Skocz do zawartości

Fotografia - tworzenie prywatnej galerii dla klientów


Darq

Rekomendowane odpowiedzi

Mion troche mało tych punktów ;)

Ja to widze tak

1) funkcja administracyjna która umożliwi zakładanie kont userą

1a) funkcja która umożliwi zakładanie subkont dla znajmych, rodziców, teściów - każdy wybierze sobie dla siebie inne zdjecia

2) funkcje dodawania zdjęć przez administratora serwisu

2a) funkcja kojarzenia danej galerii z danym kontem usera - jedna galeria to mało (sesja ślubna, sesja z wesela, sesja w plenerze itp)

3) funkcja logowania userów;

4) funkcja wyboru i zamawiania zdjęć

4a) funkcja wyboru albumu dla zdjęć, wyboru formy nośnika dla plików (CD, pendrive, itp)

5) funkcja do obsługi i realizacji zamowienia (rożni klienci i różne sesje zdjęciwe z jednego wesela - kazdy wybiera co inego) trzeba nad tym jakoś zapanować

6) integracja płatności on-line (jeżeli mają możliwość wyboru i zamówienia to rownież płatność)

Ale to przecież tylko taka prosta galeria. Jednym widocznym i mało skomplikowanym elementem jest tylko taki mały ptaszek przy kazdym zdjęciu z opcją wyboru ;)

edit

Jeżeli o koszty chodzi to ten mały niepozorny ptaszek może zwielokrotnić cenę projektu o jakieś x5

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym "Generalnie chodzi tylko o to, żeby dana para miała swoje hasło i konto, na którym oni oraz ich znajomi mogliby oglądać swoje zdjęcia - to jest główna funkcja."

Wiec musi być zaimplementowana:

1) funkcja administracyjna która umożliwi zakładanie kont userą;

2) funkcje dodawania zdjęć przez administratora serwisu z pewnością fotografa;

3) funkcja logowania userów lub jakiś mechanizm dostępowy do określonych zasobów;

4) nie wykluczone są też komentarze do zdjęć zostawione przez odwiedzających;

Czyli funkcje CMS'a

wiec kto tu czego nie odróżnia :)

EOT_

1) każdy framework ma gotowce, a nawet wiele do wyboru, godzina pracy

2) upload form dla zdjęć, upload form dla zipów + skanowanie katalogu by można było ftpem wgrywać - nie takie straszne

3) jak punkt 1

4) Faktycznie problem. Model komentarzy + templatka list + add + opcjonalnie on-ajaxowy-success wyświetlić podziękowanie.

Ja też lubię czasem popodwyższać ceny, ale przesadzasz.

Obstawiałbym 1000 - 3500zł.

Ten 1000 to student/zlecenia.przez.net ;)

Rozrzut spowodowany tym, że bazując na doświadczeniach najpierw chciałbym spisać konkretną specyfikację, bo czasem klientom zmienia się "taki mały pstryczek" w "to tu będzie moduł obsługi księgowości i kadr" ;)

Już widzę jak firma która ma normalne biuro na mieście robi to za 3.500....................................................

Stawki z roku 2002

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już widzę jak firma która ma normalne biuro na mieście robi to za 3.500....................................................

Stawki z roku 2002

Gdzie napisałem, że firma w biurem w centrum?

Może być mniejsza firma, może być freelancer z doświadczeniem.

Można zatrudnić topową firmę, lub po prostu firmę z biurem 100m2 w centrum Wwy, ale ok - wtedy zmień górną granicę 3500 na 15000 albo 20000 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darq - masz do wyboru:

1) Korzystanie z gotowych pluginów etc.

Za:

- prawdopodobnie tanio

- prawdopodobnie dobrze jeżeli dane pluginy wpasują się w sam raz w oczekiwania

Przeciw:

- przestaje być tanio jak trzeba coś zmodyfikować albo przetłumaczyć, jak modyfikacji jest dużo to może się okazać że wychodzi drożej niż pkt 2

2) System na zamówienie:

Za:

- masz zrobione wszystko tak jak sobie tego życzysz

Przeciw:

- drożej niż pkt 1)

- znalezienie dobrej firmy/osoby która jednocześnie nie jest horrendalnie droga to często niełatwa sprawa

Ja kiedyś zrobiłem bardzo podobny system dla klienta z USA, ale bez płatności online:

- panel adm. do rejestracji klientów i zarządzania galeriami/zdjęciami

- panel od strony klienta: możliwość zalogowania, wyboru galerii i oglądania zdjęć (każdy klient może mieć wiele różnych galerii)

Na dzisiejsze wyszło ok. 2000 zł.

To przykład, nie żadna oferta - bo i tak mam czas zajęty na najbliższe pół roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności