Skocz do zawartości

Kradzież treści ze stron - czy macie doświadczenie z egzekwowaniem prawa ?


bieluch

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o wysokości takiego odszkodowania?

bzdura

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Nie chciałem już się z tym ciągać po sądach ale dzisiaj rozmawiałem z jedna prawniczką, która powiedziała mi, że odszkodowania mogą sięgać nawet do 200 000 zł. Trochę mnie zaskoczyła wysokość tej kwoty. Prawniczka ta nie specjalizuje się w prawie autorskim więc nie wiem czy ma odpowiednia widzę na ten temat.

W czym problem, najlepiej sprawdzić. Podpisz z nią umowę na ten jeden przypadek, ustalcie jej prowizję i jak ściągnie cokolwiek będziesz do przodu. Jeden warunek- rozliczasz się z nią tylko z prowizji i wtedy jak kasa będzie na Twoim koncie.

Jak znam życie prędko się z tego wycofa :)

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedziała mi, że odszkodowania mogą sięgać nawet do 200 000 zł. Trochę mnie zaskoczyła wysokość tej kwoty. Prawniczka ta nie specjalizuje się w prawie autorskim

kretynka...

tyle w Polsce nie dostaje się nawet za omyłkowo obciętą nogę.

Jak debil ma młotek to wszystkie problemy wyglądają jak gwoździe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawnicy hehe Powodzenia w ściąganiu tych tysięcy złotych od osoby której nie stać na własne teksty za pare złoty :)

To nie jest kwestia tego czy kogoś stać na to czy nie, bo to zwykłe lenistwo. Tekstów ze stron najczęściej nie pobiera się ręcznie .

Jeśli z doświadczenia, to możesz przedstawić w skrócie jakiegoś przykładowego case'a z kwotami?

Zdjęcie do kalendarza - fotograf średnio brał 1500 za fotkę - kancelaria wysłała pismo - po 3ch dniach przelew 4K na konto.

Warunek jest taki, że trzeba udowodnić ile średnio na jednym "dziele" zarabiasz a trzykrotność odszkodowania występuje w przypadku zawinionego naruszenia praw autorskich.

Tutaj się zaczynają schody, bo jak udowodnisz ile zarabiasz na tekstach skopiowanych z twojej strony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności