Skocz do zawartości

monitor dla grafika


intruder2600

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio mialem problem z monitorem - juz jest ok - rozdzielczosc byla zle ustawiona dalej - cyferki mi sie poplataly ;)

teraz taki moj drugi topic - zastanawiam sie nad kupnem LCD bo od tego promieniowania juz sie nerwowy robie ;)

https://allegro.pl/show_item.php?item=82606531 patrze na cos takiego - 19 cali czas reakcji 8ms

u dizewczyny jest samsung 740n - jest fajny ale kolory jakies takie blade albo slaba gama - w porownaniu do CTR - czy moze ktos mi polecic monitor ktory bedzie jak najbardziej jakoscia kolorow zblizony do tradycyjnego CRT ? ;)

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Intru od 2 tygodni jestem posiadaczem Samsunga 913N

tak jak pisałem ci w innym topicu - nie można sobie pozowlić na 17" i 1280pixeli bo oczy wylecą od dorobienia, a praca w rodzielczości nie-natywnej ODPADA.

Więc siedzę przed tą 19" i nie czuję różnicy .... ale musaiłem na chwilę siąść przy drugim kopie gdzie pracowała moja wysłużona 17"crt. Teraz czuję różnicę :-).

CO do promieniowania to przywoite 17"stki miały go tyle co kot napłakał. Wzrok niszczy zła rodzielczość, skupianie wzroku na jednej odległości itp. Dobry LCD ma jedną fajną cechę zmniejszając jasność praktycznie nie pogarsza się KONTRAST - to ważne bo nie da się pracować przy maksymalnych ustawieniach - kontrast i jasność wypalą oczy :-) świeci aż miło.

Genralnie nadal do LCDeków nie wszystko mnie przekonuje. Odwzorowanie kolorów jest już super, ostrość, kontrast, jasność - rewelacja - to czego się czepiam?

głębokości palety barw o nie jest 16 777 216 kolorów które daje karta graficzna - jest ich mniej. Nie przeszkadza to przy obróbce zjdęć ale przy grafice wektorowej kiedy oprogramowanie nie stosuje dihtrignu a tworzy aplę z full kolorów - odczywamy dykonfort. Z drugiej strony uniknałem kilu błedów na stronach www które mogły by brzydko wyglądać na LCD'kach.

Jeżeli tworzysz grafikię na potrzeby zaawansowanego DTP - poczekaj jescze z LCDkiem - Jęzli WWW to przesiadaj się bez kłopoów :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie teraz siedze przy CRT i strasznie wali po oczach + to co bardzo dobrze ujales - "głębokości palety barw" - to mi wlasnie przeszkadza tylko nie wiedzialem jak to nazwac ;)

DTP sie wogole nie zajmuje ;)

edit - no to sie wydalo - chcialem cos napisac w imieniu Chucka, zapomnialem i myslalem ze teraz jestem juz jako intruder - no dobra Chuck to ja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatnio mialem problem z monitorem - juz jest ok - rozdzielczosc byla zle ustawiona dalej - cyferki mi sie poplataly ;)

teraz taki moj drugi topic - zastanawiam sie nad kupnem LCD bo od tego promieniowania juz sie nerwowy robie ;)

https://allegro.pl/show_item.php?item=82606531 patrze na cos takiego - 19 cali czas reakcji 8ms

u dizewczyny jest samsung 740n - jest fajny ale kolory jakies takie blade albo slaba gama - w porownaniu do CTR - czy moze ktos mi polecic monitor ktory bedzie jak najbardziej jakoscia kolorow zblizony do tradycyjnego CRT ? ;)

Tamten topic ma pol roku. a to dla lcd spory czas.

Z 19-tek z dobrymi kolorami polecam dwa modele ; Samsung-a 970P i Fujitsu Siemens 19-2

technologia PVA cena 1800-2000 ale warto.

mam oba u siebie - FS ma cieplejsze kolory - jakosc obrazu bardzo porownywalna z CRT ( w sumie dlatego przesiadlem sie z LG 795FT do ktorego nie mialem zastrzezen co do kolorow i jakosci obrazu na lcd ).

Z taka sama matryca jak Samsung 970 jest tez ; 940FN - inna elektronika - OSD -polecam dla linux-a.

Z 17-tek Samsung 770P

Ogolnie do grafiki olej technologie TN ( takie jak wyzej wymieniona aukcja ). Sprawdzaj PVA, MVA i S-IPS

ale dobry S-IPS to kolo 2300-2400 ( Nec 1970FXI ). Polecam test na www.mva.pl - zobaczycie mozliowsci kalibracji i sterowania obrazem.

Jak masz jakies pytania uderzaj na GG lub forum.

Sylwester

Praca - Przetargi - Senior

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak cena nie gra roli to kup EIZO ;) mam i nie zaluje zadnej zlotowki obraz powala na kolana, 5lat gwarancji, i super jakosc wykonania made in japan ;)

Jezeli chesz naprawde sie oczytac o monitorach to tak jak wspominano mva.pl ale jest 1 problem jak sie oczytasz to bedziesz musial wydac sporo kasy zeby nie kupic szajsowego monitora typu szajsung z promocji ;) o ktorym wczesniej ;)

Pozdrawiam, breja

wl4u3.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz sie nauczyem zeby kupowac wszystko ekskluzywnych firm po chorendalnie wygorowanych cenach ;)

zaoszczedzilem np na klawiaturze - chcialem logitech, kupilem mediatech - teraz mnie trafia co widac po moich postach na forum - co trzecia literka nie wchodzi i pisze jakies bzdury - zamiast "plaza" pisze "laza" a pozniej musze 5 razy posty poprawiac - no i klawiatura leci do smieci (40 zl) i kupuje za 90 logitecha - efekt koncowy - kupujac logitecha zaoszczedzilbym 40 zl nie liczac nerwow :-]

to samo myszka - ale od razu kupilem logitecha za wygorowane 200 zl i jestem z niego mega zaadowolony i wiem ze posluzy mi dobre 5 lat - w efekcie 200 zl nie jest duzym wydatkiem bo myszki po 50 zl rozlatywaly mi sie conajmniej co roku jedna ;-)

przykladow moglbym mnizyc i mnozyc - wszystko teraz kupuje najdrozsze i w efekcie oszczedzam, nawet paste do zebow ;)

ogolnie - jak kazdy w naszym kraju jestem biedny i nie stac mnie na kupowanie dziadostwa ;)

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

intruder2600 jak już wydajesz to z rozmachem.... Chuck Norris będzie z Ciebie dumny :)

tu i tu masz dopełnienie swojego stanowiska graficznego z LCD'kami bo przeciez na jednym LCD się nie da pracować :D

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności