Skocz do zawartości

Język programowania dla początkującego ?


e-matweb

Rekomendowane odpowiedzi

zastanawiam się aby rozpocząć naukę programowania. chciałbym was zapytać jaki język programowania polecacie na początek ?

Interesowało by mnie abym mógł pisać aplikację webowe ale także zwykłe programy.

Zastanawiałem się na Java Script lub PHP podobno są to bardzo rozbudowane języki.

I tutaj pytanie który byście polecali z nich ? oraz który jest łatwiejszy w nauce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja zaczynałem od Basica i Turbo Pascala ... ehh to były czasy.

Zajmuję się optymalizację oraz pozycjonowaniem stron internetowych, wystawiam F.Vat. Proszę śmiało pisać, dzwonić, chętnie odpowiem na wszelkie pytania, wycenię frazy, doradzę.

https://websy.pl/ kontakt@websy.pl, tel: 697715522, NIP: 716-254-81-05, REGON: 060330653

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam te rozkminy :-) Na początek, sprawdź jak wygodniej będzie Ci się kod klepało: z klamerkami, czy bez. Potem, pomyśl czy chcesz język webowy, czy do wszystkiego.

Koniec końców, polecam zainteresować się PHP (klamerkowy, wg. mnie bardzo dobry na początek w web), C++ (klamerkowy, dobry do programów desktopowych) albo Ruby on Rails (bezklamerkowy, webowy) lub Python (język do wszystkiego :))

Jestem właścicielem SEMURAI - agencja SEO oraz właścicielem VRnews.pl - wirtualna rzeczywistość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się na Java Script lub PHP podobno są to bardzo rozbudowane języki.

I tutaj pytanie który byście polecali z nich ? oraz który jest łatwiejszy w nauce ?

Oba. Każdy z nich służy do czegoś innego.

Jeśli chcesz samodzielnie tworzyć kompletne aplikacje webowe, będziesz potrzebować umiejętności co najmniej PHP, JavaScript i podstawowych komend SQL do połączenia z bazą danych. Oczywiście do tego dochodzi (X)HTML i CSS.

Moje skromne przemyślenia na temat pozycjonowania próbuję przedstawiać na blogu -> https://blog.karlosky.pl
Osoby zainteresowane współpracą w zakresie SEO zapraszam na stronę www.topmaker.pl oraz https://pozycjonowanie-bialystok.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiekszosc z nas zaczynala jakims pascalem i szla przez C i zachaczyla assemblera (kolejnosc rozna, teoretycznie assembler na początku) :) a potem php itd

ale polecam skrocona droge czyli od razu C i potem C++, php już jest potem mega podobne, a java.. jest dziwna :) ale da rade, choc jeszcze nie wzialem sie

Najlepszy portal branży gier liczbowych Lotto to: Wyniki Lotto NET

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak: każdy język jest prosty.... do momentu aż nie zaczniesz próbować zrozumieć programowania obiektowego. Ja osobiście tym się tak zraziłem, że nie jestem w stanie nic ciekawszego napisać :/

Jestem właścicielem SEMURAI - agencja SEO oraz właścicielem VRnews.pl - wirtualna rzeczywistość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z JavaScript jest ciekawa sprawa, bo sporo osób utożsamia go tylko z tą częścią, która jest zaimplementowana w przeglądarkach :) A można w nim napisać znacznie więcej.

Teoretycznie teraz jest dość popularny C# i Java (możesz pisać zarówno programy jak i aplikacje webowe). Moim zdaniem warto poznać choćby podstawy Matlaba (obliczenia i wykresy), tak w formie bardzo rozbudowanego kalkulatora. Dla mnie najciekawszy jest C. Python swoją składnią wymusza z kolei elegancko sformatowany kod.

Na pewno znajdziesz coś dla siebie :)

Może uda mi się zrobić coś dobrego

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Język to tylko powłoka na programowanie i rozwiązywanie problemów informatycznych. Jeżeli chcesz opisać sposób działania genów to czy robisz to w j. polski, angielskim czy chińskim to będzie to tak samo trudne. Ucz się tego języka który przyda Ci się najlepiej do tego co planujesz robić. Jeżeli nie wiesz dokładnie co chcesz robić proponuję Javę - jeden z najbardziej uniwersalnych języków i jest mnóstwo świetnych kursów. Jeżeli znasz angielski to polecam klasyczny "java tutorial" - https://docs.oracle.com/javase/tutorial/

Na plus także to, że doświadczeni programiści javy są jednymi z najlepiej opłacanych... ale trzeba się naprawdę dużo nauczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności