Skocz do zawartości

Nowy skrypt katalogu! 1.1 pierwsze testy


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 554
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam,

Co prawda jestem nowy na forum, ale śledze wątek już od jakiegoś czasu.

Testuje od dwóch tygodni skrypt i jestem pod wrażeniem szybkości działania i funkcjonalności.

Mam takie pytanko do autora: Czy w nowej wersji skryptu przewidziane są inne pola input w formularzu zgłoszeniowym?

Chodzi mi głównie o pole email, które z marketingowego punktu widzenia ma bardzo duże znaczenie.

Właściwie adresy email, mogły by być polem nieobowiazkowym, ale zbieranie ich ma kluczowe znaczenie. Nie muszą się wyświetlać w wynikach, mogły być np. widoczne tylko w czesci admina.

Jak już będzie taka opcja to jestem pewny że katalog zyska jeszcze więcej w porównaniu do konkurencyjnych skryptów.

Dziękuje za odpowiedz i za tworzenie skryptu bo jest rewelacyjny. !!!

Pozdrawiam,

Marcin Chirowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi głównie o pole email, które z marketingowego punktu widzenia ma bardzo duże znaczenie.

Jeśli chodzi o "marketingowe zbieranie e-maili", to ja jestem wrogiem nr 1 takiego rozwiązania. Bo w domyśle chodzi Ci o późniejsze spamowanie wpisujących?

Natomiast - to już było - chętnie widziałbym dodatkowe pole do wpisywania gdzie dodano link zwrotny (opcjonalnie)

Tkanina juta zastępuje nieekologiczne tworzywa sztuczne w ogrodnictwie i dekoracji wnętrz, | natomiast na zewnątrz tuja szmaragd jest piękną ozdobą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym wypadku. Niema mowy o spamowanie osób zgłaszających strony. :P

Już spiesze wyjaśnić w czym rzecz.

Każdy katalog ma jakiś cel, jeżeli ktoś wypełni nieobowiązkowe pole email i bedzie tam jasno zaznaczona polityka prywatności to niewidze w tym najmniejszego nawet spamerskiego zachowania.

Sam borykam się ze spamem, jak każdy pewnie z nas.

Jeżeli twórca strony, w tym wypadku wdrożeniowiec skryptu katalogu, miałby możliwość przekazania dodatkowych informacji chociażby branżowych ( coraz cześciej katalogi sa bardzo ukierunkowane ) osobie zainteresowanej to takie działanie jest zupełnie legalne i wręcz bardzo wskazane.

Oczywiście taka lista musi być prowadzona zgodnia z polityką prywatności, uwzględnieniać możliwości dobrowolnego wypisania się z takiej listy w dowolnym momencie itd. ale to już inny wątek.

Budowanie społeczności wokół katalogu i wokół jakiejś strony ma niezmiernie ważny wydźwięk "marketingowy" jak to nazwałem. "Marketingowy" ano dlatego że pozostanie w kontakcie z osobą która strone dodała do katalogu może mieć także charakter komercyjny a to jest przecież moim zdaniem cel katalogu.

Umieszczanie adWordsów, programów parnerskich itp. też można nazwać komercyjnym zastosowaniem.

Taka baza emaili może mieć też charakter czysto informacyjny.

przykładowo: katalog opolskich stron, który właśnie testuje i wdrażam: https://www.edir.pl // skorzystałem ze skryptu Piotrka bo wydał mi się najlepszy.

Jeżeli stworzy się społeczność i każdej osobie zainteresowanej która wyrazi taką chęć powiadamiać się będzie o nowych wpisach w kategorii do której dodał wpis. To osoba zainteresowana w tym wypadku Opolem i np. sportem, może odkryć nową strone w interesującym go temacie i to wydaje mi się realna wartość dla użytwnika katalogu i taka osoba bedzie wracać do katalogu a nie poprostu zostawi wpis po sobie i tyle.

W takim właśnie sensie napisałem o "marketingowym punkcie widzenia" :hello:

:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podtrzymuję pomysł.

Podanie emaila pozwolić może też na zmianę pewnych danych.

Dobrym pomysłem wydaje mi się też dodawanie dodatkowych pól zdefiniowanych przez admina katalogu i możliwość wyboru czy pole takie ma być obowiązkowe czy nie. Dałoby to następne możliwości.

Dodatkowe pola to także sposób na zarabianie poprzez wpisy co w porządnych katalogach może się udać.

Pokażę wam tylko systemy wymiany linków.

kruzyk.1.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

projekt chyba umarł a przynajmniej dawno już się nic nie dzieje...

Każdy rozbudowuje skrypt otwarty.pl mini we własnym zakresie. Tak więc może nie dzieje się nic w sprawie nowej wersji skryptu, bo większość katalogów ma już to co miało być w nowej wersji skryptu.

Czy w nowej wersji skryptu przewidziane są inne pola input w formularzu zgłoszeniowym? Chodzi mi głównie o pole email

Otwarty.pl mini ma otwarty kod źródłowy i daje się bardzo dobrze rozbudowywać, więc w czym widzisz problem, żeby dorobić np: pole mail przy zgłaszaniu strony? Dodać pole do formularza + pole mail w bazie i problem z głowy... Niektóre katalogi mają zakodowany kod źródłowy i są ograniczenia, żeby coś zmianić lub dodać, ale w tym przypadku liczą się tylko chęci i czas na rozbudowę kodu.

kcs_kataloog_info.gif - katalog stron KCS promocja stron - dodaj ciekawą stronę

pks-katalog.gif - katalog stron PKS interesujące strony - dodaj interesującą stronę

Najlepsze miejsce dla e-mieszkańca powiatu piaseczyńskiego to serwis e-piaseczno i okolice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwarty.pl mini ma otwarty kod źródłowy i daje się bardzo dobrze rozbudowywać, więc w czym widzisz problem, żeby dorobić np: pole mail przy zgłaszaniu strony?

Tak właśnie zrobie. Co prawda z PHP to jeszcze na ty aż tak bardzo nie jestem, ale jak to mówią Polak potrafi. :soczek:

Chciałem poprostu zasygnalizować temat z dodatkowymi polami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto samemu dokonywać różnych modyfikacji otwartego kodu źródłowego, aby odróżnić swój katalog od innych. Jak sam to zrobisz, to dodatkowo zdobędziesz doświadczenie, którego nikt Ci nie odbierze. :soczek:

kcs_kataloog_info.gif - katalog stron KCS promocja stron - dodaj ciekawą stronę

pks-katalog.gif - katalog stron PKS interesujące strony - dodaj interesującą stronę

Najlepsze miejsce dla e-mieszkańca powiatu piaseczyńskiego to serwis e-piaseczno i okolice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem różne strony postawione na Otwarty.pl mini i bardzo ciekawie skrypt wygląda.

Aż naszła mnie ochota aby go zainstalować bo widzę że katalog posiada wiele funkcjonalności.

Niestety na superhost otrzymuję: 500 Internal Server Error

ktoś ma jakiś pomysł?

Witam wszystkich

Właśnie zacząłem zabawę ze swoim pierwszym katalogiem i mam podobny problem co kolega, przeszukałem forum i znalazłem jeszcze jednego usera który miał taki problem - niestety post bez reakcji i odpowiedzi ;)

U mnie po dodaniu pliku config.php i uruchomieniu instalatora w głównej domenie wyskakuje podobny błąd:

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Z tego co widze mam Apache/1.3.36

Ma ktoś może pomysł czym to może być spowodowane?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po dodaniu pliku config.php i uruchomieniu instalatora w głównej ...

Jak dodanie config.php ? nie rozumiem tego....

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Z tego co widze mam Apache/1.3.36

Ta formułka jest to standardowy tekst nic nie mówiący o naturze błedu. Jaki serwer masz zainstalowany też nie gra roli. Mało danych ......

Z cyklu "Przysłowia Polskie":
- "We wakacja jak i w wiosnę - Google podskakuje se radośnie."
Mój blog o pozycjonowaniu i nie tylko... Strona firmowa - www.antygen.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się zalogować do XML Exporter dla qlWeb - nie wiem dlaczego?

Chcę zrobić export wpisów w formacie XML więc wrzuciłem na serwer do katalogu /adm/ pliczek a_xml_exporter_qlweb.php i bezskutecznie próbuję się do niego zalogować. Oryginalnie w pliku było:

include("../vars.php"); // includuje podstawowe parametry qlweb
include("config.php");  // includuje zmienne do logowania więc login i hasło

i logowanie nie było możliwe. W katalogu głównym w pliku "vars.php" widnieje informacja:

<?php
/// Dane do bazy proze wpisać do pliku vars.php w katalogu 'adm'' /////////////
require_once('adm/vars.php'); 
?>

więc próbowałem zmienić ścieżkę includowania z "../vars.php" na "vars.php" - niestety - nie pomogło. Ciągle otrzymuję komunikat:

uwaga! wystąpił błąd podczas logowania, spróbuj ponownie
- Co może być nie tak?

Dodam tylko, że do normalnego panelu admina w qlweb'ie loguję się bez najmniejszego problemu.

edyta:

Kilka godzin walki za mną i exportu dalej niet :D. Instalacja skryptu katalogu poszła bez problemów. Ale pojawił się problem z exportem do XML. Z Qlweb'a nie mogę exportować, bo nie chce mnie wpuścić (błąd przy logowaniu) do siebie exporter. Natomiast w ramach prób i testów chciałem wyexportowć wpisy ze świeżo zainstalowanego mini.otwartego i też klapa. Najpierw jest komunikat:

Proces wstrzymany...
Aby skrypt mógł zapisać pliki map musisz mu na to zezwolić. Instalator zapisał w pliku konfiguracyinym ścieżkę /home/l/a/s/last_mann/www/mini/ jako katalog główny. Połącz się z serwerem FTP i uprawnij Grupę i Świat do zapisywania (chmod 777). Następnie powróć do Map Stron i kontynuuj.

a gdy zmienię w/w chmod na 777 dla katalogu, w którym jest otwarty.mini zainstalowany, to dostaję błąd serwera:

Serwer napotkał błąd wewnętrzny i nie jest w stanie zrealizować twojego żądania.

Jeżeli jesteś właścicielem tego konta i szukasz informacji na temat probmemów z błędem wewnętrznym, zapraszamy na stronę https://60free.ovh.org/pl/support/ lub sprawdź czy:

- uprawnienia do uruchamianego zasobu '/l/a/s/last_mann/www/mini/otwarty_admin/xml_export.php?a=mapy_stron' mają wartość 755,
- uprawnienia do katalogu mają wartość 755,
- w pliku '.htaccess' nie znajdują się nieprawidłowe wpisy

pliku .htaccess na serwerze w ogóle nie mam, bo jak go wrzucam (n.p. dla mod_rewrite) to też wywala błędy. O co tu chodzi? - może ovh.org ma jakieś extremalne safe_mode? Na razie więc póki nie rozgryzę exportu w obie strony zmuszony jestem pozostać przy QlWeb'ie :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie czy ukazala się jakaś nowsze wersja katalogu niż ta z 06.02.2006 ?

wiem, ze jest sporo dodatków nowych, ale czy jest to gdzies w całości zebrane?

Zajmujesz się pozycjonowaniem stron i szukasz kolejnych branż, w których możesz zarabiać? - seo.biznesmlm.pl- zarabiaj na suplementach

Znaczenie snów w sennik.biz

Nowy serwis z artykułami : www.magazynallinclusive.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie czy ukazala się jakaś nowsze wersja katalogu niż ta z 06.02.2006 ?

Jak już tu było pisane projekt umarł chyba, poza tym każdy kto poświęcił kilka godzin na ten skrypt już chyba nie przeniesie sie na nowszą wersję bo potrzebne zmiany sam sobie zrobił.

Z cyklu "Przysłowia Polskie":
- "We wakacja jak i w wiosnę - Google podskakuje se radośnie."
Mój blog o pozycjonowaniu i nie tylko... Strona firmowa - www.antygen.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności