Skocz do zawartości

Przyszłość Polski


jamesisko

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o ZUS to po prostu rząd chce skończyć z wieloletnimi ulgami (składka ZUS powiązana z % od przeciętnego wynagrodzenia) co w tym dziwnego ? Tak samo liniowy podatek dochodowy. Jego likwidacja to następna pseudoreforma. Zgadnijcie który rząd i kiedy ostatnio obniżył podatki dla firm (o akcyzie na % nie wspomnę) ? Jest to tak przez niektórych nielubiana lewica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech najpierw rząd wprowadzi zasadę "zero income zero taxes". Bo jak na razie jest tak że trzeba płacić haracz za możliwość posiadania firmy bez względu na dochód. W pl wbrew pozorom nie ma takiej wielkiej tragedii, wystarczy sp. z o. o. z więcej niż jednym udziałowcem i umowa o dzieło z przeniesieniem praw autorskich, o którą nietrudno przy działalności typu oprogramowanie, grafika, strony www. Nawet po wpadnięciu w drugi próg podatkowy wychodzi to mniej niż podatek liniowy. Księgowość trochę droższa, ale i tak wyjdzie taniej niż płacić ZUS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://finanse.wp.pl/kat,104132,title,450-...ml?ticaid=1dea5

tutaj lepszy cyrk ....

Nie ma jak kurw*** być przy korycie - społeczeństwo nawet kary zapłaci za Ciebie :D

@w sprawie sp z.o.o. kocopoły piszesz :D

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję: Jak nie jesteś samodzielnym udziałowcem to w sp. z o. o. nie musisz płacić ZUS. Wystarczy, że dasz, nie wiem np. mamie jeden udział. Możesz wykonywać pracę na rzecz spółki której jesteś udziałowcem nie pobierając za to wynagrodzenia. Co więcej taka spółka może Tobie, lub np. Twojej żonie wystawić umowę o dzieło z przeniesieniem praw autorskich, np. za zrobienie grafiki do strony internetowej, napisanie skryptu itp. itd. Do 85k rocznie masz od takiej umowy realnie 9% podatku (stawka 18% i 50% kosztów uzyskania przychodów), powyżej 85k realnie 16% podatku (stawka 32% i 50% kosztów uzyskania przychodów, ale przy tym zaczynają już coś majstrować w "rządzie").

Edycja:

Jeżeli chodzi o wypłatę dywidendy z z o. o. to zakłada się z o. o. + spółkę komandytową. To jest szeroko opisane w internecie wystarczy sobie poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szeroko opisywane rzeczy w internecie w 99% możesz sobie wiesz gdzie wsadzić ? Ty chcesz komuś doradzić , że aby zaoszczędzić 3k musi wydać 30k :D

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie 30k? Założenie z o. o. z minimalnym kapitelem (5k) to koszt mniej niż 10k, uwzględniając wszystkie koszty sądowe, notarialne itp. Pełna księgowość dla z o. o. z tego co się orientuję to kosztuje mniej niż ZUS. I jest dupochron w postaci tego że to z o. o., co przy większej skali działalności jest nie do przecenienia. Oczywiście nie mówię że każdemu się to opłaca. Jednak od 100k rocznie w górę spokojnie można. Mój kolega ma z o. o. 2 lata temu zaczynał od minimalnego kapitału zakładowego (5k) i jakoś bardziej mu się to od samego początku opłaca niż DG. No i z o. o. można jako całość zawsze komuś sprzedać, a z DG to już będzie trochę więcej zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paq - czasem lubię wsadzić kij w pewne ciemne miejsce - nie w mrowisko, dlatego napisałem o "patriotycznej" części.

Patriotyzm (zdrowy, nie lotniczy) będzie się niedługo opierał na stopniowym wyludnieniu obszaru Polski. Z resztą "patriotyzm" nie jest już żadną wartością. Nie czuje się tego.

Wybierając teoretycznie polskie produkty nigdy nie wiesz, kto za tym stoi. Przykład? Kabanosy Krakus. Niby polska firma, ale zarządzana przez fundusz z USA. I tam pieniądz odpływa.

W trudnych czasach nie liczy się od kogo kupisz tylko za ile --> Biedronka.

Jak już to czytasz to zobacz moje PUFY, może coś dla siebie wybierzesz ;)

Napisz, że jesteś z PIO a wysyłkę masz gratis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności