Skocz do zawartości

monitor dla grafika


intruder2600

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Cokolwiek albo dorzuć jeszcze z 500 zł.

NIE NIE I JESCZE RAZ NIE COKOLWIEK - JA zrobiłem ten błąd.

Dla grafika najlepsze będzie coś z matrycą MVA,PVA,WVA itp. Matryca TFT nie zapewnia odpowiedniego nasycenia barw ani płynności przejść tonalnych.

Czasy odśeiwżania dla grafika to już sprawa drugorzędna !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do czego pijesz. Napisałem, że za 1000 zł niczego ciekawego nie znajdzie. Jak będzie mieć 1500, to wtedy zacznie się pisać o poszczególnych matrycach i modelach:)

Np. taki: https://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=19773

Polecam linki stałe w Seomatik.pl oraz dopalacz stron Gotlink.pl.

obrazek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do czego pijesz. Napisałem, że za 1000 zł niczego ciekawego nie znajdzie. Jak będzie mieć 1500, to wtedy zacznie się pisać o poszczególnych matrycach i modelach:)

Fakt 1000 zł to za mało

A ja odniosłem się odruchowo do tytułu Topiku ".. dla grafika"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do monitora to polecam Fujitsu Siemens P19-2. Wiecej informacji znajdziesz na https://mva.pl/ .

Podpisuje się całkowicie pod tą wypowiedzią. Kupiłem ten monitor całkiem niedawno i jestem w 100% zadowolony. I zajrzyj na mva.pl, w szczególności na forum, z pewnością Ci pomogą w wyborze monitora.

pzdr. :D

omnia mea mecum porto

In general, it could be argued from the consumer point of view that the better the search engine is, the fewer advertisements will be needed for the consumer to find what they want.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja podam już zestaw total hardcore :

Electron22blue IV 20"

Matrox Parhelia 128MB (AGP x8)

i lepiej nie będzie ;)

Miałem okazję pracować przez pewien czas na Matroxie, wrażenia z głupiej G 450 - tki są nieopisane, mój monitor zobaczyłem w całkiem nowych barwach, wycisnąłem około 20-30% więcej ze starej 17" niż sądziłem. Obraz stał się wyraźny, kolory nasycone, ciężko to opisać w tej chwili. Już nie mówiąc o dzieleniu pulpitów na 2 monitorach :) Niestety musiałem się jej pozbyć i czekam aż wpadnie mi w ręce Parhelia :).

Do polecanych monitorów zaliczyłbym jeszcze :

Belinea, EIZO, Mitsubishi, Nokia

Jednak najlepiej obejrzeć je w działaniu, obecnie geometria obrazu monitorów woła o pomstę do nieba.

No i oczywiście do pracy przy grafice jak najbardziej CRT, do filmów i gier LCD. Chyba że ktoś posiada budżet 30.000 pln wtedy może sobie pozwolić na monitor LCD o parametrach zbliżonych do najlepszych monitorów kineskopowych.

amen.

serce.gifKocham Cię | Życie po Ślubie | Psychopatologia

Popełniłeś tylko jeden błąd ... jaki ? ... RAMBO !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak najlepiej obejrzeć je w działaniu, obecnie geometria obrazu monitorów woła o pomstę do nieba.

No i oczywiście do pracy przy grafice jak najbardziej CRT, do filmów i gier LCD. Chyba że ktoś posiada budżet 30.000 pln wtedy może sobie pozwolić na monitor LCD o parametrach zbliżonych do najlepszych monitorów kineskopowych.

amen.

o matrycy MVA i pochodnych nie słyszał ?? nie widział ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trinitrony 21' z odzysku

Właśnie zapomniałem dopisać o trynitronach i diamondtronach :)

Zwłaszcza te słabo wypalone modele, ale takich ze świeczką szukać.

serce.gifKocham Cię | Życie po Ślubie | Psychopatologia

Popełniłeś tylko jeden błąd ... jaki ? ... RAMBO !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja siedze sobei przed modelem 19'' DELL UltraSharp i jeszcze nie widzialem nigdzie lepszego monitora :) a wychodze z domu nie żadko. Ma niby 20ms ale widzialem pare z 8ms ktore robily wiecej smug - kwestia pomiaru? ;) Polecam cala rodzinke modeli UltraSharp (bo te standardowe Della to o d... rozbić). Grafik nie powinien wydawac kasy na 17'', sorry. 19'' i 1280x1024 to czasem mało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności