Skocz do zawartości

Język programowania dla początkującego ?


e-matweb

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam inne trochę pytanie - ile wy uczyliście się programować (oraz co robiliście) aby móc stworzyć jakiś większy projekt?

Chodzi mi o to, że ja pomimo iż uczę się już jakiś czas programowania, nie wyobrażam sobie stworzenia jakieś pożytecznej aplikacji.. Wszystkie kursy które przerobiłem jakoś nie przygotowały mnie do takich rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Jakiego języka wymagają w Biedronce do pracy na kasie? (bo chyba tam kolega trafi jeśli posłucha waszych wskazówek)

Widziałeś kiedyś faceta na kasie w markecie? Na to stanowiska zatrudnia się TYLKO kobiety, zastanów się dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Widziałeś kiedyś faceta na kasie w markecie?

TAK i to wielu ...

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite Mion - to prawie jak zobaczyć potwora z Loch Ness. To chyba jakieś małe sklepiki musiały być a nie sieciowe markety :)

PS. Mam na myśli kasę nie za ladą, tylko w dużym markecie samoobsługowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Explit - ale na KASIE? W sumie ja nigdy nie postawiłem nogi w biedronce, więc może tam mają taką politykę ale jak żyję nie widziałem faceta na stanowisku kasjera. Zatrudnia się tam kobiety dlatego, że o wiele lepiej nadają się do tej pracy tak jak do pracy górnika na przodku nadają się lepiej mężczyźni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj Pythona !

Plusy+

1) Jest łatwy i wymusza dobre praktyki w kodowaniu (wcięcia).

2) Można w nim pisać zarówno aplikacje konsolowe/okienkowe/webowe.

3) Ma bardzo dużą liczbę bibliotek i ogromną społeczność.

4) Nie trzeba wiele kodu żeby widzieć efekty swojej pracy.

5) Doskonale spisuje się gdy potrzeba skrobnąć coś "na szybko".

6) Cały czas się prężnie rozwija i nie ma mowy żeby za kilka lat był nie przydatny.

Minusy-

1) Nie ma porządnego narzędzia RAD do projektowania aplikacji okienkowych pokroju C++ Builder / VisualStudio etc ..

 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatrudnia się tam kobiety dlatego, że o wiele lepiej nadają się do tej pracy tak jak do pracy górnika na przodku nadają się lepiej mężczyźni.

Mamy równouprawnienie ;)

Mężczyzn spotkasz w Biedronce, Tesco, Lidlu i pewnie wielu innych miejscach tego typu, więc nie jest to nic nadzwyczajnego. Nie wiem gdzieś się chował, że tak się dziwisz. ;)

Edycja:

Mówię oczywiście o mężczyznach pracujących na kasie, a nie robiących tam zakupy ;)

Copywriting - GG: 6473667

Chętnie nawiążę stałą współpracę pisząc wysokiej jakości artykuły na portale tematyczne.

Przy okazji zapraszam na mój autorski blog konsumencki - Smakata.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Ruby (do aplikacji webowych Ruby on Rails). Piękna składnia, gemy, świetna społeczność, prostota, elegancja.

Po miesiącu miłej nauki będziesz zdolny pisać tak rozbudowane skrypty jak fora etc. ;)

Jeżeli nie jesteś przekonany to spróbuj RailsForZombies.

Oczywiście podstawy PHP też nie zaszkodzą. PHP nadaje się na pisanie prostych skryptów ;)

A ja nie mam linków w sygnaturce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programowanie w Ruby/Python to jest też w dużej mierze kwestia czy ktoś lubi programować bezklamerkowo (składnia YAML) czy nie...

Pisanie, że PHP nadaje się tylko do prostych skryptów to bzdura, PHP jest bardzo popularne i proste do nauki, nie wymusza wielu rzeczy, jest bardzo, bardzo elastyczne.

I właśnie z tego powodu większość programistów PHP to często osoby niedoświadczone, popełniające wiele błędów i niepotrafiące pisać czegoś lepszego niż "proste skrypty" - ale to nie wina PHP.

Facebook jest napisany w PHP - uważasz, że to jest "prosty skrypt"?

Mężczyzn spotkasz w Biedronce, Tesco, Lidlu i pewnie wielu innych miejscach tego typu, więc nie jest to nic nadzwyczajnego. Nie wiem gdzieś się chował, że tak się dziwisz. ;)

Wymieniłeś dokładnie te marki w których praktycznie nie bywam - czasem zaglądnę do Tesco, ale tam na kasie też same baby ;)

Z tym równouprawnieniem też nie należy za bardzo przeginać - gdyby np. rząd wymyślił, że połowa górników to mają być kobiety i tak samo nie może być tyle manicurzystek tylko musi być więcej mężczyzn na tym stanowisku to chyba była by kompletna bzdura ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności