Skocz do zawartości

Rozliczenie umowy o dzieło bez PIT-11


Herkules

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, no się zabrałem tak za rozliczanie tych wszystkich umów o dzieło, no i kilku mi brakuje, więc jak mam teraz podać im przykładowy dodatkowy dochód (powiedzmy 3 tyś za usługę typu pisanie tekstów o!) z którego chce się rozliczyć, a pracodawca lub osoba z którą współpracowałem, nie wysłała mi odpowiednich dokumentów ( że się tak zapytam gdzie to wpisać ;)

Robię pierwszy raz podejście do rozliczenia ;)

Będę wdzięczny za odpowiedź ( tych w stylu, a może unikniesz US, raczej nie akceptuje)

Dziękuje

Z poważaniem

Herkules

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem nie otrzymałem zazwyczaj żadnej odpowiedzi a według ustawy

Obowiązek złożenia rocznego zeznania podatkowego np. PIT-37 ciąży na pracowniku również wtedy, gdy pracodawca nie wystawił mu PIT-11. Choć pracodawcy grożą konsekwencje prawno-skarbowe, to nie zwalnia to pracownika z rozliczenia swojego podatku w ustawowym terminie do końca kwietnia. To podatnik, czyli pracownik, odpowiada za wykazanie przychodu w prawidłowej wysokości. Podatnik, który nie otrzyma PIT-11, musi sam uzyskać informacje o przychodach za dany rok. Jeśli nie rozliczy swojego PIT do końca kwietnia, to również on będzie narażony na karę skarbową i odsetki podatkowe za zwłokę.

i taka jest prawda o umowach o dzieło w pracy zdalnej, ehh..na 10 otrzymałem 3 ;)

wiecie jak to często jest, wysyła się na meila, podpisany Krzysztof Z, co ja z tego wyciągnę, zero informacji ;)

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie, może ktoś potwierdzi lub zaprzeczy, umów o dzieło/zlecenie do 200zł gdzie jest podatek zryczałtowany 18% nie trzeba wpisywać do PIT?

Dostałem PIT-11 od firmy, na którym zostały pominięte te umowy do 200zł ... ??

Tworzenie, wsparcie sklepów na Prestashop GoPresta.pl zapraszam do współpracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja troszkę poczytałem proszę na spokojnie sobie przeanalizować informację

https://www.umowaoprace.pl/umowa-zlecenie

i tu

https://www.umowaoprace.pl/umowa-o-dzielo

Miłej lektury

:D

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności