Skocz do zawartości

★★★ Polska scena SEO to Potęga ★★★


Xenobi

Rekomendowane odpowiedzi

więcej już zapomniałem w SEO
To sie nazywa amnezja alkoholowa domains, mówiłem nie pij wodki z Lidla :).
niż Ty się kiedykolwiek nauczysz.
o mnie się nie martw ja mam przynajmniej jaja, a nie pisze ze mi cycki opadają :)
Czytam regularnie forum.searchengines.ru
:) to wszytko tlumacze :)
Ojacie, ruskie hackiory
ruskie to pierogu bambusie, atak na prawdę się nazywają Wareniki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 135
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
....W jaki sposób zmienił się/ewoluował algorytm, np. Google, że nasze SWLe już za nim nie nadążają?

A że tak zapytam: a czy polskie swl-e kiedykolwiek za nim nadążały ? :)

Tutaj nie można mówić o żadnym algorytmie, bo wzorowanie się na site i bl to kompletna porażka, ale z braku wiedzy to jedyne na czym można je oprzeć.

A ewolucja google wciąż trwa, algorytm cały czas się zmienia, zmieniają się wartości czynników mających wpływ na końcową pozycję oraz dochodzą nowe. Dlatego też algorytm swl-a musi podążać za zmianami aby zapewnić odpowiednią skuteczność. Polskie SWL jak liczyły site 6 lat temu tak i licżą dalej, i pisanie tutaj "nie mamy się czego wstydzić" to po prostu joke na najwyższym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska scena SEO to w znacznej mierze przestarzały jarmark wypełniony swlowcami i ich naganiaczami starajacymi sie, wbrew rzeczywistosci, ingerowac w serpy dawno martwymi metodami. Wiecej inwestuje sie tu w PR i "naganianie" niz na rozwoj i opracowywanie nowych metod.

Oczywiscie nie mozna wszystkich wrzucac do jednego wora - sa tu ludzie ktorzy stosuja nowe techniki, plynnie zmieniaja strategie zgodnie ze zmianami w algo - ale nadal widac efekt dzialan z przeszlosci i prania mozgow dot. swl, katalogow etc - na tym zarabia dosc duza grupa ludzi i nie chca oni na pewno oddawac tego zrodla przychodu wiec nadal udaje sie, ze swl i katalogi to podstawa seo podczas gdy te metody z miesiaca na miesiac dzialaja coraz slabiej. Oczywiscie zawsze eksperci forumowi, ktorych skill mierzy sie iloscia postow, znajda odpowiedz, ze 'tego trzeba umiec uzywac'. Chyba od roku w top10 na pozycjonowanie nie bylo zadnego swlowca.

Sa techniki w ktore wkladajac zalozmy 100zł dostajemy efekt, którego nie da się osiagnac wykladajac na katalogi i swle 1000zł i to nie jest przesada.

Czesc ludzi sie orientuje - widzi co ludzie z narzedziami / technikami z zachodu robia w PL serpach - i szuka zrodla wiedzy na szkoleniach za 3k na ktorych demonstruje sie techniki sprzed 2 lat. Zazwyczaj prowadzacy sam nie zrobil nic trudniejszego niz 'kosmetyczka Krakow'. Ludzie dostana liste zdechlych profili nazywanych 'listy TR' i sa podekscytowani. Wracaja do domu, rozpoczynaja linkowanie zgodnie z tym czego nauczyl ich mistrz seo i po 3 miesiacach, conajwyzej sredni efekt, jest zwalany na zmiane algo.

I tak to w sumie wyglada - gdyby nie bariera jezykowa, jesem pewien, ze obcokrajowcy skupieni w bardziej progresywnych grupach seowcow robili by tu niezly przewrot na bardziej komercyjnych frazach. W Polsce niestety nie ma zadnej takiej grupy - conajwyzej 2-3 osobowe.

Ciemna strona mocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A że tak zapytam: a czy polskie swl-e kiedykolwiek za nim nadążały ? :)
Nie wiem czy nadążały, ważne że działały i to dobrze.
[...]A ewolucja google wciąż trwa, algorytm cały czas się zmienia, zmieniają się wartości czynników mających wpływ na końcową pozycję oraz dochodzą nowe. Dlatego też algorytm swl-a musi podążać za zmianami aby zapewnić odpowiednią skuteczność. Polskie SWL jak liczyły site 6 lat temu tak i licżą dalej, i pisanie tutaj "nie mamy się czego wstydzić" to po prostu joke na najwyższym poziomie.

Matt? Googlarz/Dido? Bez jaj, algorytm Googla tak się zmienia, że w przeciwieństwie do okresu sprzed kilku lat, teraz wystarczy napierniczać automatem/bawić się 301. Żadnych unikalnych treści, zero optymalizacji kodu. Ot, ewolucja :)

nie każdy kto ma pisaka jest Dostojewskim,

nie każdy kto ma siusiaka jest Casanovą

i nie każdy kto ma rumaka - pozycjonerem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki "Underground" seo zapewnia przede wszystkim:

- bezpieczeństwo stron będących w systemie.

- dyskrecje firm i korporacji z niego korzystających.

- znacznie wyższe stawki dla osób udostępniających swoje strony w systemie.

Dlatego też dostęp jest mocno ograniczony, a wyszukiwaniem klientów jak i nowych stron linkujących zajmują się ludzie w tym wyspecjalizowani.

Ani Kaspar ani inni szpiedzy google nigdy tutaj się nie znajdą, tutaj to my ustalamy wytyczne a nie google :)

A google skoro ma takie super algorytmy to niech nas znajdzie, życzę powodzenia :)

Nas, Was, Sras ..... Pieprzenie o szopenie a mojego słonika w karafce nikt nie namierzy .... Wszystko jest kwestią czasu i intensywności działań na froncie "podpierdal***czy" i robienia wody z mózgów pod tytułem "troski google o czystość serpów"

Rater ma narzędzia pozwalające mu dobrze namierzyć zaplecze każdej witryny (zamiast klepać bajki z mchu i paproci" podedukuj się w temacie - zamknięte zaplecza z blokowaniem niektórych botów w PL powstawały w PL już 5 lat temu jak jeszcze nie wiedziałeś co to SEO

Pewne jest to, że na polskim rynku SEO dominuje przekonanie, że pozycje załatwiają wszystko i trzeba przyznać, że SWLe , rumaki i inne automaty sprawdzają się doskonale i są skuteczne (zakładając, że wykorzystywane są umiejętnie) do czasu kiedy:

1. witryna nie zaczyna odbierać zbyt dużej ilości ruchu (patrz https://seoinfo.edu.pl/klaps-od-google/ )

2. często jest zgłaszana formularzem "uprzejmie donoszę na sąsiada" lub na forum google ...

Jeżeli chodzi o umiejętność optymalizacji witryn i właściwego doboru fraz to w PL jest max 15 firm które potrafią to zrobić dobrze ....

Przeważającym modelem SEO w PL niestety jest model - zerżnąć klienta za pozycje ;)

Sorry GregiUK czy jak Ci tam ale może i wiesz gdzie dzwoni ale już jak przychodzi do szczegółów to błądzisz jak dziecko we mgle pieprząc kocopoły o jakichś mitycznych rzeczach , prawda jest taka , że w algo dominuje parametr link zarówno "on site" jak i "out site" i jest to główny parametr decydujący o pozycjach ....

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc ludzi sie orientuje - widzi co ludzie z narzedziami / technikami z zachodu robia w PL serpach - i szuka zrodla wiedzy na szkoleniach za 3k na ktorych demonstruje sie techniki sprzed 2 lat. Zazwyczaj prowadzacy sam nie zrobil nic trudniejszego niz 'kosmetyczka Krakow'. Ludzie dostana liste zdechlych profili nazywanych 'listy TR' i sa podekscytowani. Wracaja do domu, rozpoczynaja linkowanie zgodnie z tym czego nauczyl ich mistrz seo i po 3 miesiacach, conajwyzej sredni efekt, jest zwalany na zmiane algo.

No to żeś mi chłopie dał... nic tylko usiąść i się popłakać... ;) i może to zrobię jak znajdę na to chwilę czasu.... :)

Swoją drogą to czytam ten wątek i tak naprawdę nie rozumiem OCB ... Ci "światli" jadą po tych "zapyziałych" a "zapyziali" mimo, że próbują to i tak nie przekonają "światłych", że nie jest tak źle jeszcze, a nawet jakby było to co z tego.

Dobry SEO sztorm oddzieli ziarna od plew. A potopią i się i Ci "światli" i pozostali...

Piszecie tak jakbyście Google nie znali... są tylko metody skuteczne lub nie a to jakie one są i ile kosztują tak naprawdę niewiele znaczy. Możecie się tak licytować do czasu aż pojawi się ktoś trzeci i napisze o obydwóch stronach, że to przestarzałe i może mieć rację.

Z tą gloryfikacją zachodu nie przesadzajcie, jest wiele fajnych tam rzeczy ale i wiele staroci i marketingu...

Z cyklu "Przysłowia Polskie":
- "We wakacja jak i w wiosnę - Google podskakuje se radośnie."
Mój blog o pozycjonowaniu i nie tylko... Strona firmowa - www.antygen.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą gloryfikacją zachodu nie przesadzajcie, jest wiele fajnych tam rzeczy ale i wiele staroci i marketingu...

Dokładnie i Amen (jakby to "misiek" podsumował ...) :)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są tylko metody skuteczne lub nie a to jakie one są i ile kosztują tak naprawdę niewiele znaczy.

:)

Koszty w SEO to podstawa - jeżeli ktoś przeskoczy cię metoda 5 razy tansza od twojej to znaczy bardzo duzo bo go nie przegonisz stosujac stare metody - inaczej przeznaczysz na seo wiecej srodkow niz wyciagniesz z danej pozycji.

Ciemna strona mocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ear - Dam Ci dobrą radę: Zamiast pisać na forum - zaindeksuj sobie może wpis w katalogu... :)

I nie przytaczaj postów których sensu ani żródła nie rozumiesz, gdyż przerasta to znacznie Twoje możliwości.

... zaplecza z blokowaniem niektórych botów w PL powstawały w PL już 5 lat temu...

Ahhh, no widzisz ;) toż przecież szczyt innowacji jak na tamte czasy :)

I na czymże działały, na User Agent ? :)

cenzura Zgadzam się z Tobą w 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greg działały poprawnie i bynajmniej nie na user agent ale (bez urazy) miałeś wtedy pojęcie o tym na poziomie "User Nocnik" , z resztą wygląda mi , że Twoje pojęcie dalej jest "User Constans" :)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greg działały poprawnie i bynajmniej nie na user agent ale (bez urazy) miałeś wtedy pojęcie o tym na poziomie "User Nocnik" , z resztą wygląda mi , że Twoje pojęcie dalej jest "User Constans" :)

Pewnie nie wiesz, ale jedyne inne pewne rozwiązanie to tzw. cloaking.

I pewnie nie wiesz, ale między innymi google, korzysta z usług dodatkowych firm, dzięki którym bardzo szybko identyfikują cloaking.

I tylko dlatego jeszcze peony jak TY z niego korzystają, ciesząć się z swojego cudownego rozwiązania .... :)

De facto, 6 lat temu byłem peon w seo, dziś mam wiedze którą TY nie zdobędziesz nawet i za 10 lat.

Bo po 6 latach TY wciąż jesteś peon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

it_management - Myślisz że tylko TY masz możliwość korzystania z PROXY ?

Myślisz że GQT jest widziany na znanych IP google ?

Jesteś w ogromnym błędzie, choć myślałem że masz trochę więcej oliwy w głowie.

Co do pisania bajek, wskaż mi narzędzie nawet i za 10K papiera, z którego mogę pokazać się pod dowolnym IP a uznam Cię za Boga.

A jeśli nie, to zamilcz proszę, i sam nie pisz bajek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

De facto, 6 lat temu byłem peon w seo, dziś mam wiedze którą TY nie zdobędziesz nawet i za 10 lat.

Nie wykluczam, że na starość osiągnę Twój poziom i bedę zakładał pampersy, ale szczerze mówiąc wątpię w to :)

Podziwiam Twoja wiedzę dotyczącą cloakingu - skoro tak mówi/pisze specjalista z zachodu, że parę lat temu była to jedyna metoda na blokowanie botów to chylę czoło nad wiedzą :)

Dobra , koniec tej rozrywki, za wysokie dla mnie progi :) - nie nadążam i nie ogarniam .....

EOT

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności