Skocz do zawartości

Obsługa sieci komputerowej - Wycena usługi


wolny

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
nawet na staż za darmo można sobie wziąść pracownika i płaci za niego Urząd Pracy.

Dlaczego jest tu taki człowiek który mówi że będzie tam robił i nie wie ile wziąść (Co rozumiem pierwsza robota itp) a nie ma tego stażysty...

Jakby był stażysta to by go wziął ale chce wziąć autora wątku.

Cała dywagacja o wynagrodzeniu nie ma sensu bo właściciel tej firmy sam najlepiej wie ile jest w stanie zapłacić za taką robotę i co dokładnie oczekuje za te pieniądze.

Jak wie to dlaczego autor wątku pyta się ile ma sobie policzyć?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo za 1/1000 samochodu ;), wiadomo że rzecz czy usługa jest warta tyle ile ktoś jest wstanie za nią zapłacić

lecz dzięki Waszym postom mam przynajmniej jakąś wiedzę na temat cen

podejrzewam, że co tydzień będziesz Winde instalował ;)

tu się mylisz,

ja nie z tych co jak z komputerem coś nie halo to format

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że wielkość miasta tu nie ma znaczenia 50 zł to chyba nie jest dużo za godzine przy 17 komputerach:) mi za 20 zł by się nie chciało iść i dobrze bo nie muszę za tyle robić.

Wykonuję instalacje elektryczne oraz alarmowe więcej info na PW

Sprzedam domeny link do aukcji Klik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30-100PLN /h. "Speców" od 5-10 PLN/h nie słuchaj. Albo mają 9 lat albo na głowę upadli. Gość z polibudy zawali studia przez pracę za 20 złotych tygodniowo? :puknijsie:

O dobrych pracowników bardzo trudno. Już nie mówiąc o specjalistach. U mnie cały czas szukają. Ale specjalistów którzy coś umieją a nie magików złotych-rączek. Być może dla niektórych sytuacja wygląda tak, że pracują w IT na zleceniach za 10PLN/h. Ale to nie dlatego, że na rynku jest tysiąc pięćset sto dziewięćset specjalistów, tylko dlatego, że tyle są warte umiejętności które są w stanie zaoferować.

@Vulcanor: ogólnie to jest jedna zasada, że z pracodawcami gadającymi jak ty (bez urazy) nie należy rozmawiać i niech sobie biorą tych bezrobotnych albo dzieciaki na staże ;) Zapomniałeś o wszystkich 45-latkach po unijnym kursie obsługi komputera. Tak, wiem oni wszyscy pracują za darmo ku uciesze pracodawcy. W sumie najlepiej powiedz pracownikowi, że to on ma płacić 100 PLN dziennie bo to nie praca ale "samodzielne szkolenie"... pracowników na pęczki, po co się ograniczać? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest coś takiego jak centralna administracja i siedząc przy jednej maszynie ogarniamy kilkadziesiąt/setki innych

Wiem że jest ale weź uwagę ilość komputerów a nie jak on to będzie obsługiwał jak by miał 100 komputerów to też miał by je robić po 20 zł?

Za rok będziecie robić za 10 zł tyle co babka w kiosku:)

Sławek22 dobrze pisze:

30-100PLN /h. "Speców" od 5-10 PLN/h nie słuchaj. Albo mają 9 lat albo na głowę upadli. Gość z polibudy zawali studia przez pracę za 20 złotych tygodniowo? puknijsie.gif

O dobrych pracowników bardzo trudno. Już nie mówiąc o specjalistach. U mnie cały czas szukają. Ale specjalistów którzy coś umieją a nie magików złotych-rączek. Być może dla niektórych sytuacja wygląda tak, że pracują w IT na zleceniach za 10PLN/h. Ale to nie dlatego, że na rynku jest tysiąc pięćset sto dziewięćset specjalistów, tylko dlatego, że tyle są warte umiejętności które są w stanie zaoferować.

@Vulcanor: ogólnie to jest jedna zasada, że z pracodawcami gadającymi jak ty (bez urazy) nie należy rozmawiać i niech sobie biorą tych bezrobotnych albo dzieciaki na staże wink.gif Zapomniałeś o wszystkich 45-latkach po unijnym kursie obsługi komputera. Tak, wiem oni wszyscy pracują za darmo ku uciesze pracodawcy. W sumie najlepiej powiedz pracownikowi, że to on ma płacić 100 PLN dziennie bo to nie praca ale "samodzielne szkolenie"... pracowników na pęczki, po co się ograniczać

Wykonuję instalacje elektryczne oraz alarmowe więcej info na PW

Sprzedam domeny link do aukcji Klik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miasto 300 tys. Śląsk - godzina pracy certyfikowanego serwisanta 80zł netto. Certyfikowany spec od Microsoftu, 120zł netto. Ceny z przed 2 lat.

Jeżeli Twoja praca wiązałaby się z prostymi pracami konserwacyjnymi + okazyjny reinstall windows, zero serwerów, baz danych, jakiegoś programowania - to 30zł/40zł netto od godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ciekawi mnie ten temat. Napisz jaką cenę za usługę ustaliłeś z pracodawcą.

przy 17 komputerach

Jest coś takiego jak centralna administracja i siedząc przy jednej maszynie ogarniamy kilkadziesiąt/setki innych :D

Można i tak ale nie uniknie się wizyt w firmie np. podłączyć coś, przeciągnąć kabel, wyjaśnić.

forum zdrowotne - dodaj ogłoszenie za darmo!

naprawiasz elektronikę? - dodaj ogłoszenie za darmo!

masz kwiaciarnię? - dodaj ogłoszenie za darmo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można zdalnie chociażby przez TeamViever (oczywiście komercyjny), backup namów na zakup serwera NAS np tego:

https://www.net-s.pl/index.php?id=3&c=1...-USB-20&w=s

Przychodzisz robisz kopie jednym kliknięciem, a cena...

Ja bym to dał tak

Umowa okresowa 3 miesiące (autoodnawianie co 3 miesiące jeżeli nie będzie wypowiedzenia podobnie jak w orange :)) - minimum 500zł netto

Umowa godzinowa - 45zł netto za każdą rozpoczętą godzinę z zaznaczeniem że minimalna faktura to 180zł netto

Czas nieokreślony 650zł netto okres wypowiedzenia 3 miesiące

Jeżeli za mało to policzmy dalej - prowizje ze znajomymi sklepami komputerowymi (Mi od jednego pakietu biurowego sklep odpala 50zł). Jak będę dobrze pracował to zleci mi poprawki na stronie 59zł netto za każdą rozpoczętą godzinę, potem zleci mi pozycjonowanie itd.

Tylko ważne zaopatrz się w jakiś program do zarządzania czasem w firmie (zewnętrzny online), bo klienci często mają wątpliwości czy aby napewno płacą za taką jak trzeba liczbe godzin (i pamiętaj 2 godziny 1 sekunda - kasujesz za 2 godziny)

W umowie koniecznie musi być zawarte sformułowanie, że części, oprogramowanie i inne takie pokrywa się osobno, a ty odpowiadasz za wybór wykonawcy/sprzedawcy bo kiedyś miałem minę, że nie miałem tego w umowie i klient wymyślił sobie, że w cenie ja mu gwarantuje części zamienne i to nie jest odosobniony przypadek i wszystko na piśmie nawet jak coś zrobisz za 2zł i klauzula o to, że nie odpowiadasz za dane na komputerach etc.

Jakub Jaworowicz

Zobacz mój Blog o WordPress i Marketingu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ciekawi mnie ten temat. Napisz jaką cenę za usługę ustaliłeś z pracodawcą.
przy 17 komputerach

Jest coś takiego jak centralna administracja i siedząc przy jednej maszynie ogarniamy kilkadziesiąt/setki innych :D

Można i tak ale nie uniknie się wizyt w firmie np. podłączyć coś, przeciągnąć kabel, wyjaśnić.

Mało tego. Są tacy klienci, którzy wręcz wymagają Twojej obecności (ot tak), mimo iż dałoby się sprawę załatwić via - chociażby - pulpit zdalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy masz przyjść popierdzieć sprężonym powietrzem po wentylatorkach, czy zajmować się serwisem 'wszystkiego' łącznie z helpdeskiem na oprogramowanie firm trzecich poinstalowane na stanowiskach i nie daj Bóg jakimś jeszcze serwerze... tego za 30-90 zł/h bym się bał, bo jak coś sknocisz, czy coś samo padnie to będziesz miał stres i może się to skończyć siedzeniem po godzinach bez kasy.

...A za pierdzenie sprężonym powietrzem i wymianę spalonych kart sam brałem po 50zł/h w 2000-2003 roku w 'obrębie miasta'...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności