Skocz do zawartości

update PR ?


robson

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 417
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

No dobra... przeczytałem tego tasiemca i mocno mnie korci, żeby tu coś domalować. Każdy tu przedstawił swoją wizje google'a, momentami nie wiem czy mówimy o tej samej wyszukiwarce, ale nie mi krytykować bo sam jestem szczawik.

PR to moim zdaniem (dość skromnym) tylko pewien przedział punktowy, który im wyższe PR to bardziej rozwlekły. Podgląd PR na toolbarze daje nam więc tylko mglistą wizje wartości naszej strony.

Ja mam taką wizję: PR EXPORT oraz BL EXPORT znaczą tyle co [tu niecenzuralne słowo], PR zmienia się na bieżąco tak jak na bieżąco aktualizowane są informacje o backlinkach co można zaobserwować patrząc codziennie na wyniki,

https://www.seocompany.ca/pagerank/page-rank-update-list.html - odsyłam do źródła moich wiadomości

Problem z pozycjonowaniem (moim skromnym zdaniem, ale to tylko teoria) polega na tym, że wartość linku rośnie z czasem oraz absorbowalność linków przez domenę rośnie z czasem (wiadomo – im dłużej obkładamy tym więcej możemy dziennie linków motać).

Cała trudność to wypośrodkować ilość dodawanych linków na skali czasu życia domeny, za dużo nasypanych linków powoduje obniżenie pozycji a im dokładnie się wstrzelimy w to co zadowala algo google’a tym ładniejszy obserwujemy wzrost.

Faktem jest, że można zaobserwować takie podejrzane zjawisko jak przesieczkowanie wyników wyszukiwania w trakcie PR EXPORT oraz BL EXPORT. Nie mam na temat teorii, być może w tych momentach premiowane są linki, które najdłużej prowadzą do naszej strony i to one są exportowane jako BL EXPORT bo na ogół exportowanych jest tylko część według nieznanego mi powodu (ale to już materiał na kolejny wątek).

Co do czkawek google'a to zaobserwowałem 5 w styczniu, co kilka dni, na ogół rano pokazywał inne wyniki PR na bardzo starych stronach lub wcale go nie pokazywał na dość młodych. Koło 12 wszystko wracało do normy i było po staremu.

Prawdziwy inżynier to taki, który unika drobnych błędów na drodze do wielkiej katastrofy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I byłbym Cie prawie wyściskał za piękny wykład przy 12 poście Twoim :)

Twe spostrzezenia są dość celne (moze poza słownictwem w nawiasach) :)

Twą wypowiedź można by w ramkę oprawić... a nader wszystko tę o 'prędkości' linkowania ! Wielu sie wydaje że przyłoży 'pićset' linków jednego dnia i już...

Problem natomiast jest w tym (o ile naprawdę miales zdrowie przetrzepać tego bezsensownego tasiemca), że czesc userow wierzy w zależność pomiedzy PR a pozycją :P

W związku z trafnością wypowiedzi - najpierw Jeż mnie a teraz ja Tobie oddaje ten topik we władanie

Pozdrawiam i życzę ogromu cierpliwości przy wyjaśnianiu wszystkiego młodym niedowiarkom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do znaczenia pr to moze nie ma on znaczenia bezposredniego lub jego znaczenie jest nikle ale posrednio ma on znaczenie jesli wymieniamy sie linkami

Finanse bez tajemnic. Nie masz rachunku bankowego? Tylko najlepsze konta osobiste dla ciebie lub konto firmowe jeśli prowadzisz działalność gospodarczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega madel po prostu zebrał do kupy wycinek z tkz podstaw pozycjonowania.

I aby wyjaśnić znaczenie PR w pozycjonowaniu to :

1. bezpośredniego związku PR strony pozycjonowanej do pozycji tejże strony w wynikach NIE MA.

2. jedyny związek PR z pozycjonowaniem jest taki, że czym wyższy PR tym większy power daje link z takowej strony.

3. Im wyższy PR tym większe prawdopodobieństwo dostania kopa w kosmos linkiem z takiej strony prowadzącym do nowej strony.

I to chyba w skrócie podstawowe związki PR z pozycjonowaniem i jego wpływem na pozycjonowanie

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szanowny kolega zarzuca mi plagiat to mogę tylko powiedzieć, że mi przykro. Przyznaje jednakże, że większość mojej wiedzy pochodzi z tego forum, a dokładniej z testowania w praktyce teorii bardziej doświadczonych przedmówców i obserwowania wyników (niezłe forum jest na link-vault.com, ale czasami specjalistyczna terminologia lub slang uniemożliwia zrozumienie co drugiego zdania...)

P.S. "przesieczkowanie wyników" miało znaczyć nagłe zmiany pozycji w wynikach

2. jedyny związek PR z pozycjonowaniem jest taki, że czym wyższy PR tym większy power daje link z takowej strony.

3. Im wyższy PR tym większe prawdopodobieństwo dostania kopa w kosmos linkiem z takiej strony prowadzącym do nowej strony.

I to chyba w skrócie podstawowe związki PR z pozycjonowaniem i jego wpływem na pozycjonowanie

chodzi o PR rzeczywisty czy wyeksportowany? bo rozważamy tu problem PR wyeksportowanego

Prawdziwy inżynier to taki, który unika drobnych błędów na drodze do wielkiej katastrofy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szanowny kolega zarzuca mi plagiat to mogę tylko powiedzieć, że mi przykro

nie zarzucam, bo definicja plagiatu jest inna :brawa:

Zgoda z Erbitem, nie mieszajmy w głowach :)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności