Skocz do zawartości

Przedsiębiorcy zapłacą 2400 zł składki emerytalnej


Mion

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 205
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

@mmarek pierwsze dwa lata 450 zł .

edit:

Dążenie do zamknięcia firm czy co kombinuje rząd nie rozumiem? Jednym słowem masakra.

Cytat

SEO zaplecze pozycjonerskie - www.ZapleczePozycjonerskie.PL - SKUTECZNE. SEO COPYWRITER teksty na zlecenie. www.SeoCopywriter.pl. Opisy produków w sklepie www wykona seo copywriter - zobacz koniecznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

SEO zaplecze pozycjonerskie - www.ZapleczePozycjonerskie.PL - SKUTECZNE. SEO COPYWRITER teksty na zlecenie. www.SeoCopywriter.pl. Opisy produków w sklepie www wykona seo copywriter - zobacz koniecznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALE gdzie tu jest logika, bo na chłopski rozum osoba zarabiająca więcej ma lepsze warunki socjalne, lepsza - raczej nie fizyczną pracę, lepszy samochód ITD czyli jest mniej chorobliwa co za tym idzie mniej pobiera z opłacanych świadczeń, więc powinna płacić mniej, a nie więcej :]

Wiesz, że wsród najmniej zarabiających, aż 50% mężczyzn nie dożywa emerytury? Natomiast osoba, którą hipotetycznie wspominasz wyżej - pobiera emeryturę statystycznie ponad 10 lat.

Dlatego to nie jest dobry argument. Jednak zgadzam się z jednym - Niech przedsiębiorca płaci jak najmniejszy ZUS i otrzyma adekwatną emeryturę. Jeżeli będzie odkładał różnicę choćby na lokatach, to będzie miał REALNE pieniądze na swoją emeryturę.

Pozdrawiam.

SYGNATURKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZUS powinien być dobrowolny, podpisujesz oświadczenie, że na starość nie wymagasz od państwa opieki itp. i odkładasz sobie sam. Jeśli tego nie robisz to zdychasz z głodu lub liczysz na dzieci. Mój dziadek mawiał, że kiedyś nie było emerytur i rent a każdy swoich rodziców do śmierci dochowywał. Był porzadek, rodziny wielopokoleniowe, młodsi uczyli się od starszych. Przez ten pruski wymysł to mamy tylko burdel w domach i tyle.

Poza tym nie widzę żadnej sprawiedliwości żebym ja musiał robić na nierobów postkomunistycznych (moich i Waszych rodziców). Wszyscy wiemy jaka za komuny była wydajność pracy, przeliczając to na dzisiejsze pieniądze to emerytury powinny być max kilkudziesięciozłotowe. Nie masz dzieci które ci pomogą - zdychasz z głodu. Proste. Może to brutalne ale nie ma innego wyjścia, żeby szybko wyjść z tej sytuacji.

Mitem jest, że ktoś pracujący w komunie nabył prawa (odłożył składki) na emeryturę nawet w minimalnej wysokości 1000zł miesięcznie. Niech mi pokaże swoje stanowisko pracy i ile wypracował. Nie było oporów, żeby przekręcić ludzi na książeczkach mieszkaniowych, to samo powinno być z zusem i krusem.

Odnośnie tej wrzutki pijarowskiej to nie wiem już sam co myśleć. Wygląda to na badanie linii oporu, ile ludzie wytrzymają, jak daleko można się posunąć. Mam wyrobione zdanie o Tusku i tej ekipie ale nie mogę sobie wyobrazić żeby ktoś taki idiotyzm wprowadził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest masakra jakaś.. W tym kraju powinno się z wieloma rzeczami zrobić porządek, ale właśnie jedną z tych pierwszych jest zus. Jak sobie pomyślę jak mógłbym teraz wykjorzystać pieniądze które od lat miesiąc w miesiąc płace tej instytucji, to krew mnie zalewa. Nie dość tego w tym roku rząd Tuska zafundował nam kolejną podwyżke składek, z tego co się orientuje już niedługo będziemy płacić łacznie blisko 1000 zł miesięcznie.. Powoli zaczynam się zastanawiać czy nie szukać sobie normalnej pracy, bo to juz lekkie przegięcie na które mnie niestety nie stać...

Z drugiej strony zus uzależniony od zarobków uważam że byłby dobrą opcją właśnie dla jednoosobowych firm, których dochód nie jest za duży a osoby je prowadzące mogłyby płacić mniejsze kwoty, ale z drugiej strony te 2400 to chyba musiałyby sięgnąć osób zarabiających na czysto po 20 tys w miesiącu wzwyż, bo kto inny mógłby sobie pozwolić na taka gigantyczną składke?

Jak Realnie zarabiać online - https://www.zarobic-online.pl/ - mój poradnik, HornSEO - hornseo.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. W tym kraju powinno się z wieloma rzeczami zrobić porządek

Zgadzam się, dlatego też nie raz i nie dwa pisałem, że spora część społeczności PiO się po prostu marnuje. Błyszczą tu inteligencją, erudycją, prawidłowo oceniają sytuację a nawet potrafią postawić prawidłową diagnozę i pokazać jak to zmienić. Ale pytam dlaczego tu ciągle siedzą zamiast zakasać rękawy i wziąć się do roboty, czyli zebrać partię, wygrać wybory i wdrażać swoje rozwiązania. Polska i my wszyscy tylko na tym zyskamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności