Skocz do zawartości

Oszukany - Ku przestrodze innych


malutkiandroidek

Rekomendowane odpowiedzi

Do 250 zl to nie oszustwo tylko wykroczenie.Dobry pomysł z pozwem zbiorowym. Niestety za tego typu sprawy prokuratorzy nie maja bonusów jak jak np. złapanie małolata z 1g trawki to juz sprawa karna premiowana. Spróbuj to nagłośnić jak ci sie uda to masz szanse że się tym zajmą. Jeśli gość jest bezrobotny i wymeldowany z miejsca pobytu to nawet nie inwestuj w prawników, pomyśl o innym rozwiazaniu. Znasz wiek tego gościa bo to też ważne? sprawa np. dojdzie do finalu po 3latach typ powie ze dorósł zmienił sie ale nie ma z czego zaplacic i że zasłużył na kare i prosi o areszt pewnie z 14dni dostanie. Zapewne wziołeś dużo tańszą oferte od konkurencji a typ prosi tylko o zaliczke mniejsza zawsze niż 250zł. Skoro była umowa i wplata na konto to teoretycznie sprawa jest jasna ,teraz poznasz nasz wymiar sprawiedliwości he. A jeśli konto należało do kogoś innego to możesz go znalesc i mu zagrozic prawnikami raczej sypnie kumpla.Generalnie źycze powodzenia.

IRAN nie wypisuj bzur ! Myslisz ze ktos zakładał konto na slupa ? Telefon ma aktywny wiec zaden problem go znalezc a zalozyl konto na Siebie. Gdzie musi mieszkac zapewne z rodzicami bo jest taki cwany ze sie nie odzywam zappewniam Cie ze prokurator sie tym zajmie bo juz mielismy podobna sprawe.

I jesli nie znasz prawa to nie wypisuj bzdur bo ludziom ktorzy zostali oszukani gadasz glupoty.

250 zł jest tylko i wylacznie w przypadku kradzieży np. w sklepie to jest wykroceznie a nie przy oszustwie lub wyłudzeniu poczytaj na forum prawniczych ale nie wprowadzaj ludzi w blad.

Art. 286. § 1. Kto,

w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do

niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą

wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do

należytego pojmowania przedsiębranego działania,

podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto żąda korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy.

§ 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 4. Jeżeli czyn określony w § 1-3 popełniono na szkodę osoby najbliższej, ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.

KWOTA PRZY OSZUSTWIE NIE MA ZNACZENIA jest ona ściagana z urzedu jako przestepstwo a nie wykroczenie. Jest wielu osob na forumprawne.org ktore dostaly WYROKI za 50 -60 zl a nawet za 10 zl doladowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem jedynym właścicielem forum hhstyle.pl - Pan Rafał wykonywał dla nas drobne poprawki, których nie dokończył zresztą po otrzymaniu przelewu. Nie wiem co Panu oferował i czemu nazwał się właścicielem mojego seriwsu. Proszę mnie nie pomawiać w tym temacie i nie utożsamiać z nim - czekam na meilowe wyjaśnienie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko przy kradzieży masz racje,jednak reszte podtrzymuje. Ciekawe jak sciagniesz od goscia kase jeśli jest pełnoletni i wymeldowany? skoro tak sprawnie działaja to czemu jest wiecej oszustw? sprawy o pobicia wymuszenia stoją,sady sa zapchane. a za takie sprawy nie ma profitow i słabo wyglądają w statystykach. Ja to bym sie martwil o te pomawianie,jeśli gosc nie ma nic wspólnego z tym forum to złamałeś prawo.skoro mieszka z rodzicami i masz aktywny numer to prawdopodobnie jeden telefon z policji by załatwił sprawe.

Reklama w internecie - baza firm - katalog firm + seomaster script

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawe z adminem hhstyle juz wyjasnione.

Ja nie wiem o czym ty mowisz chcesz mnie przekonac ze nie warto tego zgłaszac ? Spraw takich jest coraz wiecej i zapewniam Cie ze doprowadze sprawe do konca wraz z prokuratorem jako oskarżyciel posiłkowy :) Czy ty uwazasz ze taki czlowiek nigdy nie bedzie pracowal ? Moze wziac nawet bez rozprawy obiaziwazek napraiwenia szkody + grzywne przejmie komornik a bedzie go sciagal do konca zycia wkoncu bedzie mial z czego nie wezmie nic na raty nawet telefonu na abonament. Jak widzisz nie kazdemu sie chce ale ja juz mam 4 osoby i zapewnima Cie ze mu nie odpuszcze.

A jesli mieszka z rodzicami to sprawa lada dzien sie wyjasni :D

P.S Wiesz jak sie konczy wiekszosc spraw ? Takie cwaniaczki mysla ze podaja nieprawdziwe dane a kasa sie ksieguje u nich i Sobie zyja 2-3 miesiace bank ujawnia tajemnice bankowa i w placzu bedzie dzownil do kazdego aby wycofali sciganie ze dostanie wyrok i 10 razy tyle grzywny ile ukradl.

I jeszcze jedno jak sie zbierze sporo spraw i dalej bedzie wystawial ogloszenia to jak tylko namierza skad wystawia ogloszenia a jego IP mam wszystkie lacznie z gg to jeszcze istnieje cos takiego jak tymczasowy areszt zeby odizolowac takich osobnikow od spoleczenstwa zeby nie popelnili znowu tego samego czynu, ale zapewniam ze jak tylko policja zakupa bedzie taki potulny jak baranek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie absolutnie cie nie odwodze od ścigania,ba gratuluje wytrwałości i w pełni popieram dzisiejsze małolaty są za cwane. zwracam tylko uwagę że nasz wymiar sprawiedliwosci to tragedia i dramat i wiecej nerwów i kasy sie traci,a potem sąd orzeka smieszne kary zwlaszcza dla małoletnich. Co do konta i lewego dowodu to dzis tak łatwe jak kupno bułki,i tym bardziej sie chwali determinacje takich ludzi jak ty.

Reklama w internecie - baza firm - katalog firm + seomaster script

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności