Skocz do zawartości

update PR ?


robson

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zupełnie tak, dla ciebie nie ma znaczenia jakie masz PR, ale dla stron z których linkujesz tak.

Pod jakim wzgledem - ze one bede mialy wiekszy pageranki, bo link jest silniejszy, etc? PR strony linkujacej podnosi PR strony linkowanej, itd, kolko sie zamyka :)

rysunek, malarstwo, nauka rysunku, szkoła rysunku, kurs, architektura

usługi dla firm, doradztwo, uslugi doradcze, consulting, biznes

katalog stron WWW, Katalog stron, katalog SEO, linki bezpośrednie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 417
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Dlaczego ludzie czekaja na update PR?

- Od PR zależy cena linku pozycjonującego [ja na sprzedazy linkow generuje jakies 30% dochodow z witryn].

- Wieksze szanse wymiany z dobra strona = wyzsza pozycja w google.

- Wskaznik siły linków prowadzących do strony.

Czy wogole będzie update PR?

Myśle że tak, w przeciwnym razie google nie wstwialoby paska okreslajacego PageRank do toolbara FF.

Czy update PR jest robiony na biezaco na potrzeby google?

Codziennie kolo 23 w nocy polskiego czasu jest robiony update wynikow, nie widze przeszkod zeby nie mogl byc obliczany na nowo PR.

Czy PR wpływa na pozycje strony?

Posrednio napewno poniewaz jest odbiciem ilosci i jakosci linkow prowadzacych na strone oraz liczby linkow wychodzacych [czym jest ich wiecej tym slabsza pozycja].

Zakladajac ze istnieje realPR napewno tez jest jakos wykorzystywany do ustalania pozycji bo nie wierze zeby wykorzystywali moc obliczeniowa maszyn dla samej idei sprawdzenia PR.

Ps. odpowiedzi na te pytania udzielilem na podstawie doswiadczenia i logicznego rozumowania :soczek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saint -> coz, mimo wszystko jestem optymista i wierze, ze jednak ten PR rzeczywiscie podnosi pozycje w serpach hehe

rysunek, malarstwo, nauka rysunku, szkoła rysunku, kurs, architektura

usługi dla firm, doradztwo, uslugi doradcze, consulting, biznes

katalog stron WWW, Katalog stron, katalog SEO, linki bezpośrednie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Twoja strona "mimo systematycznych działań" stała w miejscu, to widocznie po prostu słabo pozycjonowałeś.

Ręce opadają. Sądzisz, że głupoty bym takie pisał bez podstaw?

Linków miałem więcej niż Ci się mogłoby wydawać. Zresztą po

UPDATE Google nagle ich znalazł 640 (choć wcześniej ani jednego),

a sporo linków było silnych - PR-4 i 5 i to powiązanych tematycznie.

Strona czysta, bez błędów HTML, bez spamu.

MSN widział kilka tysięcy linków. Więc twoje myślenie jest błędne.

Cóż, to co piszesz, potwierdza jedynie niedostatki w wiedzy... To, że po updat'cie Google pokazał więcej linków, to nie znaczy, że nagle je wszystkie zobaczył. On je widział i uwzględniał w wynikach już dawno. Tylko dopiero po updat'cie pokazały się publicznie. Update linków odbywa się średnio raz na miesiąc, ale jest to update tego, co widać publicznie, że widzi GOOGLE, a nie tego, co rzeczywiście widzi Google.

Po tygodniu miałeś takie wyniki? I myślisz że to wielka sztuka?

To najpierw powiedz na jaką frazę, ha? Bo to chyba najistotniejsze...

Mnie też po 4 dniach udało się wprowadzić do 1-ej 10-ki stronę dla

mojego chłopaka pod "naprawa komputerów", "serwis komputerów"

No ale przede wszystkim to zależy od konkurencji.

No i jeszcze wiadomo, że często nowe strony dostają KOPA na

zachętę... (DO PRZODU)

Po pierwsze, nie obrażaj się, bo ani nie chcę nikogo obrażać, ani się przechwalać. Specjalnie nie podałem, na jaką frazę to zrobiłem, bo jest to fraza dość łatwa. I pewnie też fresh site bonus miał swój wpływ. Nie był to żaden wielki sukces (miewałem o wiele większe). Podałem ten przykład tylko po to, by pokazać błędność Twojego rozumowania - zresztą sam potwierdzasz, że po 4 dniach też wprowadziłeś do czołówki jakąś stronę. Tylko szkoda, że nie widzisz przy tym, że sam ładujesz się w sprzeczność - jeśli po kilku dniach strona nagle skacze w wynikach, to znaczy, że wyniki - jak i pr - są uaktualniane na bieżąco. A to co nazywamy updatem pr jest tylko symbolicznym "uzewnętrznieniem" aktualnej wartośći pr na dany okres.

Moje domeny na sprzedaż znajdziesz tu: https://www.domeneus.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brad - bardzo dobrze podsumowałeś wysokie znaczenie PR.

Zgadzam się w 100% i zupełnie nie rozumiem ludzi którzy twierdzą że PR nie ma najmniejszej wartości. Sam jako taki może nie ma zbyt dużej wartości ale przecież to jest logiczne że mając PR5 ma się znacznie większe szanse na zdobycie lepszej pozycji niż z PR2 (sam fakt posiadania PR5 świadczy o dużej ilości linków prowadzonych do naszej strony i daje możliwość wymiany z wartościowymi stronami).

Więc czekam już 109 dzień na update PR i doczekać się nie mogę... :)

Myślę że to kwestia max. tygodnia :soczek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie "future page rank"...

Wróżka prawdę Wam powie.. :P:D

Erbit, czy to ironia z Twojej strony? Czy narzędzia służące do "przewidywania" przyszłego page rank nie pokazują aby właśnie aktualnego, co jest prawdziwym wyznacznikiem AKTUALNEJ wartości (page rank) danej strony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Future Pagerank" oznacza w wolnym tłumaczeniu "przyszły pagerank", a nie "aktualny pagerank". Aktualny sprawdź sobie w toolbarze (uwaga na błędy stron z parametrami), a nie korzystaj z narzędzia do przewidywania przyszłego (które pokazuje aktualny - i tu ma rację, a także pokazuje "przyszły" - i tu działa jak wróżka).

A w ogóle, to...

Sądzisz, że głupoty bym takie pisał bez podstaw? Linków miałem więcej niż Ci się mogłoby wydawać. Zresztą po UPDATE Google nagle ich znalazł 640 (choć wcześniej ani jednego), a sporo linków było silnych - PR-4 i 5 i to powiązanych tematycznie. Strona czysta, bez błędów HTML, bez spamu. MSN widział kilka tysięcy linków. Więc twoje myślenie jest błędne.

Twoje słowa skomentuję Twoimi słowami. :P

Ręce opadają. (...)

możesz się po prostu wygłupić...

Pozdrawiam, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Future Pagerank" oznacza w wolnym tłumaczeniu "przyszły pagerank", a nie "aktualny pagerank". Aktualny sprawdź sobie w toolbarze (uwaga na błędy stron z parametrami), a nie korzystaj z narzędzia do przewidywania przyszłego (które pokazuje aktualny - i tu ma rację, a także pokazuje "przyszły" - i tu działa jak wróżka).

Tłumaczenie jest mi znane, ale ustalmy coś. Aktualny page rank można rozumieć dwojako: ten po ostatniej aktualizacji i ten, który ma strona na dzień dzisiejszy - na chwilę obecną. Rozumiem, ze na toolbarze nie jest pokazywany ten "na dziś" tylko ten po ostatniej aktualizacji. Skoro np. nasza strona pod spodem po prawej stronie ma (gdy ja dodac do jakiegoś katalogu) na toolbarze PR = 0, a "future pagerank" pokazuje 4 (jeszcze wczoraj pokazywał wartość 3), to rozumiem, że na dzień dzisiejszy ta pokazywana wartość wciąż - 0 bynajmniej nie jest wartościa dzisiejszą czyli faktycznie AKTUALNA - ŚWIADCZĄCO O AKTUALNEJ, DIZSIEJSZEJ NP. ATRAKCYJNOŚCI STRONY W ASPEKCIE UMIESZCZENIA NA NIEJ LINKÓW POZYCJONUJĄCYCH INNE STRONY (będącą wyrażeniem istniejącej na dzisiaj liczby i wagi linków przychodzących do wychodzących). Uważam wciąż, że istniejący dla niej dzisiaj "future page rank" pokazuje rzeczywistą dzisiejszą wartość page rank, która pokazałaby się na toolbarze gdyby dziś nastąpił update. Natomiast określenie "przyszły" jest jedynie w odniesieniu do formalnego widocznego update, który w przyszłosci przejawi się pokazaniem go na toolbarze - zostanie uchwycony któregoś pieknego dnia. Na jakiej podstawie miałoby narzędzie "future page rank" przewidywać przyszły page rank i jak to rozumieć - przewiduje, ile (i na ile wartościowych) linków dojdzie do naszej strony do momentu następnej FORMALNEJ aktualizacji (update) a ile dojdzie linków wychodzących? Czyli narzędzie "future page rank" musiałoby znać termin update. Może zna. Natomiast bezsensesm byłaby próba bawienia się we wróżke w zakresie przewidywań intensywności i kierunków linkowania, na podstawie dotychczasowych działań pozycjonujących dotyczących danej strony. Wspomniana już przeze mnie jako przykład poniższa strona - link po prawej wciągu bodaj 3 miesięcy (kiedy to powstała) zaliczyła tyle linków i takie same, co ta po lewej przez dwa lata. Teraz obie mają "future Page rank" (a wg mnie to się równa dzisiejszemu) 4. Gdyby to narzędzie próbowało wróżyć, to na podstawie intensywności dodawanych linków ta młoda strona po prawej pewnie miałaby dzisiaj "future page rank" 5 lub 6 a nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezus... No i się zaczęło... :P

Uważam wciąż, że istniejący dla niej dzisiaj "future page rank" pokazuje rzeczywistą dzisiejszą wartość page rank, która pokazałaby się na toolbarze gdyby dziś nastąpił update.

A niby skąd ma wiedzieć? To tylko linki. To jedno małe skromne narzędzie wylicza całą sieć i ma pełny indeks Google? Przecież na PR strony w Polsce o kaloszach, ma wpływ PR strony w Malezji o żukach, o ile tylko istnieje jakiekolwiek połączenie (nawet w setnim "pokoleniu") między nimi.

Aby nie można było tego wyliczyć (bo to bardzo cenna informacja dla pozycjonera), Google cenzuruje zapytanie link, podając nie faktyczną ilość linków, a tylko ich próbkę, czego nasz kolega nie rozumie pisząc:

Linków miałem więcej niż Ci się mogłoby wydawać. Zresztą po UPDATE Google nagle ich znalazł 640 (choć wcześniej ani jednego) (...). MSN widział kilka tysięcy linków. Więc twoje myślenie jest błędne.

I też dlatego MSN używa się do sprawdzania ilości linków.

No nic, lecę, cześć.

Pozdrawiam, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezus... No i się zaczęło... :P

Uważam wciąż, że istniejący dla niej dzisiaj "future page rank" pokazuje rzeczywistą dzisiejszą wartość page rank, która pokazałaby się na toolbarze gdyby dziś nastąpił update.

A niby skąd ma wiedzieć? To tylko linki. To jedno małe skromne narzędzie wylicza całą sieć i ma pełny indeks Google? Przecież na PR strony w Polsce o kaloszach, ma wpływ PR strony w Malezji o żukach, o ile tylko istnieje jakiekolwiek połączenie (nawet w setnim "pokoleniu") między nimi.

Aby nie można było tego wyliczyć (bo to bardzo cenna informacja dla pozycjonera), Google cenzuruje zapytanie link, podając nie faktyczną ilość linków, a tylko ich próbkę, czego nasz kolega nie rozumie pisząc:

Nie wiem. To w takim razie "future page rank" jest naprawde zadziwiająco świetną wróżką w kontekście tego co napisałem wczesniej przytaczając historię naszych dwóch stron z tej samej branży - o tej samej tematyce. Z czegoś jednak musi wróżyć a skoro nie daje się oszukać intensywnością i (przynajmniej w naszym wypadku) nie przwiduje na jej dotychczasowym tempie, to pojęcia nie mam na jakiej podstawie przewiduje. Na jakiejś chyba musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności