Skocz do zawartości

[startup] ProxyMarket.pl - szybkie proxy


Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, że w Twojej sytuacji może to być w pewnym stopniu uciążliwe. Jednak zdecydowana większość uzytkoników nie będzie miała z tym żadnego problemu. Zdecydowana większość serwerów, tak jak napisał Mion, pracuje mając przydzielone stałe IP, a nawet jak ma się wykupioną większą ilość adresów IP, to wiemy jakie to są adresy i najczęsciej samo decydujemy kiedy, na jakim pracujemy. Dlatego wydaje mi się, iż czynność polegająca na podaniu uprawnionych adresów IP, będzie wykonywana przez zdecydowaną większość użytkowników raz na kilka miesięcy, jak nie rzadziej.

Niestety to jest strzał w kolano

Mam nadzieję, iż nie spełnią się Twoje zapowiedzi. Jednak nawet jeżeli okazałoby się to prawdą, to nadzieja jest, że również po postrzale w kolano da się wykurować ;)

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano jest to problem wymaganej interakcji, czyli nie mam możliwości ustawienia programu i zostawienie do na parę dni, bo w tym czasie zmieni się IP i API przestaje działać, czyli nie ma mowy o jakimkolwiek urlopie - trzeba śledzić zmiany IP, żeby w odpowiedniej chwili go wrzucić. Chyba, że mogę całe zakresy dodać ;)

Przemyślcie działanie API w taki sposób, aby to wszystko działo się po Waszej stronie, czyli otrzymujecie zwrotke jaki IP wykorzystuje API, jak jest powyżej dozwolonej liczby - mail, po paru godzinach tymczasowy blok.

EDIT: Mion: co z opcją bulletproof na serwerach dedykowanych i VPS, gdzie IP jest zmieniane automatycznie 4 razy w miesiącu? Co, jeżeli ma się taki serwerów kilka + neostrada?

Edytowane przez MKucinski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nie mam możliwości ustawienia programu i zostawienie do na parę dni, bo w tym czasie zmieni się IP i API
Jakie IP się zmieni ? Jeśli masz połączenie to bez restartu modemu IP się samoczynnie nie zmienia ...

Programy działające długoterminowo instaluje się i uruchamia na stabilnych VPS'ach, więc mamy tu ewidentnie szukanie dziury w całym dlatego z mojej strony:

_EOT w Twoim temacie _

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instaluję programy działające długoterminowo na stabilnych VPSach z opcją bulletproof dającą mi od dwóch do czterech zmian IP miesięcznie i wydaje mi się, że dzieje się to automatycznie - być może dopiero przy restarcie serwera, nie zagłębiałem się szczerze mówiąc. Poza tym co gdzie kto uruchamia to chyba nie jest istotne. Mogę sobie trzymać programy dla neostradzie 100mbps, gdzie zmiana IP odbywa się automatycznie mając dostęp do maszyny raz w miesiącu, a mogę mieć 4 dedyki z 1 IP, to nie jest istota problemu.

Podsuwam Wam rozwiązanie, które będzie o niebo wygodniejsze dla użytkowników i szczerze mówiąc żałuję, że wykupiłem dzisiaj większy pakiet, bo zmiany zostają wprowadzane nagle dając nam jedynie 2 dni, bez jakichkolwiek konsultacji z użytkownikami. Jak wasz system ma problem, to nie obciążajcie nim użytkowników wmawiając mi, że szukam dziury w całym, tylko spróbujcie to załatwić w jak najmniej inwazyjny dla użytkownika sposób, np. zostawiając sobie sprawdzanie ile adresów IP wykorzystuje API z jaką częstotliwością. Mnóstwo usług w ten sposób funkcjonuje, więc nie jest to chyba większy problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam problem kolegi. Mimo, że nie korzystam z PM w tym momencie, to chciałbym się tu wypowiedzieć. Co jeżeli mam dedyki podpięte przez VPN, gdzie adres IP zmienia się co każdy restart? Pula jest ogromna, a restartów jest kilka dziennie lub tygodniowo (zależy co robię na dedykach). To nie jest moim zdaniem szukanie dziury w całym. Jest to słuszna uwaga ze strony @MKucinski. Dla mnie taka blokada byłaby poważnym problemem.

seowyszbanner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pula jest ogromna, a restartów jest kilka dziennie lub tygodniowo (zależy co robię na dedykach).

To może tak to rozwiązać ?

<?php
   $api_key = 'api_key'; // tu podać kod API
   echo file_get_contents('https://www.proxymarket.pl/api/get/'.$api_key);
?>

Wrzucamy to na jeden z serwerów który ma dostęp do pakietu i inne aplikacje kierujemy na plik w którym jest wyżej wymieniony kod ?

bilbord_opublikuj_mini.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, myślę, że niepotrzebnie za wczasu podnoszone jest takie larum. Zwłaszcza, iż jeden z Was nie jest pewien, jak ma podmieniane IP na serwerze (obstawiałbym, MKucinski, że po restarcie serwera następuje zmiana IP, zatem następuje również restart aplikacji na nim używanych, ale oczywiście może być tak, iż na Twoich serwerach zastosowano inne rozwiązanie), a drugi nie korzysta z serwisu w tym momencie (chociaż mam nadzieję, iż niedługo się to zmieni ;)). Póki co nikt inny tak dużych problemów w tym rozwiązaniu nie widzi i słusznie jak mi się zdaje.

Oczywiście rozumiem Wasze racje i przyznaję, iż w opisywanych przez Was stanach faktycznych (zwłaszcza neostrada i vpn), nasze zmiany powodują konieczność dokonania dodatkowej czynności. Wszystkim jednak się nie dogodzi, nad czym ubolewam, bo szczerze chciałbym, aby każdy użytkownik był w pełni zadowolony z naszych usług.

Decyzje jednak zostały podjęte i póki co nie ulegną zmianie. Z całą pewnością najbliższa przyszłość zweryfikuje, czy była to dobra decyzja.

szczerze mówiąc żałuję, że wykupiłem dzisiaj większy pakiet, bo zmiany zostają wprowadzane nagle dając nam jedynie 2 dni

Trochę jednak nie rozumiem Twoich żali, skoro wykupiłeś go kilka godzin po poinformowaniu o planowanych zmianach, a dwa dni, to chyba jest wystarczający okres dla dopisania kilku adresów IP.

Koniec końców, jak już napisałem, przykro mi, że tak nie spodobały Ci się wprowadzone zmiany, mam jednak nadzieję, iż nie będzie to przyczynkiem do zakończenia naszej współpracy. Mogę również zapewnić Ciebie i innych użytkowników, że zmiany te nie byłyby wprowadzane, gdybyśmy nie uważali ich za niezbędne dla utrzymania świadczonych usług na odpowiednio wysokim poziomie.

kiedy będzie możliwość rejestracji nowych kont

Ciężko mi powiedzieć, lixe, ale z całą pewnością nie w tym i następnym tygodniu.

Pozdrawiam.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Odpisałem Koledze na email w tej sprawie -

Jako, że pod nieobecność Kolegi Marka jestem do soboty BOK do mnie można zgłaszać ewentualne problemy z proxy

Podając:

- IP z jakiego są wywoływane API

- Nick w proxymarket.

----

Jeśli ktoś ma problem z blokadą IP proszę się upewnić, że w uprawnionych IP w panelu usera podany jest IP z jakiego wywoływane jest faktycznie API. W tym celu można pobrać skrypt z https://www.proxymarket.pl/programy/sprawdzipklienta.zip, wysłać na FTP na ten serwer z jakiego wywoływane jest API, wywołać plik w przeglądarce i odczytane IP wprowadzić w polu uprawnionych.

:pisze:

Edytowane przez Mion

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności