Skocz do zawartości

Przedsiębiorcy zapłacą 2400 zł składki emerytalnej


Mion

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 205
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Zaoszczędzoną na tych złodziejach kasę odkładam, po 10 latach będzie mnie stać na pobyt w luksusowej klinice w Szwajcarii :) A te tempaki z ZUS-u są bardzo ciemne i mimo, że próbują przez komornika ściągnąć moje zaległe składki nie mają jak bo dają się nabierać na najstarszą sztuczkę świata, nie napiszę jaką , jak ktoś chce wiedzieć to PM. Oczywiście moje postępowanie może doprowadzić do tego, że w końcu mnie komornik ZUSu ściagnie ale liczę, że do tego czasu przeniopsę już DG do jakiegoś sensowniejszego kraju, pracuję nad tym.

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Beer, ale przecież żeby świadczyć usługi niematerialne mając firmę w UK, a mieszkać w PL, musisz mieć spółkę LTD. Samozatrudnienie obowiązuje tylko dla osób mieszkających w UK, lub będących tam ileś tam dni w roku. Więc chyba nie da się tego tak łatwo zrobić. Chyba, że masz na myśli jakieś optigeny i inne lewe zatrudnienia.

seowyszbanner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Beer, ale przecież żeby świadczyć usługi niematerialne mając firmę w UK, a mieszkać w PL, musisz mieć spółkę LTD. Samozatrudnienie obowiązuje tylko dla osób mieszkających w UK, lub będących tam ileś tam dni w roku. Więc chyba nie da się tego tak łatwo zrobić. Chyba, że masz na myśli jakieś optigeny i inne lewe zatrudnienia.

Mam na myśli tylko i wyłącznie LTD, żadne samozatrudnienia

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A orientuje się ktoś (lub zna wiarygodne źródła) odnośnie firmy w Czechach? U mnie niestety dochodzi handel - czytałem, że u tych naszych sąsiadów też jest dość przyjemnie, więc kombinowaliśmy, żeby przenieść firmę handlową tuż za granicę, a paczki wysyłać w poczcie w PL (np. siedzibe machnąć w czeskim cieszynie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

intruder2600: ostatnio czytałem jak to jakiś przedsiębiorca nie zapłacił 3 razy składki rentowej [podobno się pomylił]. I dostał 3000zł kary za 150zł niezapłaconej składki. Jak to wygląda u Ciebie?

Nie wiem, jak to wygląda ale nie mają jak mi tej kasy ściągnąć, czary - mary :) I tak do końca roku chcę przenieść DG za granice więc ciężko im będzie cokolwiek ściągnąć. Oczywiście takie postępowanie powoduje, że nie jestem wiarygodny dla żadnego banku jakbym chciał jakiś kredyt, to już jest decyzja tego kto ma dość i nie płaci.

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalozenie ltd w uk jest banalne. nawet jak nie mieszkasz w uk (mimo iz prawo mowi ze musisz byc tam bodajze 180 dni w roku). jest wiele firm posredniczacych

sole trader czyli samozatrudnienie oplaca sie jak masz niskie dochody

ltd jak masz wieksze dochody. za wieksze uwazam 35k+ rocznie

jak zarabiasz duzo, nie jest rozowo wcale

mamy tak, 20% korporacyjny podatek od calosci (jesli zarabiasz powyzej 300k to 28%, a od 150 roznie od 21 do 27). ta kasa jest oczywiscie firmy, nie twoja, wiec musisz sobie ja wyplacic. a wiec placisz kolejny podatek nawet do 50% (jesli zarabisz powyzej 150k) zwany podatkiem dochodowym. jesli zarabiasz do 35k, to dywidendy sa 10% ktore nie placisz bo masz znizke za placenie korporacyjnego. wiec mozesz je teoretycznie wyciagnac bez podatku. do tego wyplacasz sobie rocznie 8k wolne od podatku i placisz jakis minimalny NIC cos ala zus, nie pamietam teraz ale jakies grosze, 15-20 funtow?

odpisy wcale nie sa proste jak mowi beerbant i np od 2012 kwietnia jest obnizona stawka ze 100k do 25k na odpisy na inwestycje w firmie.

kupno samochodu na firme to porazka, imo niemozliwe. chyba ze kupujesz vana. osobowke odliczyc to kosmos (chyba ze dajesz w koszty mile biznesowe - rozdzielasz uzycie samochodu na mile prywatne i biznesowe)

dobra, nie rozpisuje sie, w necie jest sporo informacji, niemniej twierdze ze w uk wcale nie jest tak rozowo z firma jak sie wielu osobom wydaje

* stawki w funtach

Nauka angielskiego online - https://www.e-angielski.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niemniej twierdze ze w uk wcale nie jest tak rozowo z firma jak sie wielu osobom wydaje

Nikt nie pisał, że różowo , jednak w porównaniu z PL o niebo lepiej ...

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie brzmi, w ktorej z firm uk/pl da sie wiecej wyciagnac do domu przy raczej wiekszym zarobku (po oplaceniu podatkow, itd). wtedy byloby widac gdzie sie bardziej oplaca. niestety nie mam duzego rozeznania w polskim realiach, wiec takich obliczen nawet przyblizonych nie dokonam. ale moze komus sie chce np podac hipotetyczne kwoty i obliczyc to sie moze okazac ze np przy liniowym wyjdzie lepiej w pl niz w uk. (tak tylko zakladam, nie wiem, stad pytam :)

Nauka angielskiego online - https://www.e-angielski.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze prawie 4 lata rządów tego pajaca więc ma czas na wymyślanie jak tu ud****ć i nie dać zarobić do tego liczba biurw rośnie nieubłaganie, przykład : moja znajoma z roku dostała pracę w gminie w jakimś tam dziale i tam gdzie do tej pory pracowały w jednym pomieszczeniu dwie osoby - dostawili biurko i sie załapała, teraz wygląda to tak że tą sama pracę wykonują trzy osoby zamiast dwóch i taka piz** za 8 godzin siedzenia zarabia ponad 2000zł i nic ją nie obchodzi, zreszta takich przykładów jest mnóstwo bo przecież do wydania głupiego zaświadczenia trzeba kilku osób, zatwierdzeń, pieczątek, czasu, zrezygnowania z kilkudziesięcio minutowej pogaduszki a może nawet z setnej kawy w ciągu dnia to chore ale każdy to wie brakuje tylko lokomotywy która by pociągneła to wkur****** społeczeństwa do stanu obalenia rządu

Większość z Was głosowała na PO 2x nie rozliczając Tuska z niespełnionych obietnich jak np. podatki. Po wyborach podniósł a ludzie dalej na niego glosują. Będę następne wyboru w mediach znowu Was postraszą PiS i znowu zagłosujecie na PO..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi raczej o to, że w wielu krajach nie ma obowiązkowych odpowiedników zusów a jeśli są to w zamian za najczęściej niższe składki można spodziewać się porządnej emerytury. Analizowałem Irlandię i UK, podatki też nie są proste ale w obu przypadkach dostaniesz solidną kasę na starość. W Polsce niedługo 1000zł zusu i pierdółek a emerytura będzie głodowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności