Skocz do zawartości

Nowy skrypt katalogu! 1.1 pierwsze testy


Rekomendowane odpowiedzi

Piotrek mod_rewrite służy m.in do zabezpieczenia skryptu przed wstrzykiwaniem kodu przez metode get. Dlatego nie powinieneś używać (.*) jeżeli przesyłane są tylko liczby, lepiej zastosować ([0-9]*). Bo zobacz

https://katalog.gotv.pl/pod-55-10a.html

stopka usunieta z wpoodu wirusa na stronie docelowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 554
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

racja MMP... dzięki

a może damy tak: ([0-9]+)

i tak też zrobiłem

RewriteEngine On
RewriteRule ^/kat-([0-9]+)\.html$  /index.php?a=kat&id=$1 [L]
RewriteRule ^/pod-([0-9]+)(-([0-9]+))*\.html$  /index.php?a=pod&id=$1&min=$3 [L]
RewriteRule ^/szcz-([0-9]+)\.html$  /index.php?a=szcz&id=$1 [L]
RewriteRule ^/inf\.html$  /index.php?a=inf [L]

:P

P.S. poprawka z ([0-9]+) w sugestiach do mod_rewrite jest już udostępniona, dodałem jeszcze jedną rzecz na szybkiego skoro chcecie już indeksować. Z poziomu podkategorii link do kategorii, żeby roboty mogły łatwiej śmigać...

po pobrania plik zip, ale kto miał najnowszą wersję wystarczy że podmieni w katalogu /otwarty_admin/ plik mod_rewrite.php oraz w katalogu /otwarty_disp/ plik pod.php

jeśli ktoś może to niech testuje to mod_rewrite, bo chciałbym iść już dalej... do mojego ulubionego tematu czyli map XML :(

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrypt mod rewrite z postów #114 , #122 oraz #120 u mnie nie działa.

Zmodyfikowałem #120 i śmiga również po naciśnięciu next w podkategorii

RewriteEngine On
RewriteRule ^kat-([0-9]+).html$  index.php?a=kat&id=$1 [L]
RewriteRule ^pod-([0-9]+)(-([0-9]+))*.html$  index.php?a=pod&id=$1&min=$3 [L]
RewriteRule ^szcz-([0-9]+).html$  index.php?a=szcz&id=$1 [L]
RewriteRule ^inf.html$  index.php?a=inf [L]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubomir, jeśli dobrze widzę to usunąłeś początkowe ukośniki z przykładu #122. Są to wyrażenia regularne więc kropka powinna jednak mieć taki zapis \. aby była kropką a nie dowolnym znakiem bo zobacz co dzieje się u Ciebie https://www.katalog.dusigrosik.pl/pod-26-100html - strona się wyświetla a powinna zwracać error tak jak tu: https://katalog.gotv.pl/pod-43-100html

Niestety nie znam się na RewriteRule tak jak bym chciał a i Wasze serwery mają różne konfiguracje, dlatego w skrypcie zostawię jednak takie przykłady jakie są (z ukośnikami). Myślę że najlepiej będzie traktować te przykłady jako wstępne i ewentualnie w razie potrzeby dodawać sobie dodatkowo RewriteBase czy RewriteCond, albo usuwać ukośniki itp...

Cieszę się że ten zapis pod-([0-9]+)(-([0-9]+))*\.html działa tak jak zakładałem :blink: Lubomir, ogólnie bardzo ładnie to https://www.katalog.dusigrosik.pl/pod-26-0.html śmiga, wrzuć sobie ostatnią poprawkę plików będziesz miał więcej opcji, meta i szczegóły wpisu.

Laki, bazą i tak jest instalator. Jeśli masz już tabele w bazie oraz plik config.php w katalogu /otwarty_inc/ to nic nie stoi na przeszkodzie aby bez konieczności ponownego instalowania uploadować zmienione pliki. Zaczynam rozdzielać skrypt na coraz więcej plików wiec prawdopodobnie i dalsze upgrade będą polegały na umieszczeniu aktualnych plików na serwerze :D

Saint, coś nie mogę sobie poradzić z tym kodem, możesz mi powiedzieć jakie finalnie linki daje ten kod który podałeś do przepisywania w home.pl ?

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

test rozwiązania przepisywania URLI po Errorze

wrzucamy do .htaccess zapis

ErrorDocument 404 /otwarty_errormod.php

tworzymy nowy plik otwarty_errormod.php i umieszczamy go w katalogu głównym obok pliku głównego skryptu

treść pliku otwarty_errormod.php

<?

header('HTTP/1.0 200 OK');

header('Status: 200 OK');

require_once("otwarty_inc/config.php");

require_once("otwarty_disp/funkcje.php");

$ru = substr($_SERVER['REQUEST_URI'],1,-5);

$ru=explode("$cfg[m2]",$ru);

if ($ru[0]==$cfg[m3]) {

$a = "kat";

$id = "$ru[1]";

$min = "";

} else if ($ru[0]==$cfg[m4]) {

$a = "pod";

$id = "$ru[1]";

$min = "$ru[2]";

} else if ($ru[0]==$cfg[m5]) {

$a = "szcz";

$id = "$ru[1]";

$min = "";

} else if ($ru[0]==$cfg[m6]) {

$a = "inf";

$id = "";

$min = "";

} else {

$a = "";

$id = "";

$min = "";

}

$url = fopen ("https://$_SERVER[HTTP_HOST]/$cfg[f1].php?a=$a&id=$id&min=$min", "r");

while ($buff = fread ($url, 1024))

$html .= $buff;

fclose ($url);

echo "$html";

?>

konfiguracja do tego działa tak jak do normalnego przepisywania, włączamy ją w menu, ustawiamy separator itp... testujcie :blink:

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to wyrażenia regularne więc kropka powinna jednak mieć taki zapis \.

Dziękuję Piotrek , masz racje, ostatecznie kod na moim serwerze wygląda tak:

RewriteEngine On
RewriteRule ^kat-([0-9]+)\.html$  index.php?a=kat&id=$1 [L]
RewriteRule ^pod-([0-9]+)(-([0-9]+))*\.html$  index.php?a=pod&id=$1&min=$3 [L]
RewriteRule ^szcz-([0-9]+)\.html$  index.php?a=szcz&id=$1 [L]
RewriteRule ^inf\.html$  index.php?a=inf [L]

Skrypt zaktualizowałem, wszystko działa ale nadal testuje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

°K° ale na czym Ty pojechałeś te przyjazne linki? już na Errorze i ruszyło to od kopa?

Dziękuję Piotrek

nie ma za co, to ja dziękuję za dotychczasowe testy i z góry za następne :blink:

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na errorze poszło z miejsca.

no to jestem w szoku :blink: czytałem tyle wypowiedzi, że przpisywanie na błędzie to jakaś potwornie trudna rzecz że spodziewałem się minimum tygodnia na wałkowanie tego kodu :D ale nic straconego może inni będą mieli więcej szczęścia i kod nie zadziała :D

°K°, .htaccess możesz wstawiać w dowolnym miejscu więc jeśli dobrze skonfigurujesz plik sterujący errorem to nie mając mod_rewrite wszędzie gdzie chcesz możesz wstawić przyjazne URLe... :P

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem tu https://mini.otwarty.pl Wasze adresy, jeśli ktoś jeszcze ma ma działający skrypt "otwarty.pl mini" to podajcie adresy, to chętnie dopiszę ;)

Chciałbym wypunktować też zalety więc wypisujcie co dla Was jest istotne / kluczowe w skrypcie "otwarty.pl mini", z góry dzięki :)

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz już robił... Dodawanie strony, kategorii i tak dalej to proponuję zrobić tak jak w webwweb.pl, tworzy się 1 wpis i go tylko dodaje w poszczególnych kategoriach.

Może to już było, nie śledziłem wątku od początku ;).

Forum o siostrach Radwańskich RADWANSKIE.net: Agnieszka Radwańska, Urszula Radwańska - czyli siostry Radwańskie. Po kontuzji powraca Ula Radwańska.

Gry na OPCG.net to stare gry abandonware, do pobrania za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to już było

hehe, nie tyle już było co cały skrypt oparty jest na właśnie takiej zasadzie, dodajesz wpis i automatycznie przyklejasz do pierwszej podkategorii (tzn tej w której uruchomiłeś dodawanie wpisu), jeśli chcesz aby wyświetlał się w większej ilości podkategorii tylko przyklejasz go do kolejnych podkategorii na jeden z trzech sposobów, opisanych zresztą dokładnie na forum

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności