Skocz do zawartości

Silnik sklepu OscGold czy Cscart


Artgen

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie szukam silnika do sklepu. Najlepiej cenowo oraz funkcjonalnie wypada oscGold, ale może ktoś jest w temacie i poleci jakiś dobry niedrogi skrypt sklepu ( cena 2000-3000 zł). Funkcjonalności jakie mnie interesują to;

• autoryzacja dostępu chroniona hasłem,

• dowolne zarządzanie nowościami, promocjami, produktami polecanymi, zapowiedziami oraz opcją nasz hit - sprzedawca decyduje, które produkty można zakwalifikować do poszczególnych trybów oraz czy mają one być wyświetlane na stronie głównej,

• proste dodawanie i edycja produktów (brak ograniczenia ilości produktów),

• możliwość przypisania jednego produktu do wielu kategorii,

• możliwość duplikowania produktów wraz z atrybutami,

• proste dodawanie i edycja kategorii i pod kategorii (brak ograniczenia ilości kategorii),

• rozbudowane zarządzanie zamówieniami, możliwość edycji zamówień, dodawanie nowych zamówień z poziomu panelu administracyjnego, dodawanie nowych klientów,

• moduły obsługi wysyłkek z możliwością zróżnicowania cen za przesyłkę w zależności od wagi, jej wartości, wybranej przez klienta metody płatności lub kraju do którego przesyłka jest wysyłana,

• możliwość stosowania rabatów dla określonych grup klientów sklepu, producentów lub kategorii produktów,

• definiowanie wyglądu sklepu - szerokość, lokalizacja boxów informacyjnych, wyświetlanie kolumn, itp.

• dowolne dodawanie, usuwanie, modyfikacja oraz modyfikacja kolejności wyświetlania kategorii towarów lub produktów,

• możliwość szybkiej edycji i zmiany danych o produktach bez konieczności edycji każdego produktu po kolei,

• możliwość dołączania dowolnych opisów do kategorii towarów,

• możliwość dodawania dodatkowych pól do opisu produktów, np. wymiary, dane techniczne, itp.

• możliwość definiowania dodatkowych pól do produków w formie obrazków

• automatyczne generowanie miniaturek przy dodawaniu zdjęcia produktu (wystarczy dodać 1 zdjęcie do produktu),

• edytor WYSIWYG (wizualny),

• prosta i szybka edycja stron informacyjnych za pomocą edytora HTML,

• kilka wersji sposobu wyświetlania kategorii,

• opcje dostępności produktów (dowolnie definiowane),

• możliwość zdefiniowania cen producenta,

• raporty o klientach, produktach, itp.

• funkcje archiwizacji danych (kopia bezpieczeństwa bazy danych),

• możliwość zdefiniowania meta tagów dla każdego produktu i kategorii,

• używanie adresów przyjaznych dla wyszukiwarek,

• integracja z systemami płatności online: mTransfer, PayU, PayPal, DotPay, Przelewy24.pl, Transferuj.pl

• możliwość zdefiniowania ilości produktu w magazynie, kontrola stanów magazynowych produktów,

• wystawianie Faktur VAT,

• możliwość pobrania przez klienta faktury pro-forma zaraz po zakupie,

• możliwość podglądu oraz wydruku Faktury,

• drukowanie wz do produktu natomiast faktura w postaci elektronicznej na e-mail po okresie 10 dni od daty zakupu wysyłana automatycznie

• dane pojawiające się na fakturze są generowane automatycznie na podstawie danych wprowadzonych przez Administratora oraz Klienta podczas zakupu,

• wgląd w informacje o zarejestrowanych klientach sklepu,

• możliwość wysłania wiadomości do wszystkich tych, którzy wyrazili na to zgodę podczas rejestracji (newsletter),

• rozbudowane statystyki dla każdego miesiąca oddzielnie oraz roczne,

• bardzo łatwa i przyjemna możliwość edycji wyglądu sklepu,

• możliwość dopisania stron informacyjnych na potrzeby sklepu lub innych celów,

• automatyczne blokowanie towaru gdy zabraknie go w magazynie,

• możliwość ustawienia dodatkowych informacji dla danego towaru (klient może wybrać np. rozmiar, bądź kolor produktu),

• możliwość ustawienia produktów podobnych,

• możliwość zmiany wielkości wyświetlanych miniatur,

• możliwość wyłączenia sklepu (np. na okres modernizacji),

• moduł obniżek i rabatów,

• rozbudowany moduł banerów reklamowych,

• możliwość uzależnienia typu i kosztów wysyłki zamówienia od rodzaju wybranej płatności,

• system automatycznej korespondencji sklepu z klientami,

• powiadomienia zamówień na konto email,

• załączanie przez klientów uwag do zamówienia,

• interegracja z Allegro (możliwość wystawienia aukcji - bez ich obsługi po zakończeniu),

• wysyłanie maili w formacie HTML,

• wysłanie mailingu do osób które nie są klientami sklepu,

• obsługa reklamacji klientów,

• możliwość tworzenia ankiet,

• obsługa wysyłek Paczkomaty 24,

• integracja z Ceneo Zaufane Opinie (nie dotyczy modelu prowizyjnego rozliczeń),

• integracje z Opinieo Zaufane Opinie

• przyjazny i przejrzysty interfejs użytkownika,

• proste i zaawansowane wyszukiwanie produktów,

• widok kategorii oraz pod kategorii na stronie głównej sklepu w postaci kilku typów menu,

• prosty w obsłudze koszyk klienta,

• podgląd kosztów przesyłki bezpośrednio w koszyku bez konieczności logowania się,

• informacje na temat ostatnio dodanych produktów,

• informacje na temat polecanych przez sprzedawcę produktów,

• najbardziej poszukiwane produkty w sklepie (bestsellery),

• rejestrację nowego klienta,

• możliwość zakupu bez zakładania konta w sklepie,

• logowanie klienta, dzięki któremu może wówczas składać zamówienia, edytować swoje dane, zmienić swoje hasło dostępowe, mieć wgląd w swoje zamówienia, sprawdzać aktualny stan swojego zamówienia (przyjęte, w czasie realizacji, ukończone, anulowane),

• opcję odzyskiwania hasła w razie zagubienia,

• możliwość powiadamiania na mail swoich przyjaciół o produktach w sklepie,

• powiadamiania o wybranych produktach,

• animowany moduł promocji,

• animowany moduł nowości,

• wybór atrybutów / cech produktów podczas zamawiania produktów wraz z automatycznym przeliczaniem ceny w zależności od wybranego wyposażenia,

• stały podgląd zawartości koszyka,

• wersja sklepu w kilku językach

• możliwość zamieszczania wielu obrazków w opisach produktów,

• system publikacji newsów i artykułów,

• możliwość wysłania szybkiego zapytania w odniesieniu do konkretnego produktu,

• widok różnego typu cen produktów (nasza cena, cena),

• widok promocyjnych cen produktów,

• formatowany opis produktów,

• definiowanie ilości zamawianego towaru,

• możliwość kupna na osobę fizyczną,

• możliwość kupna na firmę (pola NIP),

• możliwość otrzymania faktury VAT,

• wybór sposobu dokumentu sprzedaży - faktura VAT lub paragon,

• wybór sposobu płatności,

• wybór sposobu przesyłki,

• powiadomienia na email o: założeniu konta w sklepie, edycji danych konta, zmiany hasła dla konta, zmiana statusu zamówienia,

• możliwość otrzymywania informacji od sklepu po ówczesnym wyrażeniu zgody chęci otrzymywania takich wiadomości (newsletter),

• licznik odwiedzin,

• widok poszczególnych kategorii oraz wszystkich produktów jednocześnie (katalog wszystkich produktów),

• ograniczenie ilości kupowanego towaru do jego ilości w magazynie,

• historia zakupów klientów,

• logowanie do sklepu poprzez email lub NICK,

• możliwość filtrowania produktów w listingu,

• możliwość dodania produktów do schowka (przechowali),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Trochę przesadziłeś z wklejaniem , trzeba było podać link do źródła.

2) Obydwa sklepy można o kant d. roztrzaskać. W dzisiejszych czasach jest coś takiego jak Prestashop który pod wieloma względami a przede wszystkim technicznymi bije te skrypty o epokę i jest dostępny za darmo. Wdrażasz do tego grafikę zlecając ją firmie oraz jeżeli potrzebujesz jakieś dodatkowe moduły i mieścisz się w tych 3.000 .

3) Niektóre z funkcjonalności na listingach są w ogóle niezależne od skryptu i jest to kwestia wykonania szablonu graficznego.

 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak to jest jak się poleca coś czego się nie zna. Wiesz przeglądając tak na szybko funkcje prersty i oscgold, to wychodzi, że to jednak presta jest lata świetlne za oscgoldem hehe. Ogolnie oscgold posiada wszystkie dunkcje jakie są dostępne w presta i wiele więcej, także te co gdzieś tam kiedyś może będą w presa shop jak:

Porównywanie produktów

Zaawansowane wyszukiwanie

Moduł FAQ

Recenzje klientów

Raporty

System zarządzania treścią (CMS)

Grupy klientów

Drukowanie etykiet wysyłki

Zakup jednym kliknięciem

Program lojalnościowy dla klientów

Program partnerski

Koszt przesyłki za jeden przedmiot

Odwiedzających online

Pobieranie katalogu do pliku PDF

Eksportowanie produktów do pliku .CSV

Nie mogłem się także doszukać w presta shop możliwości wysyłania biuletynów klientom, którzy wyrazili na to zgodę przy rejestracji w sklepiem, a to jest jedną z podstawowych rzeczy biorąc pod uwagę wybór skryptu. Co prawda można się bawić w jakieś ręczne eksporty maili do zewnętrznego oprogramowania czy tez zlecić komuś napisanie aplikacji, która to zrobi tylko po co ?

Sklep dla sportowców w którym znajdziesz Odżywki oraz suplementy diety dla sportowców, sprzęt siłowy i fitness oraz akcesoria do sportów walki i treningowe Hurt-Detal. Szybka wysyłka na terenie polski i za granicę.

Sklep producenta sprzętu siłowego, fitness oraz akcesoriów do sportów walki. Wysoka jakość, przystepne ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żartujesz ? Polecasz ludzi od sklepów którzy nawet nie dorobili się strony firmowej ?

fakt nie mają strony firmowej - właścicielem marki jest NetArch

ich system działa na kilkunastu sklepach, znam go od środka i jest moim zdaniem porównywalny z IAIShop a można na nim zrobić znacznie więcej

gdybym nie znał softu to nie polecałbym go innym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A więc dordzy koledzy. Cytuję pytanie jednego kolegi ( ksz4321 ) który również szuka silnika sklepu. Kisz4321 napisał tak;

Jako, że jestem bardzo zainteresowany zleceniem firmie(osobie) postawienia od podstaw sklepu Prestashop mam związane z tym pytanie.

Widziałem ludzi ogłaszających się na forum ( prestashop, goldenline, inne) oraz przedstawiających swoje portfolio.

I tutaj zaczyna się problem. Znaczna część pokazanych tutaj wdrożeń po prostu nie działa! Strony nie istnieją, a jak już istnieją to w stopce widnieje np KQS Store, lub CStore itd. Czyli wpierw sklep działał na Preście, a potem zleceniodawca i tak zrezygnował z Presty. Od razu mówię, że nie są to pojedyncze przypadki.

Jako, że jestem amatorem taka informacja jest dla mnie ważna. Po prostu nie znalazłem na forum odpowiedzi na moje pytanie, a swoje pieniądze chciałbym zainwestować w coś co naprawdę jest dobre i nie trzeba będzie po paru miesiącach uciekać do innych rozwiązań.

Ja kontaktowałem się ze sklepami postawionymi na oscGold i właściciele chwalą sobie sklepy. Nie spotkałem negatywnej opinii na temat pracy czy działania samego systemu. Poszedłem troszkę dalej i skontaktowałem się z firmą która zajmuje się pozycjonowaniem tego silnika oscGold i twierdzą że sam skrypt bardzo dobrze się optymalizuje pod wyszukiwarki i nie ma problemów z dopisaniem jakiś modułów i że żaden sklep się nie skarżył się na współpracę z firmą Kamelia Net. Na oscGold zrobią wszystko co chce, grafikę moduły jakie mi się wymarzą. Naczytałem się o skryptach i jak wiadomo każdy chwali swoje. I co wybrać ? Mało jest specjalistów od presty, natomiast jest dużo osób które potrafią zainstalować, skonfigurować, ale jak cos więcej trzeba zrobić to czarna magia, a sklep ma działać i zarabiać.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa z OscGoldem wygląda tak:

skrypt jest modyfikacją oscommerce i to w dodatku zakodowaną. W związku z tym nie usłyszysz tu dobrego słowa o tym skrypcie, bo Sełowiec chce mieć wgląd w kod, żeby w sposób prosty go modyfikować. Nadto wdrożenie swojej grafiki nie jest proste, w zasadzie trzeba powiedzieć wprost jest upierdliwie skomplikowane. Ogólnie skrypty oparte na oscommerce są uważane za przestarzałe.

Druga strona medalu:

mam cztery sklepy oparte o ten skrypt (+ 3 które są zapleczami). Po postawieniu pierwszego i drugiego chciałem postawić coś na preście, ale po uważnym przyjrzeniu się tematowi mi przeszło. Dlaczego? Proste: brak porządnego wsparcia za przyzwoite pieniądze. Na współpracę z autorem OSCGold nie narzekam, na każdy problem mam odpowiedź w ciągu paru godzin, czasem jak zapomnę uiścić abonament za opiekę techniczną, autor odpowiada na pytanie i nieśmiało przypomina, że nalezy zapłacić za wsparcie. Kiedy potrzebowałem modyfikacji, nie było problemu - za opłatą autor zrobił mi tą modyfikację.

Co jest dla mnie bardzo istotne: skrypt kupujesz bez limitowania instalacji (przynajmniej tak było, jak ja go kupowałem).

Jak dla mnie współpraca bez zarzutu. Dla mnie najważniejsze jest to, że jest autor skryptu, jest się do kogo zwrócić w razie problemów i te problemy są rozwiązywane. A że trzeba za to zapłacić - no cóż, każdy musi mieć czym posmarować bułkę.

Więc jeśli chcesz mieć coś gotowego, typu: instalujesz i jedziesz to ja ze swej strony polecam ten skrypt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności