Skocz do zawartości

Bezczelność nie zna granic


wojtekk

Rekomendowane odpowiedzi

Ale czy wolnym rynkiem jest: Kupuję sobie w sklepie coś, stoję przy kasie. Podchodzi jakis pryszcz z miodem w uszach z konkurencyjnego sklepu i mówi, że za taki "koszyk" u niego zapłacę 50%? Ja mam mieszane uczucia. No ale kto komu zabroni, nie? Wolny rynek :)

Nie o tym mowa

Mowa jest o tym:

Kupuiłeś nową lodówkę w sklepie. Działa jak normalna lodówka, producent zapwnił gwarancję i serwis na 5 lat, wszystko jest OK. W pewnym momencie przychodzi jakis pryszcz z miodem w uszach z konkurencyjnej firmy i mówi: ta lodówka nie spełnia tego i tamtego, lodówka posiada słaby potencjał czegoś tam. I snuje tego typu brednie nie zrozumiałe dla właściciela lodówki, przekonując że to on musi zająć się twoją lodówką. Zmusza cię do zerwania plomby gwarancyjnej - tracisz gwarancję producenta, po czym pryszcz siada na lodówce i kazuje sobie płacić za każdy miesiąc działania lodówki. Lodówka działa jak działała. A jak się zepsuje?

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Tu juz kilka wątków poruszono. :)

1) ktoś ma uslugę, z której jest zadowolony, a konkurencja proponuje mu te same efekty za 50% i faktycznie sie wywiązuje

2) ktoś ma usługę, z której jest zadowolony, a konkurencja proponuje mu te same efekty za 50% i przez jakis czas jedzie na pracy pierwszej firmy

3) ktoś ma usługę, z której jest zadowolony, a konkurencja wciska kity, jak to firma pierwsza robi źle to i tamto

4) może i coś więcej już straciłem rozeznanie

a wszystko jest ok, bo to wolny rynek :]

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nareszcie ktoś mądrzejszy ode mnie :)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie sądzicie, że brak etyki w działaniach biznesowych powoduje w makroskali kryzysy w gospodarce światowej?

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Etyka-w-bi...ca-2246589.html

Bogusław Senator, firma Poczta Kwiatowa INC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie sądzicie, że brak etyki w działaniach biznesowych powoduje w makroskali kryzysy w gospodarce światowej?

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Etyka-w-bi...ca-2246589.html

Sorki chłopie ale poruszasz temat nieprzyswajalny i abstrakcyjny dla większości .... :)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beerbant - etyka w zakładzie oczyszczania miasta albo na budowie to w PL rzeczywiście temat abstrakcyjny. Jednak w firmach zatrudniających specjalistów których trudno zastąpić, czy też oferujących pewne usługi i produkty "wyższego rzędu" to już nawet w naszym kraju etyka gra rolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak w firmach zatrudniających specjalistów których trudno zastąpić, czy też oferujących pewne usługi i produkty "wyższego rzędu" to już nawet w naszym kraju etyka gra rolę.

Hmmm jesteś tego pewien po przeczytaniu tego wątku ??

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem w pewnej dosyć sporej firmie, gdzie zamawialiśmy duże ilości niektórych produktów. Co jakiś czas dostawaliśmy oferty od konkurencji na dostawę tychże produktów. W większości przypadków firma nie zmieniała dostawców, ponieważ była zadowolona z dotychczasowej współpracy.

Ale czasami, kiedy dotychczasowy dostawca nawalał dochodziło do zmian i wtedy zazwyczaj dzwoniło się do firm, które wcześniej przesyłały swoje oferty.

Czy one postąpiły nieetycznie?

Jeśli tak to jak mają się rozwijać? Liczyć, że klient sam do nich przyjdzie?

Klient to istota myśląca - potrafi zazwyczaj ocenić dostawcę usług (od tego są referencje i inne metody).

Profesjonalne katalogowanie stron + baza precli i katalogów. Polecam Katalog PR4

A ten Miejski katalog stron jest inny niż wszystkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewny, że w niektórych firmach etyka gra rolę - nie ryzykowałbym, że we wszystkich firmach wszyscy mają to w pupie. Po za tym to temat złożony - nie wymienię nazwy, ale np. jedna z globalnych sieci fastfood obecna także w Polsce może być dość etyczna wobec pracowników, przestrzegać prawa, etc. Jednak z drugiej strony oferuje produkty (np mięso) które zbyt zdrowe nie jest i źródłem mięsa są ubojnie gdzie żadnej etyki nie ma a wręcz sadystycznie męczy się zwierzęta i oni o tym wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręce opadają jak się czyta ... Tych co czytać nie potrafią .... (bez urazy Probity) - podajesz przykład z czapy nie odzwierciedlający specyfikacji usługi SEO w której dużo pracy wkłada się na początku i efekty można sprawdzić (na dodatek jest umowa o stałej współpracy) a tym bardziej może to sprawdzić firma ... konkurencyjna ...

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działanie etyczne, względem konkurencji i klientów, warto stosować w każdej branży. I potwierdzam, że korzystnie to wpływa na współpracowników. Sprawdzone od wielu lat :)

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może byśmy jednak zawęzili problem do etyki wobec konkurencji - będzie łatwiej (bo żaden z nas nie jest etyczny wykonując nie w pełni zgodny z etyką zawód :) )

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie nie chodzi o to że ktoś próbuje komuś podebrać klienta, bo to normalna sprawa w gospodarce rynkowej.

Problem polega na tym że firmy chcą pozyskiwać klientów niejednokrotnie wprowadzając ich w błąd. To jedna sprawa.

A druga to taka że wykonanie usługi bywa na bardzo niskim poziomie przez co klient traci.

Zajmuję się optymalizację oraz pozycjonowaniem stron internetowych, wystawiam F.Vat. Proszę śmiało pisać, dzwonić, chętnie odpowiem na wszelkie pytania, wycenię frazy, doradzę.

https://websy.pl/ kontakt@websy.pl, tel: 697715522, NIP: 716-254-81-05, REGON: 060330653

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój argument jest podobny do czegoś takiego - dostałeś w łeb gazrurką w bramie , idziesz na policję a dyżurny Ci mówi - "mógł Pan mieć na głowie hełm" ...

Umowę podpisują zazwyczaj 2 dorosłe osoby i to one decydują na jakich zasadach przebiega ich współpraca.Jak zdecydujesz że musi trwać minimum rok , a klient się na to zgodzi to może i 10000 ofert na minute dostawać , a Twoje interesy są niezagrożone.Kiedy i w jakich okolicznościach można ją wypowiedzieć itp. Jeśli gościu który podprowadził Ci klienta okazał się gorszy, prawdopodobnie na tym zyskasz , a on straci inwestując w pseudozapleczówki.Branża również zyska.Odpowiedz sobie na pytanie jak bardzo zyskałeś na takich przypadkach ? A specyfika seo ? To raczej dotyczy już w pełni "wychowanego" klienta (jestem prawie pewien że wiesz ocb). Sorry, ale prościej nie umiem. Wygląda na to że nie masz kompetencji żeby wypowiadać się o moim logicznym myśleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności