 5px;

- po wylaczeniu bocznych bloków zostają divy w jakich byly a powinny odejść w niebyt

- po co wsrod opcji Separatora jest "_" ? :D

- cos nie tak jest z otwieraniem linkow w nowym oknie

link mam taki:

<a target="_blank" href="https://www.saleibiura.com.pl/" class="out_link" onclick="window.open('index.php?a=klik&id=603','_blank');return false;">

więc jest i target="_blank" i js (?)

a w panelu mam wlaczone

Otwieraj dodane strony w nowym oknie: tak

Metoda otwierania w nowym oknie: JS class

:P niezaleznie, czy dam JS class, czy HTML target linki zawierają oba elementy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności