Skocz do zawartości

Mozilla (portable) muli i wolniejsza od chrome (portable)


Elegant

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystam w laptopie z przeglądarek internetowych w wersji portable, gdyż co jakiś czas instaluję system na nowo i nie chcę bawić się w zapisywanie ulubionych stron, toteż wygodniej jest mi korzystać z wersji portable. Nie wiem niestety, które pliki (foldery) odpowiadają za ulubione strony w wersji instalacyjnej, żeby skopiować przed i po instalacji ulubione strony. To nie zmienia jednak faktur, że sama mozilla działa wolno, muli, sam to widzę w porównaniu z chrome. Podobno, tak niektórzy piszą na forum, wersja portable działa wolniej od instalacyjnej.

Toteż mam pytanie, jak to rozwiązać, by mozilla działał szybko i sprawnie? Może zainstalować starszą wersję (instalacyjną)? A może dorzucić ramu? Zmiana CPU nie za bardzo wchodzi w grę jak już to wymiana laptopa. Może wymienić dysk na 7200 obrotów albo ssd?

Komputera używam do zastosowań domowych, czyli jakieś programy, w tym coś tam seo, multimedia czyli muzyka, filmy ale nie gry, poza tym skanuję zdjęcia. Najbardziej jednak mnie wkurza przeglądanie stron. Gdy otworzę kilka stron na raz to komp zamula. Przy obu wersjach chrome i mozilla portable, przeglądarki te potrafią się, że tak napiszę "wywalić" i zamknąć z powodu błędu.

Czy nie ma żadnego tuningu winxp oraz samej mozilli w necie, która krok po kroku pokazuje co włączyć, wyłączyć, zmienić?

Najtańsze domeny i tani dobry hosting www (e-poradnik o domenach i hostingu). Kupuj najtańsze domeny!

Cennik odnowień domen z VAT: .PL - od 42 do 50 zł (IDN 15 zł), .EU - 25 zł, .COM, .NET, .INFO, .BIZ, .ORG - 30 zł, REGIONALNE- 18,45 zł.

ipHosting.pl - kup domenę na hosting seo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności