Skocz do zawartości

Wymarzony portal społecznościowy


TYPO3Master.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przymierzam się do tworzenia theme/szablonu w blank_start dla wymarzonej społeczności, która mogłaby konkurować z płatnymi oprogramowaniami. W TYPO3 MT System można tworzyć portale społecznościowe, które później osoba bez doświadczenia może zainstalować u siebie na hostingu i później w prosty sposób może je modyfikować.

Chciałbym abyśmy wspólnie wykreślili listę najbardziej przydatnych funkcjonalności jakie powinna posiadać wymarzona społeczność.

Moim zdaniem taki portal powinien posiadać:

  1. dzielenie użytkowników na główne grupy (na portalu typu lubię zwierzęta na tych co lubią psy, koty, mniejsze ssaki
  2. możliwość dodawania treści takich jak aktualności, artykuły przez użytkowników
  3. ograniczenia zależne od ilości punktów np: jak masz 100 punktów to dopiero możesz publikować aktualności
  4. dział dla moderatorów podzielony na różne poziomy wtajemniczenia ;)
  5. zakładania blogów
  6. tworzenia grup publicznych jak i prywatnych (na zaproszenie) ala grupy z goldenline
  7. otrzymywanie punktów za aktywność
  8. możliwość tworzenia konkursów z nagrodami
  9. top-listy najlepszych użytkowników w danej grupie
  10. główne forum
  11. rozbudowane profile użytkowników, gdzie każdy z userów może je zmieniać typu drag/drop i może dodawać style tworząc wyjątkowe profile (przydatne przy społecznościach dla film gdzie firma może swój profil wzorować na swoim 'image'
  12. możliwość połączenia profilu z facebook lub twiterem
  13. targ, dział umożliwiający wystawianie ofert
  14. galerie dla usrów i publiczne
  15. opcje śledzenia użytkowników (wybieramy usera który coś ciekawego publikuje i na str. głównej lub w odpowiednim dziale widzimy co on publikuje)
  16. dział spotkania typu goldenline
  17. wysoko modyfikowalne boxy reklamowe
  18. każdy dział a nawet podstrona mogą mieć swoje wyjątkowe style a nawet szablon
  19. ocenianie treści w stylu wykopu
  20. realtime szablony zależne od godziny wyglądają różnie np: dla portalu o imprezach, wchodzisz rano i widzisz szablon typu 'skacowany obraz po imprezie', godzina ~17 i szablon przypomina zbieranie się na imprezę, 21 i szablon przedstawia bawiących się ludzi na imprezie. To samo można zrobić dla przyjaciół zwierzaków, rano widzisz zwierzaka szamiącego jedzonko - do tego może być to podzielone, że jak jesteś userem w grupie lubiącej psy to widzisz psa a jak koty to kota. Przykładowo w nocy szablon przedstawia śpiącego psa a kota polującego na myszy :)
    Jeśli macie jakieś dodatkowe pomysły dawajcie znać bo chętnie wprowadziłbym wszystko co fajniejsze tak aby powstało w przyszłości sporo fajnych społeczności opartych o MT System.
    Pozdrawiam,
    Grzegorz

Społeczność TYPO3 używająca standardu pracy MT System. Wspieramy wszystkich użytkowników w dążeniu do osiągnięcia miana TYPO3 Mastera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi ciekawie.

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest darmowy produkt tak jak to jest z całym MT System. Płatne będą tylko usługi typu unikalna grafika, dodatkowe funkcjonalności zbyt unikalne aby je umieszczać w wersji podstawowej itp rzeczy. Nie tylko ja będę mógł te usługi oferować więc nie widzę tutaj niczego co mogłoby świadczyć o tym, że próbuje w tani sposób zebrać informacje na temat czegoś co chce sprzedawać w przyszłości.

Chciałbym abyśmy wspólnie porozmawiali o tym co można będzie umieścić w takiej społeczności. Jak ktoś ma pomysł i nim się nie podzieli a później będzie wypominał, że darmowy produkt tej rzeczy niema to już nie będzie moja wina :D

Społeczność TYPO3 używająca standardu pracy MT System. Wspieramy wszystkich użytkowników w dążeniu do osiągnięcia miana TYPO3 Mastera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[... które później osoba bez doświadczenia może zainstalować u siebie na hostingu i później w prosty sposób może je modyfikować.[...]

w porównaniu z tą listą co wymieniłeś to jakoś tego nie widzę, raczej zadbałbym o podstawowe funkcje( bez przesady) , im prościej tym lepiej , podstawowe multimedia, funkcje komunikacyjne, bezpieczeństwo...

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w porównaniu z tą listą co wymieniłeś to jakoś tego nie widzę, raczej zadbałbym o podstawowe funkcje( bez przesady) , im prościej tym lepiej , podstawowe multimedia, funkcje komunikacyjne, bezpieczeństwo...

Jak to się dzieje, że zawsze (no może nie zawsze ale zazwyczaj) trafiasz w sedno? :) Cheers! :)

VEX Media - w przygotowaniu.

Mój płatny katalog SEO - w przygotowaniu.

Online-24.pl - w przygotowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Widgety społecznościowe udostępniane webmasterom (Facebook, Twitter, Wykop, Nasza klasa + podpięcie tego serwisu społecznościowego do widgetów);

- Kanały feed (coś w tym stylu: https://apps.facebook.com/rssgraffiti/

- Możliwość zakładania dwóch kont (prywatne i firmowe przez tą samą osobę);

- Możliwość zakładania miniblogów;

- Jakieś mini gierki (proponuję uderzyć w styl Retro np.:

)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beerbant, mnie uczono aby podczas planowania/projektowania danej rzeczy czy to kampanie reklamową czy strone WWW podchodzić do tego jakby się miało nieograniczony budżet i zasoby. Dlatego nawet jeśli część rzeczy nie zostanie na starcie wdrożonych to z góry będzie można odpowiednio planować aplikację ponieważ będzie się miało wytyczne na przyszłość. Do tego patrząc na np: Windows XP uważam, że osoba zwana potocznie noobkiem będzie potrafiła sama zainstalować i modyfikować nawet bardzo zaawansowany serwis społecznościowy ponieważ w MT System nie używa się PHP do wdrożeń stron.

Vexatus, wolałbyś samochód jedynie tylko z podstawowymi opcjami czy może full wypas z klimatyzacją, podgrzewanymi fotelami itp rzeczami?

Rzezniczek, ciekawy pomysł z tymi widgetami, wpadłem jeszcze na taki pomysł

- osoba ma profil na społeczności o np: forex i później odkrywa, że jest fajna społeczność o gospodarce i też jest na MT System. Kopiując odpowiedni link z profilu na 'forex' może umieszczać swoje treści z forex na społeczności zajmującej się gospodarką.

Jeśli chodzi o konta prywatne i firmowe da się zrobić tak, że dany user może należeć do dwóch i więcej grup. Przykładowo mój profil jest dodany do grupy TYPO3 i wchodząc w jego położenie można zobaczyć treści z działu 'TYPO3' jednak gdybym miał dwie grupy to bym miał dwa profile i w tych dwóch profilach można by wyświetlać treści z różnych 'działów'.

Czy miniblog różni się czymś od zwykłego bloga? bo w nr 5 podałem opcje zakładania bloga. Mój blog przedstawia zarys tego co można by wprowadzić.

Społeczność TYPO3 używająca standardu pracy MT System. Wspieramy wszystkich użytkowników w dążeniu do osiągnięcia miana TYPO3 Mastera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dało by się tak zrobić, wtedy profil można opierać jako inny rekord. Tyle, że ścieżka teoretycznie powinna się różnić np:

www.strona.pl/users/uzytkonik.html

www.strona.pl/filmy/uzytkonik_firmowy.html

Chociaż można zrobić też opcje 'parent' co by umożliwiało posiadanie pod jednym kontem 'user' więcej kont 'user' - da się to zrobić

Społeczność TYPO3 używająca standardu pracy MT System. Wspieramy wszystkich użytkowników w dążeniu do osiągnięcia miana TYPO3 Mastera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio coś takiego za mną łazi :] Domena już przechwycona ino wdrażać.

Można zapomnieć chyba o stawianiu czegoś takiego przez początkujących.

Ja bym odpuścił z tymi stylami różnymi. Blogi mogą mieć kilka szablonów do wyboru + ewentualnie jakaś grafika do podmiany ale to wszystko. Zmiany szablonu w zależności od pory dnia ok ale też ino po całości. Za dużo zmian w obrębie jednego serwisu jak dla mnie jest zbyteczne ale w sumie jako opcja może być.

Kibicuję projektowi tak czy siak. Zagadam z kumplem to może jakieś ciekawe pomysły podrzuci.

Integracja Sensoryczna | Góra Kalwaria | Integracja Sensoryczna Piaseczno

"Mam wielką łatwość w mówieniu innym co mają robić" - król Julian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zekl,

Ja bym odpuścił z tymi stylami różnymi

TYPO3 obsługuje takie sprawy - można to zrobić w 20 sekund :>

@Blogi mogą mieć kilka szablonów do wyboru + ewentualnie jakaś grafika do podmiany ale to wszystko

Jeśli chodzi o "każdy dział a nawet podstrona mogą mieć swoje wyjątkowe style a nawet szablon" czyli nr 18 - to jest po prostu opcja TYPO3 i IMO bardzo przydatna jak chcemy wyróżnić nawet jedną z podstron.

Jeśli chodzi o unikalne szablony wybierane przez usera pod jego blog to jest to ciekawy pomysł

@Można zapomnieć chyba o stawianiu czegoś takiego przez początkujących.

Stawianie 'instalacja' to pikuś jeśli strona jest oparta o MT System. Gorzej z modyfikacją, ale jeśli nie popełnię żadnego błędu to po obejrzeniu filmu pokazującego jak wdrażać społeczność IMO 'noob' powinien potrafić to powtórzyć, tak jak wcześniej wspomniałem nie dotyka się PHP podczas wdrożeń.

Jeszcze zapomniałem dodać punktów

- automatyczna geolokalizacja + tłumaczenia głównych informacji/interface

- playlista typu youtube do umieszczania treści (newsów, filmików itp rzeczy) w jednym 'rodzicu'

Społeczność TYPO3 używająca standardu pracy MT System. Wspieramy wszystkich użytkowników w dążeniu do osiągnięcia miana TYPO3 Mastera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TYPO - no to źle Ciebie uczono (to już nie Twoja akurat wina) IMHO sprawa powinna być postawiona "jak mając minimum osiągnąć maximum" :). Jeżeli chcesz podejść profesjonalnie to bez nawet najprostszych badań rynkowych się nie obejdzie. Musisz pamiętać, że tutaj nie będziesz miał i nie dostaniesz dobrych wskazówek bo środowisko jest lekko skażone :).

W/g mnie powinieneś najpierw przemyśleć (jeżeli to ma być uniwersalne) elementy wspólne dla różnego rodzaju "kółek zainteresowań" bo inne oczekiwania będą mieli fani muzyki inne fani rowerów górskich a jeszcze inne wędkarze .

No i co jak co ale proponuję Ci zrobienie ankietu z listingiem funkcjonalności i przeprowadzenie jej wśród przeciętnych użytkowników internetu najlepiej w jak najszerszej wiekowo grupie docelowej.

PS

te wszystkie funkcjonalności o jakich myślisz to uważam , że bez dedyka się nie obejdą , pamietaj, że jeżeli ma to być "na poważnie" to w grę będzie wchodziło bezpieczeństwo , GIODO , moderacja itp itd.

W sumie ciekawa rzecz ale IMHO najwiecej pracy będziesz miał koncepcyjnej ;)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że społeczność nie ważne jakiej tematyki się trzyma i tak będzie w 90% używać tych samych funkcjonalności co inni. Jeśli chodzi o badania runku to wydaje mi się to bezsensowne ponieważ w większości szarzy użytkownicy społeczności nie mają zbyt innowacyjnych pomysłów.

Jeśli chodzi o wydajność i wymagania sprzętowe to jak komuś społeczność zacznie wymagać przeniesienia na dedyka to już powinien być zadowolony bo ma już spory ruch a ruch to $$ ;)

@tutaj nie będziesz miał i nie dostaniesz dobrych wskazówek bo środowisko jest lekko skażone

od 2005 trochę się zmieniło ale dalej uważam, że warto inwestować swój czas aby chociaż kilka osób zachęcić do 'burzy mózgów' bo wtedy fajne rzeczy można stworzyć. Pewnie część osób pomyśli dlaczego za frajer mam się dzielić fajnym pomysłem, tylko pytanie jest po co komuś pomysł skoro istnieje mała szansa, że uda mu się ten pomysł wdrożyć. Je ze względu na to, że MT System budowałem i wiem jakie rzeczy można w nim zrobić bardzo szybko chce wdrożyć wspólne pomysły tak aby każdy za darmo mógł z nich korzystać. Ja na tym zarobie tyle, że jak będę oferować swoim klientom portale społecznościowe to będę miał więcej fajnych funkcjonalności do zaoferowania. Osoba, która podzieliła się pomysłem zyska nie tyle możliwość użycia swojego pomysłu w rzeczywistości ale i zyska dostęp do oprogramowania umożliwiającego tworzenie portali społecznościowych. Oczywiście każdy będzie miał dostęp do narzędzia ale jaka frajda jest jak ma się świadomość, że z mojego pomysłu korzystają inni i są zadowoleni :)

Społeczność TYPO3 używająca standardu pracy MT System. Wspieramy wszystkich użytkowników w dążeniu do osiągnięcia miana TYPO3 Mastera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że społeczność nie ważne jakiej tematyki się trzyma i tak będzie w 90% używać tych samych funkcjonalności co inni. Jeśli chodzi o badania runku to wydaje mi się to bezsensowne ponieważ w większości szarzy użytkownicy społeczności nie mają zbyt innowacyjnych pomysłów.

Dla kogo Ty chcesz tworzyć produkt ? Aby wprowadzić innowacyjne rozwiązania chyba musisz najpierw poznać zapotrzebowania rynku i skonfrontować je z istniejącymi rozwiązaniami , chyba, że się mylę ...

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności