Skocz do zawartości

[startup] ProxyMarket.pl - szybkie proxy


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Każdy IP dostanie bana po wykonaniu n żądań HTTP do Google, więc przedmiotowe BANY nie tyczą tylko proxy z PM.

Subiektywna szybkość wynika z tego, że proxy są współdzielone o czym należy pamiętać.

Co więcej - dane IP <proxy> może wykonać n "zwykłych zapytań" i ani jednego z zaawansowanym operatorem jak inurl:, intitle: lun n razy mniej. Takie nastały czasy :)

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłoby miło gdyby przypomnienia o wygaśnięciu pakietu przychodziły wcześniej niż na dzień przed końcem.

Czasem to po prostu za późno ;)

Dajcie przypomnienie 7 dni przed i drugie dzień przed, będzie lepiej.

Czy dobrze widzę i znikł pakiet 5 proxy dla stat4seo??? Czy ten pakiet wróci do oferty?

Edytowane przez xradar

Skuteczne kampanie AdWords - Redseo.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie dostępu API dla wybranych IP. W panelu mam pole, gdzie mam wpisać te adresy, co w przypadku gdy mam serwer zmieniający 2 razy w miesiącu IP, mam wyczekiwać tej chwili codziennie sprawdzając jakie IP ma VPS i je tam wpisywać czy to pole jest dodane w celu uniknięcia używania moich proxy przez osoby trzecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przed chwilą wysłąny został mailing do wszystkich użytkoników z informacją o wprowadzeniu kilku zmian. Dotyczą one ustalenia uprawnionych adresów IP do zdalnego pobierania proxy (poprzez API), zmiany adresów API oraz ustalenie maksymalnych czasów wywoływania API.

Do sierpnia powinny pojawić się już nowe pakiety - niestety cały czas coś stoi na drodze do ich wprowadzenia. Mam jednak nadzieję, że to będzie już ostateczny termin. Wraz z nowymi pakietami powinny powrócić

Ostatnio również były zgłaszane problemy z działaniem proxy pod S4S. W pierwszej chwili myśleliśmy, iż problem jest po stronie proxy, jednak po testach i konsultacjach z użytkownikami innych systemów okazało się, iż proxy powinny działać prawidłowo. Jak się okazało problemem była weryfikacja proxy w S4S.

Sytuacja była o tyle dziwna, iż proxy było w stanie prawidłowo zrealizować zapytanie i pobierać listę wyników, natomiast w S4S oznaczane było jako zablokowane, co uniemożliwiało wykorzystanie proxy.

Pikanterii sprawie dodał fakt, iż ręczne wywołanie proxy w przeglądarce powodowało wyświetlenie captcha, natomiast zapytanie wysłane curl-em przechodziło poprawnie.

Stosowna poprawka jest już szykowana przez obsługę S4S i wszelkie problemy powinny zostać przez nią wyeliminowane.

Kolejna kwestia dotyczy sytuacji, kiedy można odnieść wrażenie, iż proxy przy havescie mają bany. Sprawa jest nieco bardziej złożona i jak to zwykle w kontaktach z google bywa, tajemnicza.

Jakiś czas temu wspominałem, iż google zupełnie inaczej postrzega zapytanie "powered by wordpress" niż np. "mój kochany wordpress". Na to pierwsze bany rozdawane są wręcz momentalnie,a przy drugim możemy sobie swobodnie pochasać ;)

Algorytm dla rozstrzygania przez google co jest "zapytaniem spamerskim" (chyba o takiej instytucji można już mówić) nie jest znany, ale łatwo domyślić się, iż najpoplarniejsze zapytania dla danych skryptów mogą być wrzucane do tego koszyka.

Ostatnio jeden z użytkowników przesłał przykłady fraz na jakie nie był w stanie przeprowadzić skutecznego harvestu, np:

forum podróże tematy odpowiedz post

forum turystyczne tematy odpowiedz post

Faktycznie nie da się skutecznie harvestować na te zapytania, gdyż reakcja proxy jest identyczna jak przy "powered by wordpress". Na tych samych proxy wystarczy już wprowadzić zapytania w stylu, aby pobrać wyniki:

forum odpowiedzi na pytania o podróżach

forum tematy dotyczące turystyki wakacyjnej

Wynika z tego, w zasadzie to samo co już każdy wie, tylko często o tym zapomina. Google się zmienia i zmieniać powinny się również nasze metody działania. Jeżeli coś sprawdzało się rok, miesiąc czy nawet dzień temu, wcale nie musi sprawdzać się dzisiaj.

Na koniec odpowiedzi na pytania:

Byłoby miło gdyby przypomnienia o wygaśnięciu pakietu przychodziły wcześniej niż na dzień przed końcem.

Myślę, że możemy zmienić to np. na 3 dni przed wygaśnięciem. Myślę, że ten termin i na 12-godzinny powinny ustrzeżec się przeoczenia terminu wygaśnięcia. Na dniach to wprowadzimy.

Czy dobrze widzę i znikł pakiet 5 proxy dla stat4seo??? Czy ten pakiet wróci do oferty?

Na chwilę obecną nie widze sensu, aby ten pakiet wrócił do oferty. Biorę tu pod uwagę kierunek w jakim podąża guglacz. Staram się jednak nigdy nie mówić "nigdy" ;)

co w przypadku gdy mam serwer zmieniający 2 razy w miesiącu IP, mam wyczekiwać tej chwili codziennie sprawdzając jakie IP ma VPS i je tam wpisywać

Możesz wpisać oba adresy IP, o ile je znasz. Jak ich nie znasz, to w chwili gdy zmienią Ci IP, zmieniasz je również w panelu. Zakładam, że wiesz kiedy zmiana IP następuje.

czy to pole jest dodane w celu uniknięcia używania moich proxy przez osoby trzecie?

Również.

Pozdrawiam.

Edytowane przez makauer

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to jest strzał w kolano, potrafię zrozumieć ograniczenia w wywoływaniu API i te ograniczenia, ale wymaganie od usera logowania do panelu, żeby dodawał ręcznie IP serwerów jest jak dla mnie bezsensowne i powoli przekreślająca proxymarket w porównaniu do konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, żeby dodawał ręcznie IP serwerów jest jak dla mnie bezsensowne
Serwery VPS, dedykowane maja stałe IP, wiec nie ma problemu z ich dopisaniem na stałe. Jeśli masz zmienne IP np z neostrady to co za problem przed harvestowaniem zalogować się i aktualne IP dodać do listy uprawnionych ?

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności