Skocz do zawartości

Przedsiębiorcy zapłacą 2400 zł składki emerytalnej


Mion

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 205
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Żeby coś zmienić to trzeba wygrać wybory większością konstytucyjną. Inaczej uwalą każdą logiczną ustawę... Inna sprawa, że przy obecnej ordynacji zdobycie tylu głosów/posłów/senatorów jest w praktyce niemożliwe.

Podobno 6mln ludzi pracuje lub jest bezpośrednio związanych z budżetówką (rodziny itp). Jaki mają interes żeby głosować za zmianami? To samo kilka mln rolników, do tego zwarte grupy górników itp. Nierealne są zmiany... dopóki system będzie wydolny to nic się nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. W tym kraju powinno się z wieloma rzeczami zrobić porządek

Zgadzam się, dlatego też nie raz i nie dwa pisałem, że spora część społeczności PiO się po prostu marnuje. Błyszczą tu inteligencją, erudycją, prawidłowo oceniają sytuację a nawet potrafią postawić prawidłową diagnozę i pokazać jak to zmienić. Ale pytam dlaczego tu ciągle siedzą zamiast zakasać rękawy i wziąć się do roboty, czyli zebrać partię, wygrać wybory i wdrażać swoje rozwiązania. Polska i my wszyscy tylko na tym zyskamy.

Tylko Polska składa się w 80% z tych , którzy uważają, że należy im się utrzymanie za sam fakt urodzenia i tych którzy siedzą na państwowych synekurach ...

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Zgadzam się, dlatego też nie raz i nie dwa pisałem, że spora część społeczności PiO się po prostu marnuje. Błyszczą tu inteligencją, erudycją, prawidłowo oceniają sytuację a nawet potrafią postawić prawidłową diagnozę i pokazać jak to zmienić.[...]

Rzuć jakąś ksywką, choćby tylko 10 osób z prawie 30.000 społeczności.

nie każdy kto ma pisaka jest Dostojewskim,

nie każdy kto ma siusiaka jest Casanovą

i nie każdy kto ma rumaka - pozycjonerem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. W tym kraju powinno się z wieloma rzeczami zrobić porządek

Zgadzam się, dlatego też nie raz i nie dwa pisałem, że spora część społeczności PiO się po prostu marnuje. Błyszczą tu inteligencją, erudycją, prawidłowo oceniają sytuację a nawet potrafią postawić prawidłową diagnozę i pokazać jak to zmienić. Ale pytam dlaczego tu ciągle siedzą zamiast zakasać rękawy i wziąć się do roboty, czyli zebrać partię, wygrać wybory i wdrażać swoje rozwiązania. Polska i my wszyscy tylko na tym zyskamy.

Tylko Polska składa się w 80% z tych , którzy uważają, że należy im się utrzymanie za sam fakt urodzenia i tych którzy siedzą na państwowych synekurach ...

Ale czy Ci co się rodzą, mają nadany taki tok myślenia przez {Stwórcę|Los|Przypadek|...}, czy jest on przekazany przez otoczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybory wygrywają tylko "swoi" ludzie ;]

Otóż nie.

Jest bardzo prosty sposób żeby wygrać wybory, już tłumaczę.

Poseł jako zawód cieszy się najmniejszym respektem wśród społeczeństwa. Większość ludzi nie lubi ich dlatego, że kasują pieniądze, których oni nigdy nie zobaczą "z naszych podatków" a jednocześnie "nic nie robią".

Dlatego aby wygrać wybory należy:

1. Przyjąć funkcję reprezentanta narodu społecznie - bo my chcemy coś zmienić, nie tylko dopchać się do koryta

2. Zadeklarować wprowadzenie diety poselskiej w wys. 1zł miesięcznie dla wszystkich posłów + ew. zwrot kosztów - i tu mamy świetny argument jeżeli jakiś zawodowy polityk zarzuciłby nam, że nie będzie miał za co żyć - jeżeli nie jesteś w stanie tak pokierować swoim życiem, żeby 4 lata przeżyć bez diety poselskiej, jak chcesz z sukcesem kierować państwem?

3. Odwołać się do ludzi młodych i i internautów, którzy nie mają żadnej alternatywy i nie mówię tu o szpanowaniu ajpadem tak jak pawlak, ale prawdziwym wykorzystaniem internetu i mediów społecznościowych w kampanii wyborczej, czego dotychczas nie było.

4. Sami nowi i młodzi w szeregach partii, żadnych farbowanych lisów.

zrób to jeszcze raz pożegnasz się z forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy Ci co się rodzą, mają nadany taki tok myślenia przez {Stwórcę|Los|Przypadek|...}, czy jest on przekazany przez otoczenie?

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze, obecnie to jedyna nadzieja w tym, że ten rząd padnie albo cała UE się rozleci a każda taka podwyżka przybliża nieuniknione.

Ci mądrzy nie wygrają wyborów. Ogólnie Polacy zamiast zarabiać 5-6k miesięcznie wolą 1500 + "darmową" służbę zdrowia, edukację i przedszkola, co jest też częściową przyczyną problemu. Jedyna nadzieja w tym, że wygra ktoś kto nie będzie dawał nas dymać na wszystkie strony.

2,4k składki emerytalnej. O ja jxxbie. Ale trzeba pomóc Grecji, Amerykanom i UE... w sumie to z tych podatków mamy jedynie tyle, że coraz bardziej się zadłużamy i włazimy w du**ę chyba wszystkim którym tylko się da. Ja tylko czekam na wprowadzenie euro. Ale będzie śmiesznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybory wygrywają tylko "swoi" ludzie ;]

Otóż nie.

Jest bardzo prosty sposób żeby wygrać wybory, już tłumaczę.

To nie wyjdzie, ze względu na to, że raz na 4 lata dajemy się kupić obietnicom które nigdy nie zostają spełnione, do tego dochodzi fakt, że gdzie 2ch Polaków tam 3 partie polityczne.

IMHO większy porządek jest możliwy tylko po powstaniu czegoś na kształt "lobby poparcia", oraz okręgów jednomandatowych tak aby głosować na osoby nie na partie. Lobby zawierałoby jakby "układ" z kandydatami na których oddałoby głosy a kandydaci zobowiązani byliby do podpisania zobowiązania, że w przypadku nie spełnienia obietnic przedwyborczych składają mandat ....

Ale niestety tak to tylko w erze ...

Uważam, że okręgi jednomandatowe na początek by wystarczyły ale gnidy partyjne boją się tego jak ognia ...

W naszym państwie nie wykształciła się kultura polityczna i przeciętna menda polityczna jak się jej plunie w twarz to powie, że deszcz pada a do koryta jest przyspawana lepiej niż silnik okrętowy do kadłuba ...

Polskie państwo jest najlepszym pracodawcą na świecie , zatrudnia najbardziej niekompetentnych urzędników, największe ofermy, kumpli i znajomych królika , wszyscy mają pracę z której efektywności nie są rozliczani a co najważniejsze praktycznie nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za kłamstwa i spapraną robotę ŻADNEJ !!

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie państwo jest najlepszym pracodawcą na świecie , zatrudnia najbardziej niekompetentnych urzędników, największe ofermy, kumpli i znajomych królika , wszyscy mają pracę z której efektywności nie są rozliczani a co najważniejsze praktycznie nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za kłamstwa i spapraną robotę ŻADNEJ !!

Nieprawda ;)

Ten problem dotyczy całego "cywilizowanego" świata.

politycy - kasta nietykalnych pierdzistołków ustanawiających prawo, którego nie muszą przestregać (bo sobie immunitety dali, których sami sobie nie zabiorą a nikt inny nie może).

eM

Strona https://sklep-promar24.pl to sklep internetowy sprzedający dobre polskie zlewozmywaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda ;)

Ten problem dotyczy całego "cywilizowanego" świata.

politycy - kasta nietykalnych pierdzistołków ustanawiających prawo, którego nie muszą przestregać (bo sobie immunitety dali).

eM

Zwróć uwagę co napisałem o niewykształconej kulturze politycznej jak u skandynawów pani minister kupiła podpaski płacąc rządową kartą kredytową (bo zapomniała swojej prywatnej) i wykryli to dziennikarze to pomimo, że po powrocie zwróciła kasę musiała podac się do dymisji. U nas taki jeden z drugim burakiem łże w żywe oczy , obraża ludzi wyzywając od kiboli i ignorantów, ten co po pijaku na wczasach rozbija się meleksem, złapany po pijaku zasłania sie immunitetem ma w dupsku honor , co tam honor bo dla niego to pojecie jest obce bo liczy się miejsce przy korycie. Sędzia i prokurator skazują niewinnych ludzi, prokuratura zostaje ukarana za zaniedbania i zrujnowanie człowieka , firmy wartej miliardy i co się dzieje ? Sąd kurw****a chwali się że ukarał najwyższą karą w historii Polski 5000 złotych słownie 5000 złotych ;) Kabaret normalnie. Mendy z USów niszczące firmy, ludzi mają w duupie wyroki sądowe gdzie wytknięto im zaniedbania (bo przecież nie napiszą sami na siebie , że specjalnie uduupili kogoś) ...

Kończę bo ciśnienie mi rośnie :) i dzięki Bogu w Anglii łatwiej/taniej otworzyć/prowadzić firmę ...

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności