Skocz do zawartości

Przedsiębiorcy zapłacą 2400 zł składki emerytalnej


Mion

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 205
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
pytanie brzmi, w ktorej z firm uk/pl da sie wiecej wyciagnac do domu przy raczej wiekszym zarobku (po oplaceniu podatkow, itd). wtedy byloby widac gdzie sie bardziej oplaca.

Zdecydowanie bardziej w UK poza tym stamtąd łatwiej transferować zyski w miejsca gdzie masz zerowy podatek - oczywiście mam na myśli tych którzy naprawde dużą kase łoją ...

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie brzmi, w ktorej z firm uk/pl da sie wiecej wyciagnac do domu przy raczej wiekszym zarobku (po oplaceniu podatkow, itd). wtedy byloby widac gdzie sie bardziej oplaca.

Zdecydowanie bardziej w UK poza tym stamtąd łatwiej transferować zyski w miejsca gdzie masz zerowy podatek - oczywiście mam na myśli tych którzy naprawde dużą kase łoją ...

nie wydaje mi sie to takie proste. w uk za duze zarobki traktowane jest 150000 funtow rocznie. od tej kwoty jest juz najwyzszy prog. z prostej przyczyny ze tyle nie mam to moze i nie wiem jak ta kase wyciagnac ale robie seo dla sporej agencji ksiegowych i czasami sobie dyskutujemy jak omijac podatki, itd, to jeszcze nie uslyszalem jakiegos dobrego sposobu na wyciagniecie cashu. masz podatek vat zerowy poza unia, itd, ale przeciez placisz dochodowy normalnie. ale jak mowie, co ja malutki moge wiedziec o podatkach :)

pozycjonowanie - interwencja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytaj się księgowych o offshore :) i jakie możliwości to niesie :)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sugerujesz zmniejszenie populacji ptaków w PL ? No to mogą być kłopoty ze szkodnikami :)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy średnich/większych zarobkach podatki w PL wcale nie są jakieś kosmicznie zabójcze. Dołożenie ZUSu przy średnich - może to już zmienić.

Jeżeli zarabiasz te 20K netto na FV (po odjęciu kosztów) to zapłacisz od tego (na liniowym) jakieś 4400 podatków - 3800 + ZUS (zdrowotne 90% odliczone od podatku, reszta chyba idzie w koszty?) Przy 10K będzie to 2500. Tylko jak dojadą z ZUSem to w tym drugim wariancie nie zostanie na rękę 7500 a 6200. Wyliczenia oczywiście bardzo przybliżone.

A zarabiając 100K miesięcznie na liniowym w ogóle kwestie ZUSu są pomijalne w dowolnym wariancie. Więc może trzeba policzyć ile podatku w UK się zapłaci (bez kombinowania z rajami podatkowymi) mając tą stówę miesięcznie.

Edit: żeby nie było - uważam, że podatki mamy zdecydowanie za wysokie, odnoszę się do kwestii jak to w innych państwach jest różowo.

dymna.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego wychodzi, że ta spółka w UK to najlepszy sposób uniknięcia zusu... zakładając, że działamy wirtualnie. Przy nawet minimalnych dochodach można uniknąć problemów, przy wyższych wpadamy już w kolejne progi i nie jest wcale tak różowo. Jakiś dobry pośrednik w UK przydałby się. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ładne kwoty podajecie. @Tomek wspomniał już wcześniej, że jest z Was dumny. Ja również, dlatego mam pytanie. Czy moglibyście posłużyć się nieco mniejszymi kwotami? Przy zarobkach powiedzmy 5k netto, miesięcznie. Gdzie się bardziej opłaca założyć firmę? Cena przykładowa i tak jeszcze jej nie osiągnąłem. Brakuje mi sporo... Wróćmy na ziemię.

seowyszbanner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby legalnie zalozyc offshore trzeba mieszkac w raju podatkowym.

a to muszę zweryfikować informację bo z posiadanej przeze mnie nie ma takiej potrzeby w paru miejscach a w jednym nawet nie życzą sobie żadnych nowych "tubylców" ...

Ok, ładne kwoty podajecie. @Tomek wspomniał już wcześniej, że jest z Was dumny. Ja również, dlatego mam pytanie. Czy moglibyście posłużyć się nieco mniejszymi kwotami? Przy zarobkach powiedzmy 5k netto, miesięcznie. Gdzie się bardziej opłaca założyć firmę? Cena przykładowa i tak jeszcze jej nie osiągnąłem. Brakuje mi sporo... Wróćmy na ziemię.

nigdzie

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że przy 5K to nie opłaca się kombinować.

Przy okazji jak pojawiły się te wszystkie newsy o unikaniu zusu za pośrednictwem firm rejestrujących w UK czy Cyprze to się uśmiałem z naszych byznesmenów. Koszty podawane przez takie firmy były rzędu 500-600 miesięcznie gdzie ZUS po odliczeniu zdrowotnego to 700-750 zł. Dla 100-300 zł kombinować i narażać się na wizytę ZUSu czy skarbówki?

dymna.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Beer, jak to nie? Znaczy taki mikro przedsiębiorca ma wylądować na bruku? Żaden kraj go nie zechce?

błedna interpretacja (może ja źle zrozumiałem)

zinterpretowałem tak: ponosisz koszty zagraniczne - zarabiasz nie za granicą ale w PL, w takim przypadku Ci się nie opłaca ...

Wydaje mi się, że przy 5K to nie opłaca się kombinować.

Przy okazji jak pojawiły się te wszystkie newsy o unikaniu zusu za pośrednictwem firm rejestrujących w UK czy Cyprze to się uśmiałem z naszych byznesmenów. Koszty podawane przez takie firmy były rzędu 500-600 miesięcznie gdzie ZUS po odliczeniu zdrowotnego to 700-750 zł. Dla 100-300 zł kombinować i narażać się na wizytę ZUSu czy skarbówki?

dla samego zusu czy zdrowotnego przy obecnej stawce w PL sie nie opłaca - takie rzeczy opłacają się z innych względów, podatki, dywidenda, samozatrudnienie we własnej spółce, ukrycie właściciela/właścicieli spółki i tak dalej.

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności