Skocz do zawartości

Czy wynik z "mapy Google" wlicza się do faktury za pozycjonowanie?


Konrad5000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam następujące pytanie do osób / firm z branży pozycjonowania stron. Jeżeli firma wykonuje dla nas pozycjonowanie i hasło pozycjonowane znajduje się na 2. miejscu jako znalezione w mapach Google, to powinno się liczyć do faktury czy nie? W wynikach organicznych (już nie mapa tylko standardowe pozycjonowanie) hasło jest dopiero na pozycji 18 czyli poza TOP10 i poza umową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w sytuacji jeżeli nie jest to doprecyzowane w umowie, to kwestię trzeba domówić słownie lub napisać aneks do umowy.

PS. Czy jeżeli moje IP jest w Warszawie i dane hasło jest na 2 pozycji (mowa cały czas o tych wynikach na mapach, a nie organicznym) to oznacza, że tak jest w całej Polsce? Czy tylko w mojej lokalizacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wiele fraz strona pojawia się tylko na mapach, a wcześniej była w TOPie.

Na niektóre frazy wyniki organiczne z mapkowymi są połączone (występujesz tu albo tu - nigdy równocześnie).

Więc wg mnie jak najbardziej można za nie kasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wiele fraz strona pojawia się tylko na mapach, a wcześniej była w TOPie.

Na niektóre frazy wyniki organiczne z mapkowymi są połączone (występujesz tu albo tu - nigdy równocześnie).

Więc wg mnie jak najbardziej można za nie kasować.

Jachu a tak w ogóle od czego to zależy czy wyżej jest wpis z mapki, czy organiczny, razem czy osobno ?

np na frazę Hotel Gostyń z mapek jestem na 2 pozycji, z organicznych na 35 ...

a np na Restauracja Podleśna, mam na 2 miejscu podstronę restauracja.html a na 4 miejscu mam wynik z maps google !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(występujesz tu albo tu - nigdy równocześnie).

to bardzo błędne założenie - mam 3 klientów ktorych witryna na konkretne frazy jest w organikach pod mapka oraz w mapce. jednego opisałem na blogu.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że mają prawo być tu i tu. Również mam klienta co jest w topie 10 i tego i tego. Ja nie liczyłem go pod względem mapki, mi płacił tylko za wyniki wyszukiwania, ale taj jak pisali poprzednicy kwestia umowna, mapce jednak za bardzo bym ufał .... "raz sie jest na dnie raz się jest na szczycie"

Katalog franczyz - dodaj lub przeglądaj firmy

Pomysł na biznes - przeglądaj wiadomości biznesowe i pomysły na biznes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mapek nie zliczam ... jeśli klientowi nie pasuje to, że bedzi epod mapka a nie w mapce - dowidzenia.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapy google wpis ty robisz sam jak zrobisz dobry to top gwarantowany :D

Zwłaszcza kiedy takich dobrych wpisów jest więcej niż miejsc w mapkach na pierwszej stronie ;)

Jeśli klient ma mapkę to często w topie pojawia się właśnie mapa zamiast "zwyczajnego" wyniku wyszukiwania. Jak wtedy wypozycjonujesz stronę żeby była w owych normalnych wynikach a nie mapkach?

BTW - sam opis to nawet nie połowa pozycji w mapach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rób z nofollow też będą dawały Ci nieokreśloną moc ...
Witam, mam następujące pytanie do osób / firm z branży pozycjonowania stron. Jeżeli firma wykonuje dla nas pozycjonowanie i hasło pozycjonowane znajduje się na 2. miejscu jako znalezione w mapach Google, to powinno się liczyć do faktury czy nie? W wynikach organicznych (już nie mapa tylko standardowe pozycjonowanie) hasło jest dopiero na pozycji 18 czyli poza TOP10 i poza umową.

Wszystko zależy od umowy jaką masz z firmą seło... Według mnie mapki G są niejako poza konkursem i nie powinny liczyć się do wyników organicznych - są takie branże, w których dla sporej ilości fraz na pierwszej stronie nad organicznymi masz 5,6,7 (+) wyników z mapek. Dobry przykład to fraza "noclegi zakopane"... Przy okazji - grats (mimo wszystko) za pozycję szwagier! :D

ja mapek nie zliczam ... jeśli klientowi nie pasuje to, że bedzi epod mapka a nie w mapce - dowidzenia.

Tak trzymać... ;)

VEX Media - w przygotowaniu.

Mój płatny katalog SEO - w przygotowaniu.

Online-24.pl - w przygotowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności