Skocz do zawartości

Bezczelność nie zna granic


wojtekk

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko cwaniactwem i nie uszanowaniem czyjejś pracy/osiągnięć ?
Więc klient do "końca życia" ma się trzymać firmy która zaczęła go pozycjonować?

Wybrałem dostawcę internetu. Ten doprowadził do mojego domu kabel i okablował mi cały dom (gniazdko w każdym pomieszczeniu). Ja w zamian mam mu płacić miesięcznie jakąś kwotę za dostęp do internetu.

Po kilku miesiącach przychodzi jego konkurencja i oferuje mi internet z takimi samymi parametrami lub podobnymi, ale o połowę tańszy?

Co powinienem zrobić?

Nie znam się na pozycjonowaniu, ja tu tylko zużywam transfer i miejsce w sql.

Roman Kluska ujawnia: nadchodzi INFLACYJNY ARMAGEDON!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Ja dla odmiany też dostałem ciekawego maila od klienta:
Szanowny Panie,

Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować za dotychczasową współpracę. Reklama poprzez pozycjonowanie okazała się skuteczna i pomogła trafić do wielu klientów.

Jednak w związku z dużą ilością zapytań, których nie jesteśmy w stanie obsłużyć chcielibyśmy z dniem 31.03.2012 zakończyć naszą współpracę.

Pomimo umowy na TOP10 byli na większość haseł na 1 pozycji i to było powodem do zakończenia współpracy :/ A może to tylko pretekst i dostali podobnego maila z cenami -50%, kto wie...?

ja celowo moją stronę czasem puszczam troche w dół, bo jak jestem na top 2 (jakos na 1 nigdy nie moge wskoczyc) to mloda sie drze ze jej skrzynke zasypuja i sie nie wyrabia... dlatego top 4-6 jest najlepsze :)

Ekologiczne torby papierowe z nadrukiem. Wysoka jakość! Chyba, że wolicie torby w Gdańsku ...
Siemianice to taka mała słoneczna miejscowość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko cwaniactwem i nie uszanowaniem czyjejś pracy/osiągnięć ?
Więc klient do "końca życia" ma się trzymać firmy która zaczęła go pozycjonować?

Wybrałem dostawcę internetu. Ten doprowadził do mojego domu kabel i okablował mi cały dom (gniazdko w każdym pomieszczeniu). Ja w zamian mam mu płacić miesięcznie jakąś kwotę za dostęp do internetu.

Po kilku miesiącach przychodzi jego konkurencja i oferuje mi internet z takimi samymi parametrami lub podobnymi, ale o połowę tańszy?

Co powinienem zrobić?

Możesz sobie robić co chcesz , dyskusja nie jest o Tobie tylko o firmach ...

PS

rozumiem, że kable Ci zrywają ? Czy za nie płacisz dodatkowo jak wypowiesz umowę przed czasem ? :)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kable Ci zrywają ? Czy za nie płacisz dodatkowo jak wypowiesz umowę przed czasem ?
umowa nie ma nic do rzeczy bo nie dyskutujemy jak już wspomniałem o zabezpieczaniu się przed konkurencją świadczącą takie same usługi
Możesz sobie robić co chcesz , dyskusja nie jest o Tobie tylko o firmach ...
Z tej dyskusji ma wynikać, że nie powinienem mieć tej niższej oferty. Jako klient nie mogę się zgodzić na takie "praktyki". :)

Nie znam się na pozycjonowaniu, ja tu tylko zużywam transfer i miejsce w sql.

Roman Kluska ujawnia: nadchodzi INFLACYJNY ARMAGEDON!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc klient do "końca życia" ma się trzymać firmy która zaczęła go pozycjonować?

Wybrałem dostawcę internetu. Ten doprowadził do mojego domu kabel i okablował mi cały dom (gniazdko w każdym pomieszczeniu). Ja w zamian mam mu płacić miesięcznie jakąś kwotę za dostęp do internetu.

Po kilku miesiącach przychodzi jego konkurencja i oferuje mi internet z takimi samymi parametrami lub podobnymi, ale o połowę tańszy?

Co powinienem zrobić?

Wypruj kable z domu i z ziemi, oddaj temu pierwszemu i bierz drugiego tańszego tańszego. Tylko potem nie stękaj. :)

Eksperyment Discover.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewien, że w biznesie jest miejsce na etykę. Można szybko i na raz, można i mniejszą łyżką do emerytury. Uprawiam zawód, gdzie reputacja jest najważniejsza a można ją stracić w jeden dzień.

Jedną z moich stron pozycjonuje firma SEO, zresztą głównie z SWL. Ciągle zastanawiam się nad wypowiedzeniem ale koszty niewielkie i strona w większosci fraz TOP1 od dwóch lat. Mało tego sam buduję linki do tej strony, cuż płacę podwójnie, ale się nie uzależniam.

Wcale nie bulwersują mnie propozycje jak w temacie. Ja nie rozważam zmiany ale cena to element rynkowy.

Ostatnio na PiO jest kilka pomysłów tworzenia Cechów, stowarzyszeń SEO itd. itp. regulaminów, zbioru dobrych praktyk.

@Beerbant z całym szacunkiem ale naprawdę tak Ci zależy na klientach. Myślę tu oczywiście nie o $. Mam na myśli ich serwisy, jeżeli tak to jesteś wielkim romantykiem.

Oczywiste jest dla mnie, że większość klientów, nie ma żadnej wiedzy o budowaniu, optymalizacji stron i ich pozycjonowaniu. Ale poważne firmy nie zawierają umów na kilka miesięcy. Jeżeli skuszą się na nową współpracę to mają ruletkę. Mogą wygrać, mogą wypaść z sieci. Tak nie zagra żadna firma, która ma stabilną dobrą pozycję. A małe firmy które płacą niewiele i tak mogą paść, więc pewnie ruch w takich kontraktach jest spory.

https://leczyc.pl - Oferta stacjonarnego leczenia alkoholizmu Warszawa
psychiatra Warszawa - https://psychiatra-gabinet.pl
Interesuje Cię problematyka zależności odwiedź https://medox.org.pl znajdziesz odpowiedź jak leczyć uzależnienia, tu nie leczą pedagodzy i księża tylko lekarze  i psycholodzy z uprawnieniami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądźmy szczerzy - na etykę w biznesie nie ma co liczyć, to raczej abstrakcja, szczególnie w naszym kraju. Moim zdaniem jednak żadna dobra firma mająca grupę swoich stałych zadowolonych klientów nie szuka nowych wykorzystując telemarketing próbując przechwycić wypozycjonowanego klienta. Raczej ten kanał sugeruje, że firma praktykuje masowe działanie + może pozorna płatność za efekty (dla klienta wspaniale brzmi) w praktyce to co zostanie z pracy pierwszej firmy to zostanie, a resztę srał pies, bo nowa firma nic nie zamierza robić, a jak klient nie płaci za frazy, które spadły to nie może mieć pretensji. Mi to wygląda na przemyślaną strategię masowego przechwytywania klienta, gdzie firma robi to na dużą skale i na tym się koncentruje, a pozycjonowaniem się raczej mniej zajmuje, z każdego pozyskanego w ten sposób klienta odrobinę wyskubie, co z nim później będzie to nie ich problem, do masowego pozycjonowania na wysokim poziomie trzeba mieć naprawdę dobrze przygotowaną bazę i pracowników, a to jak sami wiecie nie jest takie proste i jakoś wątpię, by te telemarketignowe firmy posiadały odpowiednie możliwości, by w efektywny sposób obsłużyć wielką grupę klientów, a nie tylko żerować przez chwilkę na pracy innych.

Nie możemy porównywać jakości usług seo do kabla internetowego ;) Zmiana frmy seo wiąże się z ogromnym ryzykiem, może wyjśc na plus, a może wyjść na minus, a nawet taki bardzo głęboki minus w otchłąni serpów. Kwestaia tego, żeby klient był tego świadomy. Chyba wszyscy macie wątpliwości przejmując klietna po kimś, a tego typu firmy raczje ich nie mają, bo chodzi o przechwycenie na chwilkę, kusząc niższą ceną - a przynajmniej tak mi się wydaje, bo ja bym najpierw dokładnie przeanalizwował, co bierzemy po kimś i co obiecujemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tej dyskusji ma wynikać, że nie powinienem mieć tej niższej oferty. Jako klient nie mogę się zgodzić na takie "praktyki". ;)

Znowu niezrozumienie , ofertę możesz sobie mieć jaką chcesz ale nieetycznym jest przedstawianie jej w taki sposób takiem a nie innemu klientowi ... :P

Teraz już jaśniej ?

Moim zdaniem jednak żadna dobra firma mająca grupę swoich stałych zadowolonych klientów nie szuka nowych wykorzystując telemarketing próbując przechwycić wypozycjonowanego klienta. Raczej ten kanał sugeruje, że firma praktykuje masowe działanie + może pozorna płatność za efekty (dla klienta wspaniale brzmi)

Dokładnie opisałeś praktyki Sunrise System ;) i nawet zgadza się , że to żadna dobra firma :)

@Beerbant z całym szacunkiem ale naprawdę tak Ci zależy na klientach. Myślę tu oczywiście nie o $. Mam na myśli ich serwisy, jeżeli tak to jesteś wielkim romantykiem.

Z całym szacunkiem nie na klientach mi głownie zależy, jestem totalnym egoistą (reszty sie domyśl) ;) a ten jakby spis rzetelnych firm SEO postaram sie doprowadzić do końca bo mysle, że to troche oczyści branżę ...

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten jakby spis rzetelnych firm SEO postaram sie doprowadzić do końca bo mysle, że to troche oczyści branżę ...

Spis rzetelnych firm SEO? To dopiero nieetyczne. To może ja też sobie zrobię taki spis, albo nie! Niech każdy zrobi taki spis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spis rzetelnych firm SEO? To dopiero nieetyczne. To może ja też sobie zrobię taki spis, albo nie! Niech każdy zrobi taki spis.

droga otwarta - mamy wolny internet, daj znać jak zrobisz, zobaczymy który będzie wiarygodniejszy ;)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak by to było pięknie gdyby w tak katolickim kraju jakim jest Polska stosowano zasadę, „Nie czyń drugiemu (bliźniemu), co tobie nie miłe"

Niestety o tym można tylko pomarzyć.

Bogusław Senator, firma Poczta Kwiatowa INC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności