Skocz do zawartości

Nowy skrypt katalogu! 1.1 pierwsze testy


Rekomendowane odpowiedzi

piotrek: czy dodawanie stron przez uzytkownikow juz dzuiala bo sie juz pogubilem?

EDIT:

Cyba znalazlem jakiegos rrobala wychodzi na to, ze jak ktos nie robi podkategorii to juz w kategorii nie da sie dodac wpisu, aprzynajmniej u mnie tak jest.

Giełda Domen Internetowych - najlepsze domeny w sieci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 554
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
juz dzuiala bo sie juz pogubilem?

tak, działa. Nie wiem tylko dlaczego ale u Ciebie przy dodawaniu wpisu (jak katalog już wyciągnie title, description i keywords) nie można ich zedytować. Albo nie zamknąłeś </a> przy buttonie do obiektywnych albo celowo na tło zapiąłeś kliknięcie.

Temat samego dodawania jest od jakiegoś czasu w osobnym wątku Dodawanie kategorii, podkategorii i wpisów

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w innym wątku wspominałem o nowych rzeczach np. zarządzanie tokenem czy zmiana szablonów w wersji 1.1 teraz możecie się tym pobawić bo wgrałem nową wersję na https://demo.otwarty.pl

zarządzanie tokenem

screen-14.gif

menu Wygląd -> Token

nowa wersja tokena jest przezabawna, jego wielkość zależy od tego jaki duży plik jpg sobie wrzucicie jako tło tokena, znaki odpowiednio rozstrzelają się do szerokości obrazka, wystarczy potem posterować czcionką (wielkość, krój) i kazdy ma indywidualnego tokena, co widać w szablonie o nazwie test ;)

zmiana szablonów

screen-15.gif

menu Wygląd -> Opcje

co się jeszcze zmieniło:

- w konfiguracji doszła możliwośc zmiany języka (i kodowania) dla Internautów - na temat plików językowych mamy osobny wątek

- style zostały wydzielone do pliku css

- skróciłem nazwy klas

- doszła wyszukiwarka w menu administracyjnym, można używac * zamiast początkowego i / lub końcowego ciągu znaków w wyrazie / frazie

- w konfiguracji doszło pytanie "czy wyświetlać stronę z regulaminem i informacjami"

to by było tyle... cdn :)

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo nie ma się zmieniać ;) jest dokładnie info o tym w Konfiguracji

Domyślnia nazwa pliku głównego to: otwarty_index.php ale możesz zmienić ją na dowolną inną np. katalog.php lub index.php jeśli domenę przeznaczasz tylko na ten katalog.

Jeśli zmieniasz nazwę pliku głównego, nie zapomnij jej także zmienić na serwerze - inaczej katalog nie będzie działał.

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MMP, to akurat na wszelki wypadek zostawię do ręcznej edycji, lepiej dmuchać na zimne, nie chcę aby skrypt coś komuś skopał jeśli wcześniej coś pogrzebie sobie na serwerze a potem będzie bawił się konfiguracją.

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MMP, skrypt i tak wymaga grzebnięcia w FTP (chćby po to aby ustawić chmod) więc ludzie sobie poradzą z ręczną zmianą nazwy pliku głównego

Jeszcze słówko do tokena :) w nowej wersji dodałem możliwość ładowania po przecinkach wielu grafik jako tło do losowego wyboru, wielu fontów i kolorów - dla każdej literki jest losowy font i losowy kolor

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie że instalował i to nie jeden :) poczytaj tu: https://www.forum.optymalizacja.com/index.php?s...ndpost&p=132163

przyjazne linki w "otwarty.pl mini" z powodzeniem działają na serwerach nazwa.pl i home.pl i innych, wystarczy wybrać w konfiguracji opcję, zdefiniować wygląd linka i wprowadzić odpowiedni zapis do .htaccess kierujący na plik sterujący przepisywaniem.

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam pobierznie ten wątek... i nie powiem zafascynował mnie Twój katalog, wiec postanowiłem go przetestować. I wszystko póki co fajnie działa, ale miałem problemy z wrzuceniem (importem) dużej bazy, tz. weksportowanej z innego katalogu, ponad 5Mb, nie wiem, może poprostu serwer nie wydolił, więc takie pytanie, można to jakoś na raty wrzucać?

Kolejna sprawa, nigdzie przeglądając wątki dotyczące katalogu, nie znalazłem wzmianki o zgłaszaniu niedziałających stronach, a cos takiego to koniecznoć... ponieważ nowe strony szybko powstają i równie szybko znikają, i dobrze było by to oprzeć na bazie danych, bo to co w qlWeb, powiadomienie na maila, nie spełnia swojej roli..

Dalej..., wyczytałem, że już jest możliwość dodawania stron, ale rozumiem, że to narazie tylko w Twoim katalogu testowym?

.. katalog jest przystosowany do uruchomienia w katalogu głównym serwera, ale pojawił się u mnie problem, tz. wrzuciłem do katalogu mini, i teraz mod rewrite daje linki domena.pl/kat-4.html a powinno być domena.pl/mini/kat-4.html, w panelu nigdzie nie widzę, do tego ustawień, więc gdzie to mozna ustawić?

EDIT:

Już ktoś gdzieś o tym wspominał, ale wspomne jeszcze raz, mozliwość akceptacji kilku wpisów na raz, tz. coś ala CNCat, czyli zaznaczamy wpis, a na dole aktywuj zaznaczone lub usuń zaznaczone.

pozdrawiam,

Mar.

Polecam katalog SeoPark.pl, katalog AK47 (5 lata w sieci) ...oraz Wirtualne-miasta.eu
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieszę się ze przypadł Ci do gustu :) ponieważ w wersji 1.1 przechodzimy na pełne UTF-8 sugeruje póki co bawić się wersją demonstracyjną katalogu, choć nic nie stoi na przeszkodzie zainstalować wersję 1.0 i robić testy u siebie :hmmm:

więc takie pytanie, można to jakoś na raty wrzucać?

- możesz pomieszać w kodzie PHP exportera którego używasz z limitami w zapytaniach do bazy, i wykonać export na tyle razy ile chcesz.

- mniej wygodne, ale możesz ręcznie pociąć swój plik np. na 5 części za pomocą jakiegoś edytora - jest to zwykły tekst wiec nie powinno być problemów. Maks jaki osobiście ładowałem to 1,6 MB. Można tez próbować manewrować czasem - ini_set(max_execution_time, 3600); lub set_time_limit(0);

o zgłaszaniu niedziałających stronach,

ktoś wspominał, jeśli nie ma trzeba dodać do "listy życzeń" - sprawa jest dość interesująca i jest nawet grunt pod to aby skrypt sam badał takie linki (stale bądź / okresowo) - automatyczne badanie niedziałających linków jest w https://www.webwweb.com i mogę je wykorzystać w mini :) coś się pomyśli

wyczytałem, że już jest możliwość dodawania stron

dostępna wersja 1.0 jest jak najbardziej działająca, internauci mogą dodawać kategorie, podkategorie i wpisy, lista katalogów znajduje się na https://mini.otwarty.pl - kilka z nich już stoi na wersji 1.0

katalog jest przystosowany do uruchomienia w katalogu głównym serwera,

z założenia ma pracować w dowolnym miejscu, nawet zagrzebany głęboko w strukturze domena/moj/otwarty/katalog/ ;) jeśli gdzieś występują błędy to trzeba je naprawić

więc gdzie to mozna ustawić?

wszystko ok, pamiętaj tylko, że zestaw podanych przeze mnie reguł jest przykładowy, a ilość kombinacji praktycznie nieskończona - po prostu zedytuj ręcznie reguły, dostosuj do swoich potrzeb

mozliwość akceptacji kilku wpisów na raz

choć robi się to dość szbko (zakładka objętość katalogu: Wpisy -> nieaktywne) to pomyślę nad tym tak samo jak nad usuwaniem i przenoszeniem zaznaczonych

dzięki za uwagi :P

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny rewelacyjny skrypcik poprostu bomba strzał w dziesiątke naprawde żeś sie postarał piotrek przez nocke go całego skonfigujowałem i jest bąba podam adresik zobaczcie sobie jak wygląda umnie www.katalog.smsportal.boo.pl acha widziałem ze na tej stronie https://mini.otwarty.pl/ dodajesz katalogi mile widziany bedzie tam moj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności