Skocz do zawartości

Przedsiębiorcy zapłacą 2400 zł składki emerytalnej


Mion

Rekomendowane odpowiedzi

W skrócie.

Mam na ten temat podobne poglądy.

Podkreśliłem tylko, że to nie jest wyłącznie nasz problem a globalny.

Pzrykład - Włochy.

A skandynawi są dosyć specyficzni. To taki typ, co sam na siebie doniesie jak przekroczy prędkość.

eM

Edycja.

Załóż z góry, że potrafię czytać ze zrozumieniem.

Taka zanikająca przypadłość ;)

Strona https://sklep-promar24.pl to sklep internetowy sprzedający dobre polskie zlewozmywaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 205
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
IMHO większy porządek jest możliwy tylko po powstaniu czegoś na kształt "lobby poparcia", oraz okręgów jednomandatowych tak aby głosować na osoby nie na partie. Lobby zawierałoby jakby "układ" z kandydatami na których oddałoby głosy a kandydaci zobowiązani byliby do podpisania zobowiązania, że w przypadku nie spełnienia obietnic przedwyborczych składają mandat ....

Ja bym do tego jeszcze dołożył zasadę kto może głosować. Bo dlaczego niby o losach kraju ma decydować osoba bezrobotna, która od lat żyje z pracy innych. Kryterium pełnoletności też uważam za bzdurę bo młody wiek nie świadczy jednoznacznie o głupocie. Dobrym rozwiązaniem byłyby prawa wyborcze tylko dla ludzi wytwarzających dochód dla państwa. Natomiast na karcie głosowania powinny być 4 pytania - 2 z wiedzy politycznej i 2 na inteligencje. Przy 3 prawidłowo zaznaczonych odpowiedziach głos staje się ważny. To wykluczy ludzi, którzy wybierają tego kto ładniej wygląda, więcej obieca i błyszczy na bilbordach, TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beerbant dobrze prawi. W takich Stanach (akurat mamy wyjątek potwierdzający regułę) nikt przypadkowy nie wygra wyborów. Dzieciaki uczą się od ojca i dziadka czym jest polityka. A jak wygra pajac przez przypadek to widać od razu, że pojęcia o polityce nie ma. I robi z siebie błazna i rozpierduchę w świecie. Kultury politycznej brak.

U nas w ogóle jaja. Rozwalają samoloty, łżą wszędzie i zawsze, kradną ile wlezie i durnie ich uwielbiają. :/

Integracja Sensoryczna | Góra Kalwaria | Integracja Sensoryczna Piaseczno

"Mam wielką łatwość w mówieniu innym co mają robić" - król Julian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma co płakać! Za nasze pieniądze powstanie kolejny piekny budynek ZUSu. Przecież takie budynki to nie jest marnotrawienie pieniedzy! To szansa dla budowlanki ;) Nie mowcie zle o urzednikach, oni wiedza jak porzadnie wydac kase. Pierwszy z brzegu googla: "Centrala Zakładu Ubezpieczeń Społecznych stanęła w jednej z bardziej prestiżowych dzielnic stolicy, na warszawskim Żoliborzu. Kosztowała 189 mln zł! (2009)". U mnie w miescie tez mamy cudowny piekny budynek, gdy wszedlem do srodka az mnie zatkalo. Duza przestrzen z 10 stanowisk i 20 krzeselek dla oczekujacych, wszystko na powierzchni hm.. strzelam 300m2? + parking + pokoje i masa niepotrzebnie marnowanej kasy... Dzieki nam nie ma kryzysu dla ZUSu! Dzięki ZUSowi jest kryzys dla Nas! Rozbój w biały dzień ten ZUS! Kpina...

Masz layout do pocięcia? Wynajmij mnie! Koder XHTML, CSS ---> turbohtml.pl

Darmowe plusy google!! google+1 Zobacz, wejdź: faceplus_banner_88_31.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma co płakać! Za nasze pieniądze powstanie kolejny piekny budynek ZUSu.

kolejne pomniki ofiar smoleńskich i kolejne kościoły bo przecież w tych już wierni się nie mieszczą, z roku na rok ich przecież jest coraz wiecej.

Głosowałem na PO i teraz załuje, jak wprowadzą tą złodziejską reformę to uciekam do głębokiej opozycji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam załatwić sobie zameldowanie w jakimś mega tanim mieszkaniu w Niemczech i już można założyć działalność i całą europę fakturować. ;) Dodatkowo gdy jesteśmy w Niemczech samozatrudnionym, to nie mamy obowiązku płacenia żadnego ubezpieczenia zdrowotnego, czy płacić na emeryturę - robimy to wszystko doborwolnie (dotyczy tylko przedsiębiorców, etatowcy mają taki obowiązek, są traktowani jako 'mniej zaradni' i państwo się nimi troszczy na siłę :) ), albo nie robimy i nie korzystamy: fair play, tak jak powinno być w normalnym świecie. :) Nie dajcie sobie mamony z kieszeni wyciągać.

NoteFighter.net - gra uczaca czytania nut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacznie lepiej w Anglii - koszty niskie i nie trzeba ruszać tyłka z PL , po dziesięciu latach pracy ma sie prawo do najniższej emerytury (chyba nie muszę tłumaczyć, że wyższej niż w PL) , duże zwolnienie podatkowe na pierwszy rok i dodatkowo możliwość założenia firmy z zerowymi podatkami (ale nie w Anglii) ...

Głosowałem na PO i teraz załuje, jak wprowadzą tą złodziejską reformę to uciekam do głębokiej opozycji ;)

Wybaczam Ci, młody jesteś i nie wiedziałeś co czynisz ... :)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaniem PKPP Lewiatan, ograniczając przywileje emerytalne urzędników, nauczycieli i pracowników służb mundurowych rząd mógłby zyskać nawet 10 mld zł. Na to się jednak nie zanosi, ponieważ wówczas rządzący naraziliby się na ostry sprzeciw w/w grup zawodowych, które mogłyby doprowadzić m.in do paraliżu państwa. W przypadku przedsiębiorców, rządzący nie czują takiego zagrożenia.

Nie mam słów.

Jak zrobić cydr z jabłek? Przepisy na nalewki domowe smaczne i zdrowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma firmę za granicą? Nie mam zamiaru czekać na kolejne tego typu ciekawostki... Będę wdzięczny za info (namiar na stronkę gdzie dokładniej o tym poczytam, albo info z pierwszej ręki), raczej nie interesują mnie firmy pośredniczące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Beerbant

Pewnie. Angila też super. W każdym kraju, gdzie przedsiębiorca traktowany jest jako coś pożytecznego (a jak w PL, gdzie z góry zakłada się, że jesteś złodziejem), tam prowadzenie działalności jest w miarę przyjemne.

Miałem pomysł na taki pseudo protest, nie żadne bicie piany na ulicy, które nie daje prawie nic, tylko konkretne działanie ;) -> Zebrać osoby, które skutecznie rozliczają sie za granicą i zebrać ich w jakieś forum, czy tam inne miejsce, gdzie mogą innym udzielać rad jak rozliczać się za granicą w ludzkich warunkach. Dodatkowo włączyć w to osoby 'nie przedsiębiorców', by mocno promowali całą akcję. Bardzo bym chciał, by ta cała banda urzędasów obudziłą się z ręką w nocniku, jak to 3/4 przedsiębiorców zacznie się legalnie rozliczać w normalnym kraju. :)

Już dawno nie liczę na to, że ten kraj da się naprawić. Reset, to IMO jedyne rozwiązanie, a takie akcje jak ten mój powyższy pomysł, taki reset na pewno przyśpieszą. :)

...teraz czekam na flejma pieniaczy, którzy uważaja mój pomysł za nieetyczny i lubują się w ideach marksistowskich :)

NoteFighter.net - gra uczaca czytania nut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma firmę za granicą? Nie mam zamiaru czekać na kolejne tego typu ciekawostki... Będę wdzięczny za info (namiar na stronkę gdzie dokładniej o tym poczytam, albo info z pierwszej ręki), raczej nie interesują mnie firmy pośredniczące.

bozia dała dostęp do internetu ? :) Jak Ci się nie chce ruszać tyłka z PL to niestety będziesz musiał skorzystać z usług wiarygodnej firmy pośredniczącej i firmy księgowej, z firmami księgowymi jest fajniej bo możesz znaleźć takie normalne biorące na siebie odpowiedzialność ...

Chcesz doradztwa/informacji zapłać (tak jest w każdym normalnym kraju)

Zapomniałem dodać najważniejszy warunek - aby mieszkać w PL a prowadzić działalność w Anglii i nie płacić w PL haraczu trzeba prowadzić działalność w tkz. usługach niematerialnych

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystałem ani razu z państwowej (tfu) "służby zdrowia" od 20 lat a teraz krążąc po lekarzach z moją mamą leci minimum 4 stówki/miesiąc ....

Wnioski ??

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności